Monday, 15 September 2014

USKUMATUD UMMIKUD

Ma vaatan, et mu viimased postitused on kuidagi väga sokolaadised. Siit siis vahelduseks natuke midagi teistsugust, kuigi jätkuvalt Eesti teemal.

Kui me suvel Eestisse hakkasime tulema, siis ma plaanisin autot rentida. Eestis olles ma alati tunnen puudust oma autost. Et saaks minna sinna kuhu tahan, siis kui tahan. Mul ei jää küll ka ilma autot omamata kuhugi minemata, sest autosi me peres on, aga puudub selline oma vabadus minna ja olla oma peremees. 
Ma juba peaaegu autot rentimas, kui taipasin, et pool Tallinnat on ju üles songitud ja pooled teed kinni pandud. Minusugusele, kes niigi Tallinna teedest palju midagi ei mäleta ja ei tea, oleks sel juhul linnas liiklemine täiesti omaette ooperiks kujunenud. Sinna juurde siis muidugi ka veel see, et Eestis ju sõidetakse VALEL pool :D.
Nii, et jäi ära see auto asi.

Kui ma nüüd eelmisel nädalal taas Eestis olin, siis tundus mulle, et linn on veelgi rohkem pea peale pööratud. Asi võis tegelikult olla selles, et mul oli linnas juba kella 10 ajal tähtsad kokkusaamised ja seega olin liikvel varem kui suvel. Kas te kujutate ette, et ühel hommikul võttis meil Sauelt Tallinna (Radissoni hotelli juurde) autosõit peaaegu KAKS TUNDI aega!!! Ma oleks selle ajaga juba Pärnus olnud kui oleks teisele poole sõitma hakanud.

Algul ma ei osanud muretseda, kuna tavaliselt saab ju linna 20-30 min ja mul oli peaaegu kaks tundi aega. Pigem muretsesin, et mida ma ekstra ajaga linnas peale hakkan. Kui aga kohtumiseni oli vaid 20 minutit, meie üle tunni juba sõitnus, aga ikka veel kuskil liikumatus ummikus, siis tuli vaikselt paanika peale küll. Pissihäda ka. 

 Õnneks siiski jõudsin kohtingule täpselt õigeks ajaks. Närvid krussis ja põis pingul, aga vähemalt ei jäänud hiljaks.
 Kõik need pildid on tehtud suvel. Mu eesmärgiks ei olnud küll ummikuid pildistada, aga bussiaknast paar pilti siiski tegin. 
Loodetavasti saavad Tallinnlased peagi oma linna tagasi ning mitu korda paremana kui enne.

2 comments:

  1. No mul õnnestus Kaarli kiriku juurest vana Kalevi kommivabriku juurde sõita nii, et aega kulus 45 minutit. Rohkem pole Pärnu maanteele roninud, vähemalt Liivalaia-Tondi vahele. Autoga sõitsin, aga linnaliin sõitis ilmselt sama kaua, sest kõik sõitsid ju bussi sabas rõõmsalt ja ootasid seni kuni buss peatus jne

    ReplyDelete
  2. Loodetavasti saavad teetööd varsti korda ja inimesed saavad taas normaalselt liiklema hakata. Selline segadus nii pikka aega on kindlasti paljudele üsna närvesööv.

    ReplyDelete