Monday, 19 January 2015

FILMID JA RIIDED

See nädalalõpp on meil väga filmirohke. DVD-de vaatamisele lisaks käisime isegi korra kinos, aga sellest juba eraldi postituses.
Ma tõin reedel raamatukogust hunniku DVD-sid. Gretale võtsin 'Madeline' filmi mida ta laupäeva hommikul Petega koos vaatas (sel ajal kui mina veel voodis mõnulesin). Mul on juba mõnda aega olnud tahtmine ka ise seda filmi näha, seega kui Madeline DVD mulle raamatukogus vastu vaatas haarasin kohe kaenlasse. Pete oli sellest filmist nii vaimustuses, et tegi meile koguni koopia. Ta tavaliselt on väga igasugu piraatluse vastane ja alati nõus filmide eest maksma, aga vot sellest filmist tegi koopia ja ütles, et ta hea meelega vaataks seda uuesti. 
Raamatukogust toodud filmidele lisaks vaatasin mina üksinda ära 'Mandariinid' ja 'Õlimäe Õied'. Mandariine tahan kindlasti uuesti vaadata ja ka Petele näidata. Koos vaatasime 'The Book Thief' ja 'Gravity'. Kui me Gravity-ga pühapäeva õhtul lõpetasime siis Pete ütles, et ta on minu filmi valikuga väga rahul, aga need kaks filmi on teda emotsionaalselt nii väsitanud, et ta tahaks nüüd vahepeal taas ainut action ja tapmis filme vaadata. Need ei ole emotsioonaalselt nii siduvad, ei sunni sügavalt mõtlema ja neid saab kohe pärast vaatamist ära unustada :). Saan temast täitsa aru.

Eriti läks meile hinge 'The Book Thief' film. Isegi nii palju, et see tungis me mõlema unne.
Ma ei taha ja ei julge kunagi ühtegi raamatut, ega filmi taevani kiitma hakata, sest meil kõigil on omad põhjused miks meile üks või teine asi meeldib või ei meeldi. Mul endal on alati probleeme taevani kiidetud raamatute või filmidega, sest väga harva täidavad need mu ootusi. Filmi ja raamatusoovituste vastu ei ole mul midagi, pigem lükkavad mind eemale sellised filmid ja raamatud mida 'terve' maailm taevani kiidab.
Põhjuseid miks mulle The Book Thief film meeldis oli rohkemgi kui üks. Loomulikult meeldis mulle film filmi enda pärast ning suurepärase näitlejatöö tõttu. Mul on üldse nii, et need filmid kus inglasest näitlejad, tunduvad nii kodused ja lähedased. Selles filmis siis sellised suurepärased näitlejad nagu Geoffrey Rush ja Emily Watson. 

Teine põhjus miks ma sellesse filmi armusin oli filmi peategelane Liesel. Mulle nii meeldisid need riided mida ta kandis, ta soengud, ta roll ja noh tüdruk, kui näitleja ka loomulikult :) 
Kui ma vaid saaks siis ma riietaks Greta iga päev just seda stiili riietesse 
Filmist mõjutatult hakkasin siis internetis ringi kolama ja selles stiilis riideid otsima. Mul oli kunagi arvutis eraldi album armsate ja huvitavate lasteriietega, aga see läks eelmine aasta kogematta back up käigus kaduma. 
Väikestes butiikides müüakse seda stiili riideid küll, aga eks hind ole ka vastav. Samas,  nüüd kui Greta käib koolis ja elab peamiselt koolivormis, siis paari kleidi, seeliku ja kampsuni omamine butiik hindadega ei lähe kindlasti kallimaks maksma, kui see suur hunnik tavalisi riideid mis meil siin kodus kõik kandmist ootavad.
Siit mõned näited minu lemmikutest mis silma jäid:
Pilt siit

Pilt siit

Pilt siit
Selle seeliku ma PEAAEGU ostsin Gretale. Tundub kuidagi nii pehme ning kindlasti mõnus ja mugav seljas. Kuna jaanuaris on igal pool allahindlused siis hind ei olnudki nii tappev, küll aga hoidis mind tagasi nende postikulud (pea 7 naela). Mõtlesin ja mõtlesin ning siis kui ma paar päeva hiljem siiski otsustasin osta oli see seelik juba otsas.
Pilt siit 


Selliseid kampsuneid on Gretal kohe mitu, mitu tükki ja mitut eri värvi. Tal on isegi peaaegu samas toonis roheline nagu sellel pildil. Sellise lõike ja materjaliga kampsuniga on see hea asi, et see mahub mitmeks aastaks. Gretal on üks selline tumesinine kampsun mille suuruseks on 18-24 KUUD ja mida ta veel ka eelmisel aastal kandis ilma, et see talle väike oleks tundunud. Peaks huvi pärast proovima kas see ka veel kohe kuuesele lapsele selga läheb.
Oh nii ilus
Selline kleit oli Gretal täitsa olemas 

Pilt siit
Pilt siit
Pilt siit
Saapakeste hull olen ma ka, aga Gretal on võimalus saapaid kanda nii lühikest aega ja põhimõtteliselt vaid pühapäeviti. No seda juhul kui me üldse pühapäeval kuskile välja läheme, nii et taas ei kannata kuidagi lapsele 100 naelaseid saapaid vaid aastaks soetada. Noh õnneks leidub mõnikord nunnusid saapaid ka odavamalt. Näiteks eelmisel aastal ostsin ma Gretale väga armsad saapad Sveitsist ja need ei maksnud minu teada küll rohkem kui 20 naela kui sedagi. 
Pilt siit
Pilt siit
Mõtlen siin, et ega neid aastaid ei olegi enam palju järgi, kui saan Gretale ise midagi selga panna. Natuke rohkem kui kuu aja pärast saab laps juba 6 aastaseks ja kindlasti ei ole enam kaugel see aeg kui laps hakkab mitte oma ema, vaid kohaliku moetrendi järgima. Mul jääb vaid loota, et ehk tulevad 40ndate aastate riided varsti uuesti moodi :)

17 comments:

 1. Ma olen Raamatuvarga raamatut lugenud, ei teadnudki, et film ka olemas on. Päris tahaks näha!
  Meil algas see aeg, kus lastel oma riietumisstiil kujunes, umbes 12aastaselt. Teil on veel aega :)

  ReplyDelete
 2. No meil õnneks ka veel see asi, et koolivorm kestab kuni kooli lõpuni (kuni 18 aastaseks saamiseni) seega ega oma riiete kandmiseks palju vaba aega ei jäägi. Koolipäevad siin ju vähemalt kuni 15.30- 16.00 ja tihti isegi pikemad :)

  ReplyDelete
 3. Oooo, seda filmi tahtsin minna kinno vaatama, aga ei saanud kahjuks. Oligi meelest läinud, et vajab vaatamist. Tänud.

  Ja need lasteriided on väga kiftid. Kui viitsid, anna teada mis firma riietega tegu on või kust internetist leidsid. Tänan juba ette!

  ReplyDelete
 4. Riina, osadel piltidel on interneti poodide lingid all. Ülejäänud olen lihtsalt pinterest lehelt võtnud aga pole viitsinud eraldi linke panna, sest see oleks nii palju aega võtnud. Ja viimased pildid on ühest blogist mille link ka piltide all :)

  ReplyDelete
 5. Sa piinad poiste emasid, jah? Jõugu Juht eksponeeris mulle täna järjekordset lõhkirebitud püksipõlve, talle peaks vist 40ndate nahkpüksid hankima ... Aga ma kardan, et moeteadlik 10-aastane (noh, mööndustega, neljapäeval saab) saadaks mu selle jutuga puu otsa.

  ReplyDelete
 6. Oh tead, seal filmis olid ka poistel nii ilusad riided, aga jah poiste elava iseloomu juures vist ei peaks kaua vastu.
  Filmis muidugi nägid ka peale kaklust või talvel jäises vees ujumist suurepärased välja :)

  Siin meie kliimas lõhkise püksipõlve probleemi aga sel määral ei ole. Pigem siis juba lõhkised põlved. Paljud käivad siin ju aastaringselt lühikeste pükstega ringi. Just täna koolis vaatasin, õues oli 1 kraad sooja ja paljudel poistel paljad sääred :)

  ReplyDelete
 7. Oo, Raamatuvaras! Nii film kui raamat on lihtsalt suurepärased. Zusaki teised asjad on ka väga mõnusad. Või tegelikult ma olengi ainult "I am Messenger" raamatut lugenud talt veel. Väga meeldis. Aga "Raamatuvargale" lihtsalt pole võrdset. Ma just hiljuti vaatasin teist korda ja ostsin endale ka DVD.

  Ingrid olen, ei viitsi logida kuskile:)

  ReplyDelete
 8. Ingrid, seda on hea kuulda.
  Ma tellisin raamatu juba samal ööl kui filmi nägin ja plaanin kindlasti ka DVD osta :)

  ReplyDelete
 9. Lugedes postitust ja vaadates pilte ma just mõtlesin, et huvitav kui kaua sa veel Gretale neid riideid selga saad. :) No meie suuremale preilile ei saa ma juba mitu aastat midagi soovitada, veel vähem peale suruda ja ta pole veel üheksagi. Nendest asjadest ei paneks ta mitte midagi selga :(

  ReplyDelete
 10. Väga kenad riided ja stiil, selline Amelialik- villane pastelne loodusevärviline.Samas imelik, et ühel sõjapõgenikul selline mahukas komplekt disainiriideid kohvris oli.

  ReplyDelete
 11. Suusi, vot ei tea.
  Kui ma neid pilte Gretale näitasin siis ta ahhetas ja ohhetas ja ainukesed asjad mille peale nina krimpsutas oli see pilt kus tüdrukul on rüüsidega pluus ja lühikesed püksid sukkade peal (see kus see ilus kampsun) ning see beebi kellel nunnu kootud müts peas. Nukuvankriga lapse suhes oli ka kahtlev. Ülejäänd riided oleks kõik endale tahtnud :)

  Gretal on tegelikult väga hea maitse endal ka, eriti veel kindage osas. Ta tavaliselt valib poes sellised kingad välja mida mina üldse ei märkagi ja pärast pean tunnistama, et jube hea valik oli.
  Loomulikult mõnikord on ta ikka mõjutatud kullast ja karrast ja roosast värvist ka.

  Ma arvan, et kui koolis ei oleks koolivormi siis ta oleks ehk riiete suhtes palju nõudlikum, sest siis ta oleks teistest lastest ja nende riietamis stiilist rohkem mõjutatud. Praegu lihtsalt eelistab ühte koolikleidi lõiget teistele, aga see on ta enda valik mitte teiste laste pärast.
  Nii, et nii kaua kui Greta saab seelikuid või kleite kanda on ta üli õnnelik. Tihti sobitab ise veel paremini asju kokku kui mina .
  Peale surumine toimub meil siin vaid sel viisil, et ma ei luba tal talvel rannakleidiga välja minna :)

  ReplyDelete
 12. Pagulane, need riided mis mina siin postituses välja tõin on minu maitse, filmi tüdrukul olid ikka tavalised selle aja riided seljas.
  Kuna ta ei elanud koonduslaagris, vaid lihtsalt ühes saksa peres, siis eks tal neid riideid ikka oli. Samas, ma mõtlesin ise ka, et aastatega ta ju kasvas, et kust pere uusi riideid juurde sai kui söögikski õieti raha ei jätkunud, aga lõppude lõpuks on see ju vaid film ja filmi mõte on ikka kuskil mujal kui selles mis kellegil seljas on või oli :)

  ReplyDelete
 13. Need olid loomulikult second hand riided, kuskilt kellegilt saadud või veelgi loogilisem, kellegi vanadest riietest ümber tehtud. :)

  ReplyDelete
 14. Suusi, jah, seda enam, et naabrimees veel rätsep oli :)

  ReplyDelete
 15. Suusi, ja ma mäletan kui sa seda asja mulle mu D7000 soovitasid. Viisin ka Nikoni töökotta, aga see ei muutnud midagi paremuse poole. Ma hea meelega ostaks uue D60 aga kahjuks nad ei tee seda enam :)

  Ega mul ei olegi neid objektiive siin nii palju. On mu lemmik portree oma mis kaamera mehe jutu järgi peab ka mu uue kaameraga sobima ja siis selline tavaline zoomi objektiiv (ma numbreid praegu ei mäleta).
  Mingi kõige tavalisem on ka, aga see on ka sul kindlasti mingi varajasema kaamerga kaasa tulnud. Rohkem ei ole ja ega ma mingeid erilisi objektiive ei plaanigi lisaks osta. Lihtsalt seda zoomitavat DX oma oleks vaja (mingi 400 naela vist maksab) ja võib olla 30mm ka.

  Macro oma algul tahtsin, aga nüüd teeb mu väike seepikas suurepäraseid macrokaid seega ei ole sadu naelu vaja Nikoni objektiivi peale kulutada :)

  Oeh ma ei tea, ma ikka veel leinan oma D60 taga aga ehk kui käin kursusel ära ja proovin rohkem aega uue kaameraga tutvumiseks leida siis ehk ka laheneb see fookuse probleem.

  ReplyDelete
 16. ma ei màletagi enam millal mina viimati midagi sain Anitale osta ilma, et ta kaasas oleks :P

  Juba aastaid kàime koos poes ja tema valib ise kòik enda riided. Vahel ma pidurdan ja ùtlen, et on liiga kallis aga viimasel ajal ta enam ei taha roosat ja litreid, tàitsa hea maitse on :)

  ReplyDelete
 17. Ruudi, seda nüüd küll, et ega ma ka täiesti ise Gretale riideid ei osta. Ma ikka tean mis talle meeldib või sobib ja mis mitte ja kui võimalik siis enne näitan kas pildilt või siis ostan koju. Proovime siin selga ja siis ma viin need asjad tagasi mis talle ei sobi(ei istu ilusti selga).

  Kui juhtume linnas olema siis 'laenan' teda, et poes ruttu asjad ära proovida, et vältida seda ostmist ja pärast tagasi viimist. Laenan siis selles mõttes, et tavaliselt ma teda poest poodi ei vea, ta samal ajal teeb midagi Petega (käivad tehnika või mänguasja poes või sõidavad tõukekaga) kui mina poodlen ja siis kui mul Gretat vaja on riiete proovimiseks siis ma helistan neile ja nad tulevad vastavasse poodi :)

  Aga riiete suhtes ta pirtsutaja ei ole rohkem kui, et eelistab kleite ja seelikuid pükstele. Samas kui kuskile põnevasse kohta mineks siis tal suva mis tal seljas, sest teda huvitab kuskile minemine rohkem kui se kuidas ta välja näeb :)

  ReplyDelete