Wednesday, 31 December 2014

JÕULUÕHTU 2014

24 detsembri hommik algas meil lumememme tegemisega. Õigemini olid tegijad siiski Pete ja Greta, kes juba hommikul vara (UK aja järgi siis vara) õue kibelesid.

Lumi kahjuks enam nii hästi kokku ei hakkanud kui eelmistel päevadel, kuid sellele vaatamata suutsid nad ühe memmekese kokku 'lappida'


Mingi aeg tuli Greta tuppa, aga Pete ehitas aga edasi ja tund hiljem oligi veel üks lumemees vanaema aias seismas. 

Väike tants
ja siis alustasime piparkookide meisterdamisega. Oli ju vaja need enne valmis teha kui jõulutoit ahju pidi minema. Piparkoogi tegemist alustasime minu taignast. Kui ma selle lauale olin pannud ja rullima tahtsin hakata siis murenes see miljoniks väikeseks tükiks. Ma oleks peaaegu nutma hakanud. Ma nii ootasin, et saan ka jõuluõhtul teistega koos piparkooke süüa ja nüüd siis siin laual mingi puru vaid. Minu suureks üllatuseks aga kohe kui ma taignarulliga purust üle olin käinud muutus see täiesti normaalseks. Kujud sain ka sealt ilusti välja lõigatud. Uskumatu!
Kui minu piparkoogid olid ahjus ära käinud siis oli Greta kord piparkooke tegema hakata. Ma pidin ju selle eest hoolitsema, et minu omade peale kuskilt mingit jahutolmu ei lendaks, või keegi väikene oma jahuste käppadega neid katsuma ei pääseks, seega sellepärast siis ka tegin enda omad esimesena valmis ja panin eest ära.
Greta on meil väga osav piparkoogimeister. Poest ostsime talle eraldi värvilist tuhksuhkrut, et ka tema koogid kaunistatud saaksid. Nendel valmis glasuuridel on ju muna sees. Muideks me olime väga vaimustuses sellest värvilisest tuhksuhkrust, isegi ostsime mitu pakki koju kaasa. Kahju, et neid vaid väikestes karbikestes müüakse. Me oleks hea meelega ühe suurema koti endaga Inglismaale kaasa vedanud. Vaimustuses olime siis sellepärast, et sellel tuhksuhkrul oli mõnus hapukas maitse ning pärast juba UK kodus rohelist glasuuri tehes, oli sellel veel mingi natuke õunamaitseline mekk juures.

Minu omad
Ja teiste omad

Vanaema oli meil see kes kogu jõulude ajal vaid vaaritas. Pärast veel pesi ise kõik nõud ka ära :) Eks me ikka natuke vist aitasime ka, aga ikkagi sai tema suurema tööga hakkama. 
Mul õnnestus korraks kamina ees paar minutit istuda, samal ajal kui Pete ja Greta pimesikku mängisid. Me küll tavaliselt lapsega selliseid mänge ei mängi. Peitust ja pimesikku mängib Greta ikka tavaliselt oma sõprade või sõbrannadega, aga kuna Pete oli puhkusel siis korra ju võis.
Üks väike pilt jõululauast (verivorstid ei ole vist veel lauale toodud)
Kaks pere pisemat (Greta ja minu vennapoeg)
Väike Robert

Kui jõulusöök oli söödud algasid ettevalmistused jõuluvana tulekuks. Greta muidugi nendest ettevalmistustest midagi ei teadnud. Tema teadis vaid, et jõuluvana mingi aeg tuleb ja selle teadmise üle oli tal väga hea meel.
Kui aus olla siis nii minu, kui ka mu venna ning vennanaise jaoks on see jõuluvana 'tegemine' üks väga naljakas ja lõbus ettevõtmine. Paikka pannakse täpne plaan, kes kus mingi aeg olema peab ja kellele kust uksepealt märku antakse. Kõike seda ikka suure saladuskatte all ;) Kui siis kõik ettevalmistused olid tehtud utsitasime Greta aknale vaatama et kas jõuluvana on juba meie aeda jõudnud või ei. Meil on alati selline traditsioon, et jõuluvana teeb tiiru ümber maja, lehvitab meile, paneb kotid ukse taha, annab kella ja läheb (jookseb:) minema. Traditsiooniks on ka saanud, et meie jõuluvana tuleb alati suure sinise IKEA kotiga :)
Kui te oleks vaid Greta rõõmuhõiset kuulnud kui ta jõuluvana aknast nägi. See tuli nii südamest ja oli nii ehtne rõõm, et selle kõrval tasusid meie ülikallid lennipiletid igati oma hinda ära. 
Mul on nii kahju, et ma pildistamise asemel kogu sündmust ei filminud. Oleks mälestuseks võrratud emotsioonid saanud.

Kui uksekell oli ära helisenud tormas laps nagu välk uksele ja nagu sellelt allolevalt pildilt võite näha, toimus kõik järgnev nii kiirelt, et ühtegi selget pilti ei õnnestunud jäädvustada.
Kingituste hunnik oli suur. Aga kui võtta arvesse, et kinke oli seitsmele inimesele kolme pere poolt siis täiesti normaalne. Isegi kassile oli kaks kingitust :)
Enne kingituste avamist veel paar raketti

Ja siis läks kingitrall lahti. See on juba tava, et Greta meil alati automaatselt jõuluvana rolli astub ja iga inimese kingid temani toimetab. Õnneks kingi eest laulmist või luuletuse lugemist meie suguvõsas ei nõuta. Naudime niisama ja avamise käigus täname teineteist…ja loomulikult ka jõuluvana :)

Kuna Greta õppis juba mitu kuud tagasi ära endale hobusesaba tegemise ja nüüd pusib patsi punuda siis jõuluvana tõi talle sellise soengupea, mille abiga on patsipunumist hea harjutada. 
Loomulikult ei olnud meil võimalik kõiki meie kingitusi Inglismaalt Eestisse kaasa võtta, küll aga pidime hoolitsema selle eest, et need asjad mida Greta jõuluvanalt soovis ikka jõuluvanaga koos ka kohale jõuaks. Ega Greta ju teadnud, et me kodus veel ühe 'jõuluõhtu' korraldame. Õnneks ei palunud Greta jõuluvanalt midagi muud kui vaid laulvat lindu. Sellist asja siis
Eks tal oli ikka paar teist asja ka nimekirjas, mida ta soovis saada, aga enamus nendest olid sellised asjad mida siis sugulased ja tuttavad kinkisid ja ta teadis juba ette, et nemad seda teevad.
Inglismaalt võtsin veel kaasa ühe kampsuni jõuluvana kingikotti. Tegelikult oli Greta teadlik, et mina selle netipoest tellisin. Kuna nende kampsunite järgi oli suur nõudmine siis kohale toimetati see alles mitu, mitu nädalat hiljem ja ma siis otsustasin, et teen hoopis nii, et jõuluvana toob selle kohale. Teadsin, et Greta seda kampsunit väga ootas, sest ta vahel ikka käis küsimas, et kas kapsun on juba saabunud.
Veel võtsin kaasa ühe karvase koera. Koeraga oli selline lugu, et ta nägi seda üks päev heategevuspoes. Tal ikka õnnestub sealt alati leida selliseid täiesti uusi nunnusid koerakesi. Sel korral ma ei lubanud tal seda osta ja kuna tal sel ajal ei olnud ka enam taskuraha järgi siis jäi ta sellest koerast ilma. Oli loomulikult väga kurb, aga mina neid karvaseid loomi siia vabatahtlikult juurde ka ei hakka ostma. Pärast kodus hakkasin mõtlema, et tegelikult oleks see ideaalne kink jõuluvana kotti. Asi mida ta siis ka päriselt väga, väga tahab ja mitte midagi sellist mida ta lihtsalt on välja mõelnud, et mingi jõululist kokku panna. Läksin ja ostsin selle siis järgmisel päeval salaja ära. Võtsin Eestisse kaasa, aga unustasin ära, et mul see koer üldse olemas on. 
Kui me emaga shoppamas käisime siis otsisime Greta jaoks veel midagi väikest mänguasja jõuluvana kotti. Midagi sellist millega saab ilma reegliteta mängida. See osutus üsna raskeks. Hinnad Eestis on ikka meeletult kallid. Mitte, et ma ütleks, et kõik peaks odav olema, vaid minu arvates ei ole paljud mänguasjad sellist kallist hinda kuidagi väärt. Otsisin midagi asjalikku millest Greta ka reaalselt rõõmu tunneks ja millega hiljem mängiks. Lõpuks õnneks leidsime ühe väikese kotis oleva koerakese, mis oli pakkumisel ja maksis 10 eurot ja mis oli just Greta tüüpi asi. Mul tuli muidugi alles hiljem meelde, et mul ju oli talle juba üks koer, aga siis oli juba liiga hilja seda tagasi poodi viia (kui selline asi üldse seal poes võimalik oleks olnud).
Jutu lõpuks võin öelda, et see 3 naelane heategevuspoest ostetud koer oli Greta kõige lemmikum kingitus, kuigi ta iga kord lisab, et talle väga meeldib ka see väikene kutsu kotis.

Veel sai laps mälumängu raamatu teise osa. Esimene, mille ma suvel Eestist ostsin, osutus nii suureks hitiks, et palusin emal teise osa Gretale jõuludeks kinkida.

Vanaisa ja tädi Ivi kinkisid Gretale jõuludeks aga muinasjutu raamatu. Olin seda mitmel korral poes vaadanud, aga ostmata jätnud ja nii tore, et nüüd selle siiski saime

Veel sai Greta uue joogipudeli. See kingitus tuli õigel ajal, sest just paar päeva tagasi läks Gretal koolis praegune pudel katki ja mul oli talle kohe uus asemele anda.
ja natuke liiva :)


Palusin Gretal minust ja Roberdist pilti teha. Greta tegi siis sellise pildi meist. Noh, kõige tähtsam tegelane, Robert, on ju pildil ilusti olemas :)


Greta oli jõuluõhtuga ja kingitustega nii rahul, et kirjutas järgmisel päeval jõuluvanale tänukirja meie kõigi poolt. 
Oli tõesti üks toredamaid jõule!1 comment: