Friday, 19 December 2014

ISETEHTUD JÕULUKAARDID

Ma ikka proovin Gretaga iga aasta jõulude ajal paar jõulukaarti ise teha. Õigemini teeb neid kaarte siis ikka Greta, mina lihtsalt otsin talle paar ideed välja ja tema siis valid mis talle meele järgi on. 
Detsember on tegelikult nii kiire kuu, et ega tal ei ole aega siin kodus kaarte nokitseda, aga paar tükki siiski sel aastal tegime. Meie pere selle aasta jõulukaardid olid tegelikult ka Greta kujundatud, aga neid ta kõiki eraldi ise ei joonistanud, vaid tegi ühe pildi ja me siis panime sellest pildist kaardi kokku ja tellisime terve hunniku. Seda praegu siin näidata ei saa, sest osa meie lugejatest ei ole neid veel kätte saanud seega las olla pigem üllatus.

Siit ka väike teadaanne kõikidele Eestis elavatele sõpradele ja sugulastele, et ma panen sel aastal meie jõulukaardid posti Eestisse tulles. Mu kogu lootus on Eesti postil kes siis peaks need teile ikka enne jõule kätte toimetama. 

Aga nüüd selle ise tehtud kaardi juurde.
Selleks ei lähe midagi erilist. Natuke lõnga või niiti, nõel, paber ja natuke pärleid.
Eraldi õpetust vaevalt et vaja, kuna piltideltki peaks asi selge olema. 
Minu ainuke soovitus on, et kui teete selle laadset 'õmblemistööd' 2 või 3 aastase lapsega, siis tasub lõng panna kohe kahekordseks. Nii väikesed lapsed tavaliselt õmmeldest ei oska veel olla ettevaatlikud, et ühekordne niit  nõelasilmast õmblemis käigus välja ei jookseks.

Alguses tegin kuuse sablooni (võib ka olla täheke, või mis iganes), sest teadsin, et peame neid kaarte rohkem kui ühe tegema. Sablooniga on kerge igale kaardile nõelaga augud  teha. Ma pärast torkasin need augud veel hambaorgiga läbi, et need suuremaks saaksid ja kust oleks kergem nii nõela kui niiti läbi tirida.

 Siis lisas Greta ükshaaval pärlis. Neid võib panna nii palju või vähe kui laps ise tahab.

 Lõpuks tähekese kleepekas kuuse tippu ja kui soovi siis ka kingitused kuuse alla joonistada.
Ma soovitan jõulusoovid kaari teisele poolele enne ära kirjutada kui õmblema hakkate. Pärlitega kaardile on pärast raske kirjutada (no lapsel võib olla :)
Meie peres ongi tegelikult olnud just Greta see, kes sel aastal jõulukaartidele kõige rohkem allkirju kirjutas. Meie poolt saadetud umbes 70nele kaardile lisaks kirjutas ta veel kooli vähemalt 15le sõbrale ja sõbrannale kaarti. 
Täitsa nagu jõuluvanakontor siin :)
Vabandan viletsate piltide pärast. Mu tavaline fotokas teeb vaid hea valgusega häid pilte :I

2 comments: