Saturday, 13 December 2014

5 AASTASEL ON ÜKS JÕULUPIDU TEISE JÄRGI..

Gretal on nii tihe jõulupidustuste kava, et ma jõuan vaevalt järge pidada mis päeval mis asi toimub ja mis päeval mis riided selga peab panema või mis toidud kooli saatma.

Eile oli neil jõulukampsuni päev, see on siin üleriigiline sündmus. Samuti toimub alati ka samal päeval koolis suur jõulusööming koos kalkuni ja kõige sinna juurde kuuluvaga. Sel aastal ma juba teadsin, et see jõulukampsuni päev on tulemas ja ostsin Gretale kampsuni juba varakult valmis. Eelmisel aastal ei tahtnud ma kampsuni peale üheks päevaks raha kulutada ja õmblesin ise tavalisele kampsunile jõulukaunistused peale. See osutus nii tüütavaks tegevuseks, seda enam, et ma pidin pärast selle kaunistuse sealt uuesti lahti harutama, seega sel aastal ei tahtnud enam sama rada minna. Nüüd ostsin kohe ruttu number suurema kampsuni varakult valmis (enne kui poest otsa saavad) mida saame kindlasti ka järgmisel, kui mitte isegi veel ülejärgmisel aastal kasutada. 
Täna, laupäeval, läheb Greta koos Petega otse viiulitunnist Jõulugrottosse jõuluvanale külla. See asub meie kohalikus aianduskeskuses, nii et kaugele ei pea minema. See meil-neil juba traditsiooniks saanud. Näeb tõesti täieliku Winter Wonderland-i moodi välja
Peale Grottot läheme teatrisse Peter Pan-i vaatama kuhu tuleb ka Greta parim sõbranna kaasa. Pärast läheme kõik koos restorani sööma.

Pühapäev on Lapsel kodutööde ja jõulukaardide kirjutamise päev.

Esmaspäeval tuleb talle sõbranna peale kooli külla ja õhtul läheme meie Petega välja sööma. Me võitsime eelmisel aastal Greta kooli jõululoosiga ühe peavõitudest, milleks oli kolmekäiguline õhtusöök neljale inimesele ja tasuta pudel shampust. Täiesti uskumatu, aga meil ei ole terve aasta jooksul olnud aega seda auhinda kasutada ja nüüd siis proovisime pigistada veel selle aasta viimaste päevade sisse ühe söömingu. Läheme koos ühe teise Greta sõbranna vanematega koolist.

Kolmapäeval on Gretal taas koolis pidu. Sel korral on tegu klassipeoga. Lapsed võivad oma peoriided kooli kaasa võtta ja peale lõunat need endale selga panna. Iga vanem toob midagi väikest kooli. Mul paluti tuua midagi kus muna ei ole see ja mida Greta saaks süüa. Mul on plaan teha jälle neid mu vahukommi lumememmesid, mis nagunii kõikidele lastele meeldivad ja osatan ning kaunistan arvatavasti piparkooke. Kaneelirullidega ei hakka jändama, kuna ma ei usu, et paljud lapsed neid sööksid. Lapsevanemad sellest peost osa ei võta.

Ma lootsin, et sellega on lõppenud koolisisesed pidustused, aga eile ulatas Greta meile sellise kutse:
Nimelt on Greta klassi lapsevanemad kutsutud reedel, pool tundi enne kooli lõppu, klassi jõuluküpsiseid ja mince pies sööma. See on ka ühtlasi viimane koolipäev. Greta ütles, et nad küpsetavad koolis ise need küpsised ja mince pies.

Muideks kui ma siin ühe kooli postituse juures rääkisin sellest, et Greta ei jäta sõnadele vahesid, siis nüüd jätab ilusti ilma meelde tuletamata. Paar päeva tagasi kirjutas ta kodus sellise jutukese:
Kooli lõpuga aga meie 'puhkus' kui selline veel ei alga. Meil on kohe järgmisel päeval, laupäeval, sõpradega suur jõulusööming. Pete võtab küll kõik kokkamisega seotud asjad enda peale, aga mina siis koristan enne ja pärast pidu ning hoolitsen magusa poole eest. Ma üldse ei kurda, kuna tegu meie heade sõpradega ja oleme iga aasta enne jõule kokku saanud, aga samas ikkagi palju sebimist ja organiseerimist nii enne kui ka pärast sündmust ja hingetõmbeks eriti aega ei jää. 

Järgmisel päeval aga pakime juba kohvreid, et esmaspäeval Eestisse lennata.

Kõikide eelnevate tegevustele lisaks pean ma suutma ära pakkida kõikide kingitused (need mis posti läksid need on kõik juba teele pandud :) ja ära kirjutama veel viimased jõulukaardid. Kokku saadame sel aastal üle 70ne kaardi (ei hädalda, täitsa rõõmuga teen seda :).

Eestist tagasi tulles on taas VAID ÜKS päev hingetõmbeks  ja siis tulevad meile KÕIK Pete lähisugulased külla! 
Päev peale reisilt tulekut! 
KOKKU vähemalt 19 inimest 
(kui ka kõik vanemad lapsed tulevad siis kokku 23 inimest)!!!
Ma isegi ei tea kuhu me nad kõik istuma paneme…aga noh selle üle muretseme hiljem…

Jäänud on veel vaid 11 päeva jõuludeni!


No comments:

Post a comment