Tuesday, 22 July 2014

VIIMANE KOOLIPÄEV

Me lapsel on homme (täna) esimese kooliaasta viimane päev.
Uskumatu, et meie 5 aastane lapsuke on juba terve aasta koolis käinud ja nii edukalt. Terve kooliaasta peale puudus ta koolist haiguse tõttu vaid 3 päeva ja iga jumala päev on kooli läinud suure innu ja rõõmsa meelega.

Ma küsisin ta käest eile, et kas ta koolivaheaega ka juba ootab ja kas ta väsinud ei ole juba koolis käimisest. Laps tegi suured silmad ja ütles 'EI'. Temale nii meeldib koolis, et tema poolest võiks see aasta ringselt kesta. 
Mul jääb vaid loota, et sellist suhtumist ja entusiasmi ka järgnevateks aastateks jaguks.

PALJU ÕNNE ESIMESE KOOLIAASTA LÕPETAMISE PUHUL SULLE MEIE KALLIS KOOLILAPS!

Kuigi kohe on algamas koolivaheaeg, siis tegelikult on mul veel üks kooli teemaline postitus tulemas.

10 comments:

 1. Ta näeb nii armas välja siin pildil :)

  Ma ei tea, kõik räägivad, et lapsepõlve pole mõtet lühendada ja kui valikus oleks vaid kombinaatkooli 30-lapseline (või isegi 35?) 1. klass, nagu paljud neist siin Eestis on, siis ma ei kaalukski, aga mulle ikkagi tundub, et väikeses waldorfkoolis 15 lapsega klassis oleks Plikal järgmisel sügisel huvitavam, kui mängida veel üks aasta 24 lapsega lasteaias...

  ReplyDelete
 2. Need mammutkoolid on vaid Tallinnas ja vb ka Tartus, aga maakoolid on väga hädas õpilaste vähesuse üle. Siin läheb esimesse klassi 13 õpilast ...

  Gretale ja vanematele palju palju õnne esimese kooliaasta lõpetamise puhul!

  ReplyDelete
 3. Tikker, tead mina ei ole enam üldse Eesti kooli fän. Vähemalt algkooli oma kindlasti mitte :)

  Tavakooli ma ei paneks ka sinu asemel Plikat veel istuma ja tuupima, sest seda nad seal just teevadki kindlad 45 min jutti iga päev.
  Samas ma arvan ka, et Waldorfkoolis oleks su tüdrukul põnevam ja huvitavam kui lasteaias. Selles eas lapsed on valmis ja tahavad juba enamat kui vaid lasteaias mängida. Mitte, et mul mängimise vastu midagi oleks (pigem vastupidi), aga Waldorfikoolis saakski ta teha ju mõlemat, mis selles eas lapsele ideaalselt sobib.

  ReplyDelete
 4. Kersti, 13 lapseline klass ei ole tegelikult väga väike klass vaid normaalne klass.
  Sellised peakski klassid olema.
  Meil siin Inglismaal saavad sellist luksust vaid erakoolide lapsed nautida, kus klassis maksimaalselt 15 last. (Mõnes üksikus piirkonnas, kus nõudlus erakooli kohtade järgi väga suur, on klassis üle 15 lapse, aga mitte kunagi 30 last)

  ReplyDelete
 5. Selles see asi ongi et kuna riik maksab pearaha õpilase pealt siis need 13-klassilised koolid ei majanda ennast ära ...
  24 õpilast oleks siis miinimum kui kool tuleks ots-otsaga kokku. Vald muidugi kompenseerib vahe, aga see tuleb siis millegi muu arvelt.
  Seepärast pandi siin ka gümnaasiumi osa kinni kuna 10. klaasi oleks läinud 8 last.

  ReplyDelete
 6. Olen juba ammu tahtnud anda märku, et olen üks sinu blogi jälgija. Huvi on just seepärast, et ka ise elasin pikka aega UKs ja ka minu laps käis seal koolis. Mäletan ise, kuidas tegin pilte 5 aastasest koolivormiga koolijuntsust ja olin koolisüsteemist väga vaimustuses.
  Kuskil 3ndal aastal, siis kui mu oma tuttavate sama vanad lapsed Eestis kooli läksid, hakkasid mu mõtted muutuma ja järsku tuli otsus,et tahaks ikka proovida ka Eesti kooli, õppida eesti keelt ja teha neid asju, mida eesti lapsed tegid. Oleme siiani jäänud Eestisse, kuigi ma ise oleks ehk tagasi läinud siis lapsele väga meeldib-ta lõpetas just põhikooli. Aga nii vahva on jälgida ja meelde tuletada, kuidas meil see koolitee toimus ja kõik need tegevused, mida UK koolis tehti, see oli hästi armas kogemus ja väikestel on kindlasti tunduvalt turvalisem seal kooli käia. Mõtlesin tegelikult e-posti kirjutada aga eileidnud seda kusakilt su blogist. Edu igal juhul ja ehk kommenteerin veel mõnikord:) K

  ReplyDelete
 7. Kallis K, nii tore, et kommenteerisid :) Mul on hea meel, et ka sul on kunagi Inglismaa kooliga head kogemused olnud. Kuulujutud ikka käivad, et siinne koolisüsteem vilets ja koolid halvad :)

  Mina isiklikult igatsen oma lapsele Eestiga seotult vaid seda vabadust mis Eestis VEEL eksisteerib. Loomulikult on mulle ka tähtis, et Greta eesti keelest aru saaks ja seda rääkida oskaks, aga mulle ei ole kõige tähtsam, et ta seda perfektselt valdaks. Lõpude lõpuks on sellel keelel siiski maailmas peaaegu et olematu osakaal. Võib olla oleks tunded teised, kui ka mu mees oleks eestlane.

  Vaadates seda kooli kus Greta praegu käib siis mul ei ole vähematki unistust Gretat Eesti kooli panna. Ma ei ütlegi, et ühe maa kool oleks teisest halvem, vaid minu arvates on neil koolidel ikka väga suur vahe sees ja ma isiklikult eelistan hetkel siinset koolisüsteemi.
  Võib olla muudan arvamust pärast lapse algkooli lõppu. Seda saab aeg näitama.

  Igal juhul sellisel viisil õppimist nagu mina omal ajal pidin tegema ma oma lapsele kohe kindlasti ei soovi. Võimalik, et asjad on aastatega muutunud, aga nagu ma kuulnud olen siis väga paljud vist mitte.
  ETV sarja 'Üheksandikud' vaadates muutusin väga kurvaks. Nii igavaid ja puiseid tunde oli lausa valus vaadata :(

  ReplyDelete
 8. Ah jah, tahtsin ka seda ütelda, et suured tänud tähelepanu juhtimast faktile, et mul ei ole siia blogisse pandud mu emaili aadressi.

  Viga on parandatud ja kõik tahtjad peaksid nüüd mu emaili aadressi mu profiili alt kätte saama.
  Andke teada kui see mingil põhjusel ei õnnestu :)

  ReplyDelete
 9. Ütlen ausalt, et mulle ei meeldinud algul idee, et laps läheb nii noorelt kooli, aga nüüd olen väga rahul.
  Mulle meeldib ka see süsteem siin ja eriti hea on, et klassis on 2 õpetajat korraga.
  Mäletan, et algul ja natuke nüüd härib, et suvi on neil lühike, aga selle eest on meil kogu aeg vaheajad ja mai on ju praktiliselt vaba.
  Ja nüüd saab ju sügisel ka tasuta süüa koolis, mis on veel parem ja positiivne uudis. Minu pojale väga maitseb koolis toit.
  Ja mulle meeldib ka siin see, et koolid on päeval lukus ja valve all, mitte nagu Eestis, et kooli kõnnib sisse kes vaid tahab.
  Olen rahul kooliga juba selle, et mul poeg on käinud juba 2 aastat siin koolis ja ta igal hommikul ärkab vara, et mitte kooli hijaks jääda ja alati läheb rõõmsalt ja jooksuga kooli, koju tuleb ka alati heas tujus.
  Koolivorm on ka hea asi ja mugavam lapsevanema jaoks :)

  ReplyDelete
 10. Liilia, mul on rõõm kuulda, et ka teie pere siinse süsteemiga rahul on. Ja see on tõesti boonuseks, et nüüd saavad väiksemad lapsed ka tasuta süüa. Minu lapsele meeldib ka väga koolisöök. Ja sama lugu siin, et laps tahab ALATI kooli minna ja tuleb sealt ka rõõmsalt koju. Olen teiste vanemate käest, kellel ka vanemad lapsed, et ka nende jaoks on kool nauditav ja lähevad alati kooli rõõmuga :)

  Ilusat koolivaheaega teie perele!

  ReplyDelete