Wednesday, 24 September 2014

KUNSTITUND

Esmaspäeval saime me sellise emaili Greta õpetajalt:

Dear parents,

As part of our art this week we will be looking at the work of Cezanne. We would like to create a physical still life in the classroom to photograph.

To help us to do this, if possible, could your child bring a WHOLE piece of fruit in for their fruit break, rather than a cut up or prepared piece? We will be able to assist them with cutting up their fruit to eat if needed once we have used them. It can be a more unusual or exotic fruit if you wish.

Neile, kes inglise keelt ei valda, siis Greta õpetaja palus, et lastele pannaks kolmapäeval kooli kaasa terve puuvili (katki lõigatu asemel. Nad võtavad kodust iga päev ühe väikese puuvilja snäki kaasa). Et nad hakkavad kunstitunnis tutvuma Cezanne töödega ja tahavad ise ka ühe natüürmordi teha (pildistada?).

Mina, üsnagi kunstiinimene, pidin googeldama, et kes see Cezanne selline on. Ma pean end tõsiselt käsile võtma ja end harima hakkama, et oma 5 aastase lapsega samal tasemel olla ;)
Siit paar pilti ka teile näha.

Kahjuks meil Petega kummalgil ei olnud eile õhtul energiat, et lapsele eksootilist puuvilja ostma minna. Saatsime lapse pirniga kooli. Neid pilte vaadates peaks pirn Cezanne stiiliga hästi kokku minema. Paremini kui mõni starfruit või dragon fruit.
Eks me siis kunagi saa ehk ka oma silmaga näha millise 'pildiga' me väikesed Cezanned kunstitunnis hakkama saavad.No comments:

Post a comment