Thursday, 4 December 2014

JÕULUD ON ALANUD

Meie peres algasid eile jõulud. Puu sai püsti pandud ja ehted külge ning esimesed külalised ka käinud.
Mul õnnestus eile ka korra läbi autoakna paar pilti teha paljasääri lastest. Mitte küll Greta kooli omadest, aga lihtsalt tänavatel kõndivatest. Paremapoolsel tüdrukul ei olnud isegi mitte sokke jalas. Lihtsalt kingad varvaste otsas. Hullud! :)
Samal ajal kui koerad riietatakse küll vastavalt ilmale :) Tegin sellest koera päkapikust Greta kooli juures pilti.
Greta proovis koerale kapuutsi pähe panna. Nende koertage on meil üldse palju jama koolist tulles. Koeraomanikust vanemad panevad oma koerad kooliväravate juurde kinni ja kui ma Gretaga koolist autosse jalutan siis LOOMULIKULT ei suuda me laps ilma kõiki neid koeri paitamata kuidagi olla. No täielik nuhtlus, aga kuskilt teist teed pidi pole ka võimalik kõndida.
Kuusepuu tõime tuppa juba nädalalõpul, aga võrgust välja võtsime alles teisipäeva õhtul. Ma oleks hea meelega veel venitanud, aga kuna meil olid külalised tulemas siis ei olnud pääsu. Minu jaoks on see alati suur töö, sest kuuse ehtimine toob endaga siis automaatselt ka kogu maja koristamise kaasa. Pööningult ehete alla toomine on juba töö omaette, siis ehtimine, siis maja kaunistamine samal ajal sest ma ei taha neid jõuluehte suuri kaste siin mitu päeva maja peal hoida. Kõige raskem töö kuuse ehtimise juures on puule tulede peale panemine. Küll on ühel pool liiga palju ja siis all ei ole, siis lähevad juhtmed sõlme või juhe lõppeb üldse enne ära kui pistikusse ulatub jne. Enne tulesid on tegelikult Pete osa kuusk üldse sigelt potti püsti saada. Ühesõnaga palju kirumist ja vaeva. Mitte üldse nii nagu kuskil romantilises filmis kus kogu pere naeratus suul kuuske ehib. 
Ma isegi mõtlesin selle kuuse ehtimise juures, et mingit mõnusat traditsiooni Greta sellest küll ei saa. Alati jääb see ehtimine nagunii õhtu peale ja laps peab poole pealt magama minema. Sel korral ei õnnestanud enne magama minekut ühtegi ehet kuusele riputada. See muidugi tegi mind veelgi kurvemaks ja ma terve õhtu põdesin selle all, et laps kuuseehtimisest osa ei saanud. Tema pärast me siin ju neid jõule peamegi…tegelikult valetan, meile endile meeldivad ikka jõulud ka väga. 
Ma siis õnneks lõpuks tulin sellisele ideele, et kuna iga aasta on enam vähem sama seis siis loome oma perre hoopis sellise traditsiooni, et mina ehin õhtul kuuse ise. Samas ma ei pane kuusele ise neid ehteid mis on mingid teatud kujud, või siis ehted mis Greta on ise teinud. Mina riputan vaid nii nimetatud põhi osa ehetest. Greta saab siis hommikul üllatuse ehitud kuuse näol ja võimaluse osa ehteid ise juurde lisada. Õnneks jõudsin Gretale selle plaani välja pakkuda enne kui ta oli magama jäänud. Lapsele see idee väga meeldis ja ta jäi rahulolevalt magama.
Kuna mul ei ole hetkel ikka veel korralikku kaamerat siis mingeid ilupilte ma kahjuks teha ei saa. Vahet ei ole, sest kuusk näeb iga aasta nagunii samasugune välja ja mõned ilusad pildid on näha siin.
Korraldasime eile juba ka esimese nii nimetatud jõulude avapeo. Gretale tuli sõbranna peale kooli külla ja me olime tema vanematega kunagi kokkuleppinud, et nad tulevad meile ükskord risottoõhtule. Mõtlesime siis, et see õhtu võikski nüüd olla ja ühtlasi selle õhtuga jõulud avatuks kuulutada.
Greta sõbrannaga kuuseehteid meisterdamas.
Samal ajal kui Pete oma isaga rääkis
ja mina risottot valmistasin.
Kuna pildid on nii viletsad siis panen vahelduseks siia hoopis ühe (viletsa) video :) Ärge unustage video kvaliteeti kõige parema peale panna.

2 comments: