Tuesday, 30 September 2014

KAS SELLINE KOHT TÕESTI EKSISTEERIB EESTIS?!

Suvel Eestis olles nägin lehes ühte artiklit ja ühte videot Rummu karjäärist. Olin päev enne seda just Rummust läbi sõitnud ja ma ei teadnudki, et selle õudsa Rummu vangla jäänuste juures midagi nii imelist peidus võiks olla. 
Kui ma teistelt selle karjääri kohta küsisin, siis sain enamalt vastuseks, et oeh see nii jube koht mina küll sinna minna ei taha.
Kuna Rummu asub Sauele nii lähedal siis ma ei tahtnud kuidagi alla anda ja nii me siis sinna lõpuks ühel hommikupoolikul siiski läksime.

Algus oli just selline nagu ettekujutada võis. Mahajäetud vanglamüür ja eemalt mingi ei midagi ütlev mäeke paistmas.
Taevas ähvardas iga minut oma luugid valla lüüa ja meid vihmaga üle kallata

Kui me esimesest ilmetust mäeahelikust mööda kõndisime avanes vaade karjäärile, kus mitmed inimesed just veest välja olid tulemas. 
Vesi nägi välja troopiliselt ilus ja ahvatlev. Läks kohe sügavaks ja väga selge, aga üsna külm. 

Ma algul lihtsalt vaatasin ja ei osanudki mingit seisukohta võtta. Nii palju kontraste. Nii ilus, aga samas nii õudsa taustaga. Nii värviline, samas nii hall. No ja siis veel see maagiline pilvedemäng sinna juurde. Nagu oleks tegu mingi nõiutud kohaga. 
Me olime seal võib olla kõige rohkem 40 minutit, sest me jooksime võidu äikesepilvega. Lahkudes saimegi paar vihmapiiska krae vahele.  
See kuidas pilved oma nägu selle lühikese ajaga nii drastiliselt muutsid oli vaatemäng omaette.


Kui me olime karjääri mõnda aega imetlenud ja siis lõpuks ringi pöörasime ja selja taha vaatasime, avanes meile järjekordne uskumatu vaade.

No tõesti, nagu oleks uue lehekülje keeranud ja ootamatult täiesti teisele mandrile sattunud. Isegi taeval oli täiesti teine nägu. 
Ja muidugi need mäed. Et kas päriselt ka? Täitsa meie oma Eestimaal sellised mäed? Sellist nägu ja tegu! Kuidas on see võimalik? Kuidas? Mulle tundub siiamaani, et see kõik oli vaid unenägu.
11 comments:

 1. Paekarjäär. Ja samas oli ka vangla.

  ReplyDelete
 2. Ja jah, ma tean selle koha ajalugu :)

  Uurisin kohe kui seal olin käinud internetist ja lugesin miks ja kuidas see karjäär sinna üldse tekkis. Vaatasin ka veealuseid fotosid ehitistest mis seal vee all veel alles.

  Lihtsalt, et see kuidas need mäed seal välja näevad on midagi nii erilist mida Eesti looduses juba iga päev ei näe (kui just iga päev Rummus ei käi ;)

  ReplyDelete
 3. Täiesti uskumatud fotod! Nende peal tundub see kant kuidagi eriti müstiline!
  Ma pole ise sinna veel jõudnud, küll aga räägivad sellest kohast paljud sõbrad-tuttavad. Räägivad, et lahe koht - kui korra käid, tahad jälle ja jälle minna.

  ReplyDelete
 4. Alice, aitäh imekaunite piltide eest! sul on väga hea silm ja käsi kaunist tabamaks.

  ReplyDelete
 5. Kroonijuveel, ma annan osad tänud edasi Instagram-ile mis nii mõnegi mu mitte nii ilusa pildi iluskas muutis. Mul pole ju ikka veel uut peegelkaamerat ja kõik viimaste kuude pildid on tehtud tavalise kaameraga, mille tulemus ei ole nii hea kui peegelkaameraka oleks.
  Ma arvan, et jõuluvana toob mulle uue kaamera. Ma küll kirjutanud talle veel pole ;)

  ReplyDelete
 6. Head pildid!
  Üldjuhul piltide vaataja ei saa niikuinii aru, kas pildid on tehtud hea või kehvema kaameraga. Oluline on emotsioon, värv ja vorm. Seda on su piltides küllaga :)

  ReplyDelete
 7. Kas sa oled instagramis?
  Ilusad pildid:-)

  ReplyDelete
 8. Mul on selline mobiil mis ei ole internetiga ja selle kaudu ma instagrami ei kasuta, küll aga on mu fotokas koos instagrammiga ja ma vahel teen selle abiga mõned pildid huvitavamaks :)

  Ma olen kera1kera instagramis, aga seal enamuses need samad pildid mis blogissegi hiljem jõuvad :)

  ReplyDelete
 9. Üks ilus ülevaatlik drooniga tehtud video sellest karjäärist.
  https://www.youtube.com/watch?v=1n8zazWznvU

  ReplyDelete
 10. Mina nägin ise kõige pealt seda videot
  https://www.youtube.com/watch?v=YHXaKH1zo6Q
  ja tänu sellele videole ma üldse oskasingi sinna minna tahta :)

  ReplyDelete