Friday, 19 December 2014

JÕULULUUD

Meil on hetkel oht, et meie jõulud tulevad nii ilma lumeta kui ka ilma jõulupuuta!! 
Ok, Eestis me ikka istume jõuluõhtul kuuse 'all', aga kuna meil on plaan OMA kodus meie pere (siis meie kolme) jõulud pidada 31 hommikul siis on väga suur tõenäolisus, et selleks ajaks on me kuusk okkad kaotanud. 
Teeme omad jõulud 31 hommikul sellepärast, et kui me 28 õhtul Eestist koju tuleme on meil vaid üks vaba päev enne kui kogu meie Pete poolne pere külla tuleb ja see vaba päev kulub täielikult kohvrite kiirele lahtipakkimisele ja peo ettevalmistamisele. Tahaks ikka omi kingitusi avades asja rahulikult võtta, nautida ning logeleda ja mitte kella peale joosta. 

Meil ei ole veel ühelgi aastal seda probleemi olnud, et kuusk nii meeletult okkaid kukutaks. Praeguse seisuga aga ma kardan, et kui me nädala pärast Eestist tagasi tuleme siis ootab meid verandal kuuse asemel luud. 
Kuna meie ju ise kuskilt metsast kuuske koju ei too siis ma olen aru saanud, et siin kasvatataksegi need kuused kohe 'non drop' kuuskedeks ehk siis sellisteks, et neil ei kukugi okkaid. Tavaliselt kui me jaanuaris oma kuuse välja viime siis suure raputamise peale ikka paar okkakest leiab pärast põrandalt, aga muidu hoia või teist suveni toas.

Sel aastal me ei ostnud kuuske Ikeast vaid ostsime oma kohalikust aianduskeskusest. Oleme sealt ka enne ostnud seega ei midagi uut. Verandal meil radikaid ei ole, seega temperatuur alati madalam kui ülejäänud majas. Pete kastab ka usinalt iga päev.
Eile ma olin juba nii mures, et Pete helistas lõpuks aianduskeskusesse ja küsis, et kas meie oleme midagi valesti teinud või ongi nende puude eluiga ettenähtud vaid paar nädalat. Oleks seda ette teadnud siis poleks ju nende juurest üldse kuuske ostnudki. Kahe nädala eest 70 naela maksta on ikka natuke liiga palju.
Aianduskeskuse inimesed olid väga lahked ja pakkusid, et me võime oma vana kuuse neile tagasi viia ja uue kuuse valida! Väga meeldiv küll AGA… 
Kui aus olla siis ma ei teagi mis lahendust ma probleemile oleks soovinud. Meile tulevad homme külalised ja mul ei ole vähematki aega VEEL ÜKS KORD veel ühte kuuske ehtima hakata. See ju suur töö. Ja kuidas me veel seda vana siis sinna tagasi viima hakkaksime?

Igal juhul tundub, et pean selle kuuse saatuse hooleks jätma…ja kõik ülejäänud asjad ka…kohvrid pean siiski kahjuks ise ära pakkima. 

5 päeva veel jõuludeni!


3 comments:

 1. See voib tunduda naljaka soovitusena aga mu ämmal oli sarnane probleem ja juhtus kodus liimispray olema ja ta lasi kuuse üle ja kuusk aseisis oma kolm nädalat nagu mishka, sai veel komplimwente et nii ilus läikiv kuusk..hihi.
  Kusjuures siin Hollandis soovitatakse kuusk enne tuppa toomist lasta üks öö aklimatiseerida kuskil jahedas kohas, kuuris, garaazis jne. Muidu on üleminek külmast sooja liiga järsk ja kuusk pidavat siis okkad maha viskama..

  ReplyDelete
 2. Võib olla selles oligi viga, et tuli külmast sooja, aga kuna meil pole enne kunagi sellega mingit probleemi olnud siis ei osanud ettevaatlikud olla. Õues oli ka sel ajal mingi 12 kraadi ja toas (eriti all korrusel) on meil heal juhul 20 seega ma ei tea palju see temperatuuri vahe mõjutada sai. Ma lihtsalt arvan, et kuused ei olnud võib olla juba eelnevalt üle spraytud.
  Ma pole liimisprayst enne midagi kuulnudki, peaks uurima. Samas aga see vist siis ka rikuks meie ehted ära.
  No järgmine aasta oleme targemad :)

  ReplyDelete
 3. Ma just lugesin eile kuskilt ajakirjast, et v2ike viinashot ylep2eviti kuuse vee sisse hoiab okkad kuuse kyljes. :) Ise proovinud pole, aga v6ib toimida kyll - viin siis tapab igasugused v6imalikud bakterid.

  ReplyDelete