Wednesday, 31 December 2014

ESIMENE JÕULUPÜHA

Kuna ma alles siin kirjutasin lauamängudest siis ma teen oma järgmise postituse ka ühest toredast mängust ja sellest sõltuvalt alustan oma Eesti jõulupostituste kirjapanekut mitte jõuluõhtust, vaid hoopis esimesest jõulupühast. 

Eelmine õhtu saime just kuuse alt terve hunniku kingitusi ära likvideerida kui järgmisel päeval tulid meile külla vanaisa ja tädi Ivi ning taas ilmus kuuse alla paar kotikest :)
Tavaliselt me lähme ikka ise vanaisale külla, aga kuna meil on nüüd pereliikmeid rohkem (pisike vennapoeg juures) siis ei mahu me enam kõik üht autosse vanaisa juurde minekuks ära. Me oleks võinud hästi ka kahe autoga minna, aga vanaisa ja Ivi pakkus ise välja, et nad tulevad sel korral hoopis meile külla. Väikse lapsega nii mugavam ka. 

Vanaisa ja tädi Ivi üheks kingituseks Gretale oli üks tore kõrremäng. Tegelikult leidsin mina selle internetist ja palusin neil see talle kinkida.
Kui mina väike olin siis mul oli selline kõrre konstruktor kodus. Eesti oma toode. Sellega oli nii tore igasugu palle ja muid kujusid meisterdada. Ma just eelmisel suvel mõtlesin selle mängu peale ja imestasin, et miks seda enam ei tehta, kui kogematta leidsin ühest sarnase Poola oma siit. Mul oli tunne, et meie ehitamise lembelisele Gretale see meeldiks ja mul oli õigus. 
Tuli aga ka välja, et konstruktor ei meeldinud mitte ainult Gretale vaid ka Petele. Mehel tuli kohe meisterdamise tuhin peale ja nii ta tegigi endale ühed vägevad prillid, püksid ja ühe superhero kostüümi, aga see kukkus enne kokku kui pilti jõudsin teha.


Greta ehitas ka usinasti. Algul oli tema ehitis vist mõeldud majana, siis kassile roomamiseks (kass küll keeldus ja käis ennast vaid nende ühendusnuppude vastu sügamas), siis Gretale endale nagu keksu raamiks ja lõpuks pandi mänguloomad sinna sisse elama. Vahepeal käis laps joonistamas ja siis ehitas edasi.  
Ainuke vahe selle minu lapsepõlve kõrremänguga on see, et need 'kõrred' ei ole selles mängus sellised pehme nagu joogikõrred, vaid kõvad plastmassist torukesed. Algul on neid natuke raske ühendusnuppude külge panna, aga vaid alguses. Kõvemate ja tugevamate kõrte pluss ongi see, et nendega tulevad tugevamad ehitised.

Seda postitust kirjutades hakkasin internetist otsima selle minu nooruspõlve kõrremängu pilti et siia lisada, aga kuskilt ei leidnud. Ma muidugi ei tea ka kuidas täpselt selle komplekti nimi oli, seega võib olla on viga selles. Küll aga leidsin ma nii palju teisi minu lapsepõlvest tuttavaid mänguasju ja mänge, et teen nendest kohe siia otsa eraldi postituse. 

Meie Petega loomulikult täname ka oma kingituste eest. Kõik asjad olid väga toredad :)

No comments:

Post a comment