Thursday, 18 December 2014

VÄIKE KIRI

Üks õhtu kui ma läksin Greta tuppa öölampi ära kustutama ja talle musi andma, leidsin ma magava lapse kõrvalt voodist raamatu ja väikese paberilipaka. 
Seda on ennegi juhtunud, et Greta 'salaja' enne magama jäämist voodis mõnda raamatut vaatab või loeb, seega ma ei pööranud ei sellele raamatule ega ka paberile mingit tähelepanu. Oli liiga pime ka, et paberil olevat kirja näha.

Hommikul jäi lauale pandud raamat ja paberilipakas kogematta taas ette ja ma siis uurisin mis paberile kirjutatud oli. Tekst nägi välja selline. Proovige kas saate aru mis sinna on kirjutatud
Kui te aru ei saanud siis proovige uuesti võttes arvesse, et Greta ei ütle alati eesti keeles R tähte välja vaid asendab selle L-iga. 
Ok, kui te nüüd ka aru ei saanud siis Greta oli öölambi valgusel paberile kirjutanud 'SEE ON MINU KÕIGE PAREM RAAMAT' ja jätnud selle raamatu peale mulle leidmiseks.

Huvitav on näha, et Greta kasutab nii Ü kui Ä tahte oma kirjas. Ma ei ole talle täpitähti kunagi õpetanud rohkem kui mõnikord sünnipäeva kaardile Palju Õnne, Häid Jõule või midagi sellelaadset kirjutades öelnud, et sellele tähele pane kriips või täpid peale. Huvitav mis loogika järgi ta sõnas raamat' Ä tähte kasutas? Kuna ma tean, et ta ei tea kuida täpitähtede hääldus on, siis ma kahtlustan, et need täpid lisas ta tähtedele kord kui juba oli kogu jutu valmis kirjutanud. Noh, et tuli äkki meelde, et emme keeles saab mõnikord tähtedele täppe panna. Ma muidugi võin ka eksida. Igal juhul üsna naljakas ja armas.

3 comments:

  1. Tõeliselt armas kiri!

    ReplyDelete
  2. Imearmas tõesti! Mina sain kohe aru, mida Greta oli kirjutanud, ei olnud Sinu abistavaid vihjeid vaja :)

    ReplyDelete
  3. sain poole vihje pealt aru, et häälduse järgi kirjutatud :). Nii armas!

    ReplyDelete