Sunday, 7 December 2014

MEIL MAGATAKSE NII

Iga õhtu enne kui mina voodi lähen, käin ma tiiru Greta toast läbi, et kustutada ära ta väikene jänku öölamp ja tõmmata talle tekk peale (mõni kord ka pissitada ;). Tihti leia ma ta nii armsates poosides, et tuleb vastuhakkamatu soov tast pilti teha. Siin paar pilti mis ma Gretast kolm ööd järjest tegin.

Nii nunnu kuidas ta alati oma 'kaisukaid' magades kallistab. See rohelise kleidiga jänku on Greta KÕIGE armsam jänku olnud sellest ajast peal kui ta oli ehk kuskil 2 aastane (võimalik et isegi noorem). Ma nägin seda üks kord heategevuspoes ja MULLE ta nii meeldis. Kuna selleks ajaks oli mulle juba selgeks saanud, et Gretal vist ei saagi kunagi olema sellist oma 'rätikut' (security blanket) või mõnda kaisulooma, lutist rääkimata, siis otsustasin selle jänes hoopis endale osta (originaal kujul ei olnud jänkul kleiti seljas, selle pani Greta talle hiljem selga). Juhtus aga nii, et Greta võttis selle jänku üle öö omaks ja jänkust sai Greta lahutamatu osa. Te ei kujuta ette kui palju on see jänes meiega igal pool kaasa reisinud. Ei ole olnud ühtegi lennureisi kus jänku oleks koju jäänud. Õigemini ei ole vist möödunud ühtegi ööd kui Greta on ilma jänkuta magama läinud. Jänku on Gretale kui teine emme.

Selle suure pruuni koeraga on enam vähem sama lugu, ainult selle vahega, et koer tuli Greta ellu ehk aasta või kaks tagasi. Samuti heategevuspoest, aga sel korral nägi Greta seda koera seal ise. Ma olen väga range karvaste elukate koju ostmisega, sest seal on piir kui palju neid siia ära mahub ja seal on ka piir kui paljudega Greta tegelikult  hiljem mängib. Gretale aga meeldis see koer nii meeletult ja kuna koer nägi väga puhas ja uus välja siis lubasin lapsel selle osta, aga ta enda taskuraha eest. Minu suureks üllatuseks on see koer Greta jaoks väga tähtsaks ja kalliks ka jäänud, kuigi jänkule jääb ikka üsna kõvasti alla.

Kolmas tegelane, triibuline jänes, saabus meie majja alles paar kuud tagasi ja tema lendas meie juurde otse Sveitsit koos Mäemamma ja Mäepapaga. Originaalis nägi jänes välja selline:
Oli poes nii kurb, sest tahtis tulla Greta juurde.
Meie lapsele läks see kurva näoga jänes nii hinge, et ta kannatas seda kurba nägu vaid 10 minutit välja ja siis nõudis, et ma jänesele rõõmsa näo pähe õmbleks. Greta on ka üldiselt väga raske kedagi kurvana või nutmas näha ja proovib alati halba heaks teha.
Juhtuski siis nii, et jänes sai juba samal õhtul iluravioperatsiooni mille käigus ta suunurgad kõrgemale tõsteti :)
Nüüd magab see triibuline jänes igal ööl Greta kõrval koos teiste lemmikutega. Mõnel päeval võetakse isegi autosõidule kaasa. 
Mulle tundub alati natuke ebaaus magavast lapsest pilte teha, veel vähem neid pärast kuskil teistele vaatamiseks postitada. Noh, ise ju ka ei tahaks kui keegi sind sind teadmata magades pildistaks. Seepärast ma näitasin neid pilte enne Gretale ja küsisin kas ma tohin neid blogisse panna ja teistele näidata. Greta andis loa, ise kavalalt naeratades :)

1 comment:

  1. Ma olen ka alati laste käest luba küsinud, kas ikka tohib mõnda pilti postitada.
    Muide, mu nooremal pidid samuti alati mingid pehmed elukad ümberringi olema. Õieti on neid tal siiani voodi peatsis. Vist mitte enam kaisus :-)

    ReplyDelete