Friday, 26 December 2014

ÜKS JÕULUKINK

Kaks õhtut järjest oleme me Petega siin vanaema juures laste lauamängu mänginud ja sellest täitsa hasarti läinud. 
Asi sai alguse sellest, et läksin enne jõule Rahva Raamatu poodi ja nägin seal väga palju huvitavaid lauamänge. 
Silma jäi kohe ka üks mäng mida Suusi mu lauamängu postituses mainis ja kuna hind ei olnud kallis siis mõtlesin, et lisan selle mängu ka veel meie perele jõuluvana kotti. 
Peale seda kui jõuluvana oli ära käinud otsustasime mängu kohe ära proovida. Karpi avades tuli välja, et ingliskeelseid juhiseid mängul kaasas ei olnud, aga õnneks leidsime need internetist. Ma tegelikult tahtsin ka ühte teist suurt lauamängu Rahva Raamatu poest osta, kuna see oli allahinnatud, aga nüüd oli mul hea meel et ei ostnud, sest ka sellel ei oleks olnud inglise keelseid juhendeid kaasas. 
Oi küll meil võttis algul Petega aega, et mängule pihta saada. Lugesime pidevalt juhendeid (sest inglise ja eesti keelsed ei kattunud täielikult) ja vedasime näpuga järge. Tegelikult ei ole tegemist üldse keerulise mänguga, aga meil lihtsalt võttis aega, et esimese korraga pihta saada.
Otsustasime, et algul mängime ühe korra omavahel läbi ja siis kui meil asi selge hakkame Gretale seletama. 
Ette ruttavalt võin öelda, et Greta sel õhtul mängida ei saanudki. 
Karbil oli öeldud, et mängu kestvus on umbes 30 minutit. Meie mängisime seda küll Petega kõvasti üle tunni. Tundus, et lõppu ei tulegi. Õnneks siiski lõpuks üks meist võitis, aga ma isegi nüüd enam ei mäleta kas võitjaks olin mina või Pete :)
Poole mängu peal ütles Pete mulle, et kes oleks osanud arvata, et selline laste farmi mäng võib nii haaravaks osutuda. 

Täna, kui me vanalinnas jalutasime, ütles Pete mulle et ta võib kodus minuga taas seda mängu mängida. Ütles nii nagu oleks mina see, kes mängu hirmsasti mängida tahaks ja noh, et ta siis tuleb mu soovile vastu, kuigi tegelikult oli tal endal suur soov mängu uuesti mängida :)

Mängu on soovitatud lastele alates 7ndast (mõne puhul 6) eluaastast. Ma algul ei kujutanud ette kuidas me suudame need reeglid veel Gretale selgeks teha ja kuidas tema hakkab suutma loomadega äri tegema, sest võiduks on vaja ikka üsna palju strateegilist mõtlemist. Pete täna proovis ja nad mõnda aega mängisid, aga kuna meil Petega oli kange tahtmine omavahel üks mäng maha pidada siis me viskasime Greta mängust välja ja hakkasime hoopis ise mängima.
Nii, et jah, Gretaga saab seda mängu ilusti mängida, aga sel juhul ei ole see nii põnev ja me peaksime vahel laskma tal võita. Ma ei usu et ta veel nii pea võrdvääriliseke mängijaks selle mängu puhul saab. Seega ma eeldan, et nii mõnelgi õhtul kui Greta on juba magama läinud, on võimalik meid Petega suuretoa põrandal jäneseid, lambaid ja põrssaid kogumas näha :)

PS. Kahjuks ei ole mul lähipäevadel aega siia midagi rohkemat postitada, kuigi asju millest kirjutada oleks küllaga. 

Täna päeval kurtis Greta linnas väsimust ja ma ei saanudki algul aru, kas ta jalad valutavad suurte ja raskete talvesaabaste kandmisest, on kurnatud üldistest suurtest elamustest ja tegemistest, või lihtsalt viriseb (mida küll ei esine peaaegu kunagi). Kui ma tal lasin raamatupoes sukkis ringi kõndida ja ta ikka veel väsimust kurtis siis sain aru, et tal on ikka päriselt paha olla. Tundus natuke kuum ka. Vanaema juurde jõudes oli aga taas täiesti normaalne Greta, ei mingit väsimust ega midagi, aga nüüd õhtul voodisse minnes ma siiski igaks juhuks kraadisin ja tõesti oli väikene palavik (37,6). Andsin ruttu rohtu ja nüüd palvetan, et hommikuks on kõik unustatud ja laps saaks veel viimast päeva lund sööma ja kelgutama minna enne kui me tagasi koju lendame. 

3 comments:

 1. Lauamängud on täiesti võrratu ajaviide ning nede valik on suur. Seetõttu on hea, kui keegi tutvustab mõnda neist. Tänan selle eest. Loodan, et Greta ärkas täna hommikul hea tervise juures ja teie puhkus jätkub rõõmsas rütmis. H Saaremaalt (blogi staažikas lugeja)

  ReplyDelete
 2. Suured tänud H Saaremalt :) Greta juba terve ja meie tagasi kodus :)

  ReplyDelete
 3. Minu jõulutervitused teie perele jäid saatmata. See-eest tulevad uue aasta soovid südamest. Jagugu teil õnne ja rõõmu igasse päeva ning ikka jaksu oma elust ja tegemistest kirjutada.
  Mina saabusin eile õhtul Dubaist tütre juurest, kus kogu me pere üle nelja aasta jõulud taas koos veetis. ja nii palju lauamänge kui seekord, pole ma aastaid mänginud. :)
  Ilusat vana aasta lõppu ja kaunist uut aastat!

  ReplyDelete