Wednesday, 14 January 2015

JÕULUKINGID JA MUIDU KINGID

Lisasin taas ühe uue postituse arhiivi nii, et meie jõuluõhtust Eestis saate lugeda nüüd SIIT.

Ja nüüd kirjutan ma paar sõna oma kingitustest. Mõnele võib olla tundub imelik, kui inimesed oma ostetud või kingitud asjadest pilte blogidesse panevad, aga minul endal on nii mõnestki sellisest postitusest kasu olnud ja olen ise ka tänusõnu ja tagasisidet saanud just blogis postitatud ja kirjutatud kingituste kohta.
Nagu ma juba ühes mu eelmises postituses mainisin siis sain paar päeva enne jõule Eestis kätte kinkekaardid, et ise endale jõuludeks midagi osta ja jõuluvanakotti poetada. Nii ongi kõige kergem, sest ma tõesti ei oska ise Inglismaal olles öelda mida ma Eestist sooviksin. Üldse selle soovimisega on nii raske, sest midagi ei ole vaja ja kui on siis tavaliselt ka kohe ostame (välja arvatud siis kallite asjadega, aga noh jõuludeks ju teistelt nagunii midagi nii kallist ei paluks).
Raamatupoest on muidugi alati kerge midagi leida. Sel korral valisin need asjad
Eppu raamatut ma tegelikult eriti ei ihaldanud ja oma raha eest ei oleks ostnud, aga kingina sobis hästi. 
Pagulane ja Ingrid, kui te ka seda filmi ei ole veel näinud aga olete huvitatud siis andke aga teada :)

Tegelikult lootsin, et võib olla õnnestub mul kinkekaardi eest Lindexist mingi ilus seelik või kleit osta, aga seal ei sobinud ükski kleit mulle. Enamus kleitidel olid hullult suured kaelused või siis just sellise pikkusega, et kas liiga pikad või liiga minid.
Reserved on pood kust ma tihti nii Petele kui ka endale midagi leian. Sel korral sai Pete kaks T-särki ja ühe kampsuni ja mina ka ühe vahva kampsuni. 
Mulle jäi see kampsun kohe silma, aga tundus kuidagi liiga 'karjuv', siiski otsustasin nalja pärast riietusruumi kaasa võtta. Seljas nägi aga väga lahe välja. Selline mida on hommikuti kiiruga mõnus selga tõmmata.
Kleiti ega mingit toredat seelikut ei leidnud ma ka Reserved-ist. Ma tegelikult käingi vaid teatud riidepoodides Eestis olles- Lindex, Reserved, mõnikord Seppäla ja Vero Moda (aga nendest poodidest ei ole ma vist küll midagi ostnud) ning Mosaic ja Monton. Monton ongi vist pood kust ma mu kõige paremad ostud üle aegade olen teinud. Kannan praegugi veel nii mitutki asja mida ma olen Montonist viimase 10 aasta jooksul ostnud. Ühesõnaga olen selle firma suur fän ja nende asjadega väga rahul. 
Monton oli ka sel korral pood kust ma endale väga ilusa kleidi leidsin. Kohe kui ma seda rippumas nägin ja käega katsuda sain teadsin, et see ongi see kleit mida ma ostsinud olen. 
Mulle meeldivad sellised lihtsad, aga elegantsed riided. Selle kleidile paneb ilusa punkti just kleidi vöö. Minule meenutavad need lilled rukililli ja kuna tegu on ka Eesti firma tootega siis seda kallim see kleit mulle nüüd on. Selga  proovides oli kui valatud. Õige pikkus, mõnus pehme materjal, mis seljas ilusti hoiab, ja õiget värvi ka (tumesinine mitte must). Hind 59.95

Kandsin seda esimest korda kui sugulased meie juurde jõulupeole tulid ja jäin väga,väga rahule. Nii et suur tänu kinkijale :)
Kui ma kleidi eest maksma läksin siis jäi kassa lähedal mulle üks kampsun ka silma. Mul küll on neid kampsuneid juba üks jagu, aga see nägi nii armas ja pehme välja ning sobis selga ka hästi, nii et ka see rändas lõpuks minu kingikotti. Seda enam, et tegu ju ikkagi Eesti firma tootega. Ma ei mäleta enam palju maksis, aga oli kõigele lisaks ka veel allahinnatud. 
Kuna mu sünnipäev on kohe peale jõule (õigemini just paar päeva tagasi, aga ma ei hakanud sellest siin blogis kirjutama, sest mulle alati tundub, et siis ma nagu sunnin teid mulle õnne soovima :) Tegin seda vaid FB-s peale seda kui inimesed juba ise hakkasid õnnitlema ;) siis ema ostis mulle juba ette ära ka ühe ilusa küünlajala ja kaks küünald. Ma ei ole üldse lõhnaküünalde fän. Mõned lõhnad on lausa sellised, et annavad mulle migreeni. Samuti ei meeldi mulle kui terve tuba mingit vänget küünlalõhna täis on, seega ma olen lõhnaküünalde suhtes väga valiv või siis kui ostan siis aitab ka sellest kui nad mul siin majas põletamata lõhnavad. Need küünlad on aga nii ilusad ja sobivad meile tuppa ka hästi ning mis peamine, on sellise maheda lõhnaga. Minu mäletamist mööda maksis see suur küünlajalg üsna vähe ja väikesed küünlad olid üldse vist vaid 3 eurot tükk.
Kui siin juba kingitustest jutt on siis manin ära, et sünnipäevaks siis lõpuks sain endale ka uue Nikon kaamera. Ma ju pikka aega ei lubanud Petel seda mulle osta, sest kui vana 'ära suri' siis mul ei olnud kaamerast otseselt puudust. Samuti ei suutnud ma otsustada kas hankida Nikon D610 või Nikon D800. Viimaste kuudega aga hakkasin üha enam ja enam korralikust kaamerast puudust tundma ning seda tõesti taga igatsema ja noh siis ma juba ka teadsin, et sünnipäevaks ma selle saan. Kaalukauss langes lõpuks Nikon D610 peale ja seda sellepärast, et Nikon D800 oleks olnud vaja ka uut ja suurema mahuga arvutit. Uue arvuti ma küll jõuludeks sain, aga siiski leidsin, et kuna ma nagunii ei pürgi professionaalseks fotograafiks siis D610 -st on rohkem ku küll mulle. 
Uue kaameraga muidugi kaasneb ka alati omajagu rahutust ja pahameelt, sest omaks võtmine võtab minu puhul üksjagu aega. Kuna D610 on teises formaadis kui mu eelmised kaamerad on olnud, siis loomulikult ei sobi nüüd ka vanad objektiivid, aga uute jaoks on taas palju raha vaja. Üks objektiiv õnneks sobib, aga esimesed tulemused ei ole üldse nii head kui minu vana D60 võetud fotod. Nii, et jah, ma praegu lihtsalt hoian oma uut kaamerat kapi peal ja natuke kardan teda. Eks ma hakka temaga varsti mängima, aga kõige parem ja kiirem muidugi oleks kui ma leiaks eraõpetaja, kes mulle fookuse asjad täpselt ära seletaks ja paika paneks nii, et saaksin oma uue kaameraga sama lihtsalt ja kiirelt pildistada kui oma vanaga.

16 comments:

 1. Ei ole seda filmi näinud ja soovin vaadata küll!
  Kleit on kena, tahaks omale ka sellist. Vähemalt tead, et kellelgi teisel siin sellist ei ole :)
  Ma tavaliselt ei käi Eestis poes riidekraami vaatamas, kuigi Su õhutusel hüppasin viimati Lindexisse ja sain ühe kena pluusi. Kaubamajas ringi töllerdades jäävad silma hirmkallid hinnad ja kaob soov midagi ostma hakata. Olen ikka Eesti disainereid piilunud. Jätan siis Montoni meelde!

  ReplyDelete
 2. Kaubamajas ma ei vaata kunagi ühtegi riietuseset. Seal ju põhiliselt kõik see mis meilgi siin saada, aga palju kallimalt. Ma pole eriti mingi kuulsate firmade jahtija nagunii.
  Montoniga on nii, et ega ma nüüd sealt midagi tihti ei osta, aga need asjad mida ostnud olen, need on väga tasemel ja moekad olnud ning naudin neid siiani.
  Eks see ole ka natuke juhuse asi olnud, et midagi sobivat on pihku jäänud. Tavaliselt astun odavusmüügi ajal sisse ja enamalt olen just sügis-talve-kevad kollektsioonidest ostnud. Suve asjad ei ole eriti meeltmööda olnud.

  Praegugi vaatan nende veebilehelt, et seal on paar asja mida tahaks selga proovida :)

  ReplyDelete
 3. Kui riietusest rääkida, siis Veerenni tänaval on kauplus nimega Moetänav ja seal müüakse vaid eesti disainerite tooteid. Allahindluste ajal saab sealt üsna normaalse hinnaga väga ilusaid ja kvaliteetseid asju.

  ReplyDelete
 4. Väga äge kampsun, ma pidan silmas seda 'näoga' kampsunit:-)
  Mulle üldse meeldivad sellised asjad, nagu mu t-särk kirjaga ' I hate mondays' aga noh, eks ei saa ju nii iga päev ringi liikuda..
  Must kleit on mu lemmik, kuid vajab laitmatut figuuri,mida mul pole aga noh:-)

  ReplyDelete
 5. Kakamami, jätan kindlasti Moetänava meelde :)

  Piret, mul ei ole minu teada ühtegi sellist sõnumiga riietuseset :)

  ReplyDelete
 6. Ja, minu t- särk, nagu kirjutasin..mitte sinu, ehk loed mu kommentaari..äkki olen kirjaoskamatu, voib ka olla.

  ReplyDelete
 7. Piret, ma sain su kommentaarist väga hästi aru, ma lihtsalt lisasin, et minul ei ole selliseid sõnumiga t-särke mäletamist mööda :) (no võib olla kuskil kapi nurgas mõni on mida ma kunagi kandnud ei ole või ei ole julgendu :)
  Kuna see ei ole minu stiil siis ehk ka sellepärast ma algul kahtlesin selle näoga kampsuni suhtes :)

  ReplyDelete
 8. Tead, ei saa aru, mida sa tahad öelda, ausalt..aga olgu.:-)

  ReplyDelete
 9. Ja mina vaataks seda filmi ka, ei ole näinud, aga huvi on suur!

  ReplyDelete
 10. Seda ka, et see kleit istub sulle tõesti nagu valatult:)

  ReplyDelete
 11. Ingrid, OK panen su järjekorda :) Kas sa Minu Jeruusalemma oled lugenud? See raamat ja film käivad kokku.

  ReplyDelete
 12. Ei ole, aga on plaanis, mulle tundus see väga huvitav teema. Sul loetud?

  ReplyDelete
 13. Uus kaamera, nii põnev! Tegelikult peaksid su DX kaamera objektiivid FX kaameraga sobima küll, juhul kui need on sul Nikkori objektiivid. Kui mingid muud, siis äkki tõesti ei sobi.
  Kleit on väga ilus!

  ReplyDelete
 14. Suusi, DX objektiivid sobivad FX kaameraga küll aga nad kaotavad siis oma 'mõõtmed'
  Siin on seda piltide abil hea näha
  http://www.nikonusa.com/en/Learn-And-Explore/Article/g588ouey/the-dx-and-fx-formats.html

  Mul on fookusega probleemid uue kaameraga, nagu ka D7000ga. Ei ole üldse nii teravad pildid kui mu vana D60ga. Ma lähen laupäeval fotokursusele ja saan siis õpetaja käest küsida kus viga. Valisingi sellepärast just ühe päeva kursuse, et õpetajat ära kasutada ;) Ma tean, et nad ei õpeta seal kursusel midagi uut mida ma juba ei tea. Olen samal mitme päevasel kursusel mitu aastat tagasi juba käinud, isegi õpetaja on sama.

  ReplyDelete
 15. Jah, ma tean seda küll, sellega peab lihtsalt arvestama ja niiöelda ära harjuma. Aga DX kaameraga niikuinii on mõõtmed "valed". Aga mis DX objektiivid sul on? Äkki mulle sobiks midagi? :)

  See fookuseprobleem oli vàhemalt minul tingitud just uue kaamera ja vanade objektiivide mittesobivusest, kuigi ametlikult nad vàidavad, et see nii ei ole ja sobivad küll. Tegelikult nad sobivadki, aga midagi on vaja seal sàttida ja mina saatsin kogu kupatuse, nii kaamera kui objektiivid garantiiga hooldusesse ning kui tagasi tulid, oli ka fookus olemas.

  ReplyDelete