Saturday, 6 September 2014

JÄÄTIS, SOKOLAAD JA MUNAD

See on uskumatu kui palju erinevaid jäätiseid Eestis müügil on. Mul on nii kahju, et mina saan selle suure hunniku seast VAID E- numbrite rohket Limpa jäätist süüa. Hea seegi muidugi, et vähemalt seda saan, sest muidu oleks üsna kurb.
(ok, ma parandan end, kuna ma saan ka süüa La MUU banaani jäätis, aga seda müüakse vaid teatud kohtades)

Eriti ilusa paberiga on minu arvates uus kama-koorejäätis. Ma ei oska ette kujutadagi mis maitsega see ola võiks. Kui ma veel neid klassikalisemaid sorte olen enne elus maitsta saanud ja nende maitset veel ka praegu mäletan siis vot selle jäätise maitset ei oska ma isegi mitte ette kujutada. 
Magusaletis hullutavad mind aga omakorda kõik need ilusad sokolaadid. Õigemini nende 'paberid'. Hakka või koguma, nii nagu kunagi lapsepõlves sai tehtud. 
Ja need valged munad! Teen külmutuskapi ukse lahti ja vastu vaatavad valged munad! Nagu ilmaime. Meil siin ju valgeid mune ei ole ja seega on valged munad silmale nii harjumatud. 


2 comments:

  1. Lohutan sind, et kamajäätis on täiesti kohutav, esimene mõte keelega üle tõmmates oli, et kas see on mingi keelekoorimiskreem või...
    Ja kui La Muu välja jätta, siis ülejäänud jäätised koosnevad glükoosisiirupist ja e-ainetest, et parem ongi neid mitte süüa.

    ReplyDelete
  2. Mulle koorijäätis maitses, kamavahu maitset meenutas, ainult moos topsipõhjas mulle ei meeldi, võiks ilma selleta olla. Glükoossiirupit seal ka ei ole, samuti mitte "ohtlikke" E-aineid. Tavalised looduslikud paksendajad küll olemas. Premia jäätistest on mu lemmik regatt ja vahel ostan ka tavalist koorejäätist. Pole neis ka mingeid "mürgiseid" aineid.
    Paljud jäätised on küll risustatud taimerasvade ja muu jamaga.Peab

    ReplyDelete