Thursday, 3 July 2014

LAPSE UUS KOGEMUS

Lapsel hakkas täna hammas loksuma.Tema elu esimene. Küll ta oli õnnelik. Terve õhtu kõndis ringi naeratus kõrvuni, ise hammast loksutades.

Mina sellist asja küll oma lapsepõlvest ei mäleta, et hammaste minek kuidagi õnnetundega seotud oleks olnud. Pigem oli mul siis tunne, et maailmas ei saa enam midagi hullemat olla ja, et sellel ei paista lõppu olevatki. Loksuv hammas oli täieli piin ning suur koorem seljas. Ei tahtnud teine kuidagi ära tulla, kuigi logises mis hirmus. 

Meie laps on aga nii õnnelik. Ma arvan, et sinna õnne kulub natuke ka seda, et Greta parimal sõbrannal on üks hammas juba ära tulnud ja nüüd siis lapsel hea meel, et temal ka kohe ära tulemas. Õnnelikuks teeb ka kindlasti teadmine, et tulemas on hambahaldjas. 

Laps ise loodab, et ta hammas tuleb koolis ära, kuna talle kool nii väga meeldib ja see teeks ta siis topelt õnnelikuks. Hammaste kaotamise kogemus on talle nii uus, et pidime talle algul seletama, et see hammas ei kuku tal kohe paari tunniga igeme seest välja, vaid kogu protsess võib mitu päeva aega võtta…

Kui Greta oli juba peaaegu magama jäämas siis pooleli juba magades sosistas ta veel korra et tal oli nii tore päev täna. Luges kõik asjad ette, mis teda tänase päeva juures rõõmsaks tegid ning lisa siis lõppu, et KÕIGE parem asi oli siiski see, et tal hammas loksuma hakkas.

Greta on 5 aastat ja 4 kuud vana


2 comments:

  1. Oliveril on kaks alumist hammast juba mitu nadalat loksunud - see votab aega :| Tema suurim probleem on see, et tahab hambad omale jatta ja mitte hambahaldjale anda!

    PS. Kas Pete puhapaeval ronima tuleb? Argu lammast kaasa votku sest ma tulen/lahen taksoga :)

    ReplyDelete
  2. Gretal on ju tegelikult uus hammas mitu kuud juba täiesti väljas, aga alles nüüd hakkas vana ees loksuma. :)

    Pete pühapäeval ronima ei tule, kuna me alles lendame tagasi UK-ss sel päeval :(

    ReplyDelete