Tuesday, 9 December 2014

VIIUL

Laps on nüüd paar kuud viiulitunnis käinud ja endiselt oma muusikariista valikuga rahul. Peale kooli viiuli harjutamine ei ole just meelis tegevus, aga mingit suurt protesti ei toimu. Greta on hakanud ka rohkem huvi klaverimängu vastu üles näitama. Ta küll on alati meil kodus olevat klaverit mööda minnes 'klimberdanud', aga nüüd kui ta viiulit noodist loeb on ta hakanud noote klaveri klahvidele üle kandma, ehk siis tõestus, et laps tajub mida noodid tähendavad ja on aru saanud, et noodid moodustavad muusika. 

Ma arvan, et kord kui tal on viiulimäng rohkem käpas siis paneme ta ka klaveri tundi. Viiuliõpetaja ütles, et nagunii on parem viiuli mängust alustada, kuna viiulit on raskem kui klaverit õppida ja seega üleminek viiulilt klaverile on palju kergem kui klaverilt viiulile. 
Õnneks võttis issi muusikatunnid enda kohustuste hulka :) 
Siit ka kaks väikest videot. Kahjuks ega siit mingit korraliku lugu ei kuule, kuna Greta mängib neid lugusid õpetajaga duetis. Õpetaja saadab teda klaveril ja alles siis on seda õiget harmooniat ja meloodiat kuulda. Ma pean Pete paluma, et ta mõne video viiulitunnis teeks.2 comments:

  1. Ei kiiksutagi vaga hullusti :) Oskari klaveripalad on juba nii keerulised, et ma ei saa pihta ja ei saa teda eriti aidata. Loodetavasti opetaja teeb ikka ajaga need asjad talle selgeks. Meil kahjuks muusikalist issit ei ole :(

    ReplyDelete
  2. Kiiksutamist ei ole jah eriti…hetkel. Pigem siis kui viiul ei ole õiges asendis mis paneb poogna libisema ja valedele nootidele minema. No ja kui Greta mingi vale noodi võtab siis on ka, aga ta ju saab siis kohe aru, et vale noot ja uuesti ei tee.
    Samas, ega viiuli õppimise juures sellest kiiksutamisest pääsu ei ole aga hetkel jah ei ole pooltki nii hull kui ma kartsin :)

    ReplyDelete