Saturday, 19 July 2014

LOOMID ON KA MEIE PERRE JÕUDNUD

Inglismaal on hetkel SUUR Loom Band (loe luum bänd) hullus. Pole vist last kes nendest midagi ei tea, või tüdrukut kes neid loome ei oma (mõnede poiste seas samuti populaarne). 
Mina ei olnud teemasse eriti süvenenud, kuna eeldasin, et need on asjad millega enamuses Gretast natuke vanemad lapsed tegelevad. Ma ei osanud ise ka lapsele neid kuidagi pakkuda ja minu arvamus on, et kui Greta ise ei küsi siis pole vaja sellist moe asja ka otseselt pakkuma hakata.

Aga Greta käis klassikaaslaste sünnipäeva peol ja tuli sealt koju party bag-iga kus 'loomid' sees olid. Ma vaatasin seda kotti ja ei osanud sellega midagi peale hakata. Õnneks läksime just samal nädalalõpul Pete õe juurde ja tema lapsed siis näitasid meile millega tegu.

Minu suureks üllatuseks sai Greta kohe pihta millege tegu ja nii kui koju jõudsime läks üheks 'loomimiseks' lahti. 
Nii, et sobib 4 ja 5 aastastele lastele ka väga hästi. Väga hea lapse peenmotoorika arendamisele. Ma ei tea kas eestikeeles on selline sõna nagu peenmotoorika, aga google ütles nii fine motor skills kohta.
Tegu siis selliste väikeste plastmassist kummikestega mida omavahel põimides saab teha käevõrusid ja andekamad ka igasugu muid huvitavaid asju. Siit üks halva kvaliteediga video. võtsin oma kaamerast oste ilma lõikamata nii, et lõpp vajub nats ära.


Kuulsin raadiost, et keegi oli nendest endale kleidi teinud ja seda siis ebays müünud :)
Leidsin just ka vastava pildi Google image-st. Vaadake hinda
 ja siin on ühel mehel loomidest tehtud pintsaks seljas :)

Siin on üks ilus Loom Band Blog kust saate näha milliseid asju meisterdada saab koos õpetusvideodega.


7 comments:

 1. Meile saabus just 21 pakki. See kleiditegija on meie linnast, aga ma pole kindel, kas ta selle raha on kätte saanud.

  ReplyDelete
 2. Wow, 21 pakki!!

  Meil nii hassarti kohe kindlasti ei minda, kuna lapsel pole seda aega, et nendega nii pikalt tegeleda. Ta natuke teeb ja siis läheb pigem mängima :)

  ReplyDelete
 3. See on kasulik ..las nikerdavad. See ka ju mängimine :) Mulle endale ei meeldi teha, aga lapse tehtud käevõru kannan küll.

  ReplyDelete
 4. Täitsa veider, et see hullus pole Eestisse jõudnud. Ma olen ühe sõbra juures LB-sid näinud, aga talle oli tädi need USAst kaasa toonud.

  ReplyDelete
 5. Huvitav jah.
  Kas keegi siis tõesti ei tahaks äriga alustada ja maaletoojaks hakata?
  Nagu näha siis siin levib see kui nakkus haigus ja isegi nii väikeste kui 4 ja 5 aastaste seas :)

  ReplyDelete
 6. Esimest korda kuulen, näen ...
  Peenmotoorika on õige sõna jah.

  ReplyDelete
 7. Saksamaal on ka see jube hullus. Aga järjest kövemini on kuulda ka hääli, et see keskkonnale üldse nii tore pole. ühel päeval ju on see hasart möödas, nagu see alati on olnud, ja siis vedelevad need silikoonvidinad prügimägedel ilma et mädaneks vöi köduneks. samuti vöib neid loome kergesti silma nipsata vöi päris pisikesed lapsed alla neelata ja nende kätte lämbuda.

  ReplyDelete