Wednesday, 31 December 2014

PIPARKOOGIMAANIA

Lõpuks õnnestus mul ka piparkooginäitusel ära käia. Olen sellest läbi teiste kuulnud, aga pole kunagi ise kohal käinud, sest ega me ju iga aasta jõulude ajal Eestis ole.
Näitus oli üsna tore. Ma ei tea, ma ootasin tegelikult natuke midagi võimsamat. Võib olla sellepärast, et olin internetist näinud pilte eelmiste aastate näitustest ja sealsed tööd tundusid palju andekamad ja ahhetama panevad kui selle aasta piparkoogi kujud. 

Üks osa näitusest tundus Petele natuke 'greepy'. See osa kus vanad karud ja nukud ja jonnipunn ja igasugu muud vanaaegset kraami kujutavad piparkoogi kujud olid. Mulle endale ei meeldinud ka see osa näitusest eriti. Ma ei tea, võib olla ka sellepärast, et minu arvates on vene aeg ja veneaegsed asjad juba nii ära leierdatud, et siis minna näitusele ja neid seal jälle näha ei ole ju midagi huvitavat enam. Ma pigem vaataks midagi tänapäevast või midagi kunstilisemat.Näitusel pidi hääletama oma lemmiku töö poolt. Mina valisin lemmikuks selle hobusel istuva mehe-naise piparkoogi.
Näitusel müüdi ka piparkooke mida võis koju kaasa osta. Minu meelest ikka täiesti ulmeliste hindadega. Ma pigem ostan 8 euro eest endale raamatu kui mingi piparkoogi Sipsiku. Ma ei taha küll kellegi tööd maha teha, aga no minu arvates ei ole need piparkoogid mingid kunstiteosed, et sellist kõrget hinda väärt. Teine asi muidugi kui need on laste või siis erivajadustega inimeste poolt ja see raha läheb mingi heategevuse heaks. Kahjuks ei taibanud küsida ja alles nüüd hakkasin sellele mõtlema. Siis oleksin küll ühe koju ostnud.

No comments:

Post a comment