Friday, 5 December 2014

JOONISTUSED SEPTEMBER-NOVEMBER

Mul ootab hetkel mitu postitust postitamist (õigemini kirjutamist) ja ma nüüd vaikselt hakkan otsast pihta. Tegelikult oli plaan lubatud jõulukingituste postitus täna valmis kirjutada, aga mul on juba teist päeva väga vastik migreen ja no lihtsalt pea on nii paks, et pikast kirjutamisest ei tule midagi välja. 
Ma küll ei tea kust ma sellise paksu migreeni endale sain. Kahtlustan, et äkki on tegemist suures koguses valuvaigistite lõpetamisega. Ma küll ei ole ekspert ja seega ei tea kas selline asi saab üldse migreeni põhjuseks olla. Ma enne operatsiooni ei teadnudki, et ma olen võimeline seedima 400mg ibuprofini ja 1000mg (1g) paracetamoli KORRAGA kolm korda päevas!! Haiglas sain sellele kogusele veel mingit tugevat valuvaigistit lisaks. Tavaliselt ei võta ma midagi kangemat kui 200mg ibuprofini ja sellest on rohkem kui küllalt nii, et sellepärast ma nüüd kahtlustangi, et võib olla on mul 'withdrawal symtoms'.

Anyway, tagasi lapse joonistuste juurde
Joonistatakse ja meisterdatakse meil endiselt pea igapäevaselt. Tihti eelistatakse joonistamist mängule. Väga võimalik, et ka sellepärast, et viimastel kuudel ei ole vabaks mänguks eriti aega olnud ja seega on joonistamise, kirjutamise või millegi meisterdamisega kergem lühemat vaba aega täita. 
Üks päev andsin Gretale pastelle kasutada. See jäi küll viimaseks korraks, kuna need pastellid olid nii purused ja tolmused, et kogu veranda põrand ja Greta riided oli 'kriidi'tolmu täis. Sellele vaatamata õnnestus Gretal üsna huvitav pilt nende abil luua. No kui lähedalt vaadata siis lihtsalt mingid suvalised värvilaigud, aga kaugelt vaadates meenutavad mulle sügispuid ja mulle väga meeldib.

Väga populaarne on hetkel ühe töö juures erinevaid materjale kasutada. Samuti meeldib Gretale paberile mingi asi joonistada, siis see asi välja lõigata ja siis uuesti paberile kleepida, et moodustada mitme tasandilist pilti. Selle pildi juures on ta kasutanud lõnga, et majja trepp teha.
Põhi teemad mida meil joonistatakse on endilset kassid, koerad ja jänkud.
Vahepeal ta joonistas usinalt loomaarsti 'skeeme', kus oli märgitud mis kondid mingi loom oli ära murdnud või kus muidu midagi katki või kust verd jooksis. Meie laps on täielik arstide hull. Ta joonistab endale ka punase vildikaga suured verejooksud jalgadele ja kätele. Niimoodi vaikselt oma ette, et siis kui ma näiteks teda õhtul, enne kui ma ise voodi lähen, pissile viin, siis saan peaaegu südamerabanduse kui ta talla all 'voolavat' verd näen :)

Sellel pildil on veel mingit x-ray sümbolid  või muidu meditsiinilised (arvatavasti ladinakeelsed) lühendid.

Vikerkaare värvid on samuti endiselt IN. Kui mitte kogu asja nendes värvides ära ei värvita, siis ühel pildil vähemalt kuskil neid värvilisi triipe kasutatakse. Sel pildil siis kassi saba.

Greta kunstivaldkonda on ilmunud uus nähtus - värvimine. Greta ei ole kunagi olnud huvitatud värviraamatutest või piltide värvimisest. Nüüd äkki on hakanud värvima ja kohe nii, et raske on paberilt tühja kohta leida. Suurema osa neist värvimis piltides on tulnud koolist, aga selle nõiaga tegi näiteks teatris lastenurgas ja ma olen kodus ka teda värvimas näinud. 

Mulle meeldib see puu

Nagu ma juba mainisin, siis meeldib Gretale hetkel stiil kus ta joonistab, lõikab välja ja siis kleebib selle asja uuesti kokku erinevaid vahendeid kasutades. Enamalt kleepelinti, klambreid või liimi kasutades.
Näiteks sellele linnule on tiivad, jalad ja lilleke pähe kleeplindiga kleebitud.
Hästi palju joonistatakse ka selliseid nunnusid ja väga värvilisi pilte. See alumine pilt on eriti selline tüdruku joonistus. (pildil olev jänes on Pete tehtud :)
Minu lemmikud on tema joonistatud jänkud ja kiisud. No nii nunnukad. Natuke sellised Hallo Kitty stiili.
Suurem osa joonistusi on pühendatud mulle. Tihti saan pühendustega joonistusi ümbrikus. Alati palju punaseid südameid. Alles üks päev leidsin ümbrikust sellise ilus punase südame kuhu oli nii armas tekst taha kirjutatud. Sellised eesti keeles kirjutatud tekstid soojendavad alati mu südant. Ise hääldab, ise kirjutab.
Näiteks ühe juba varem joonistatud kassi tagant leidsin ma üks päev sellise teksti.

Novembri lõpus hakkasid ka jõuluteemalised joonistused päevavalgust nägema. Sellel pildil on ikka kohe mõnusalt palju lund :)
Ja need väikesed majakesed on ka minu arvates nii armsad ja värvilised. Eriti muidugi see värviliste täppidega Greta enda maja. Kui te aru ei peaks saama siis rivi esimene maja on kuninganna loss :)
Siin kohal pean ma kiitma Faber Castell pliiatseid. Minu arvates super kvaliteedi ja värvidega. Nendega on lausa lust joonistada või värvida. Sellised mõnusalt pehmed, kuigi tänu sellele pehmusele ka kuluvad kiiresti. 
Hetkel kasutab Greta selle firma 12 pliiatsit, aga kuna osa pliiatseid on juba väga väikeseks kulunud siis jõuluvana kotis on ootamas uus ja suurem pliiatsikarp.

1 comment: