Monday, 28 July 2014

KIIRE UPDATE

Oeh, ajad on kiired ja oleme hetkel pidevas jooksus ning endiselt võitleme ka oma paha õnnega. Vahelduseks ka natuke õnne, aga kahjuks sinna otsa ka kohe siis mingi järgmine pauk.

Õnne poole pealt nii palju, et saime lõpuks nõudepesumasina vooliku korda. Milline kergendus, ei pea enam käsitsi nõusi pesema ning vett raiskama. 

Külmutuskappi tellisime uue riiuli. Mõtlesime, et sellega probleem lahendatud. Kui see kohale tuli avastasime, et see ei sobi sinna korralikult, aga samas sellist nagu sinna minema peaks ei saagi tellida. Vahime siis nüüd siin seda kallist tellitud riiulit, ega tea mida sellega peale hakata…

Ma ei tea kas ma seda olen siin juba maininud, et kui Gretal oli koolis suvelaat siis me võitsime ühe peaauhindadest milleks oli kolme käiguline õhtusöök NELJALE ühes väga heas kohalikus restoranis (kohaliku all pean silmas Greta kooli lähedal olevas)

Ega kaua rõõmustada ei saanud, kuna Flower Show ajal lõpetas ühtäkki mu Nikoni fotokas töötamast. Täpsemalt shutter got jammed (mida iganes see peaks eesti keeles tähendama). Kodus uurisin internetist ja leidsin youtube klipid, kus näidati kuidas viga kiiresti ning kergelt ise ära parandada. Vaja oli vaid kaamera põhi alt ära kruvida. Esimene probleem algas nende kruvidega. Polnud neid sealt alt sugugi nii kerge eemaldada. Punnitasin mis ma punnitasin, põhja ma lahti ei saanud. Pidin tellima internetist 00 suurusega kruvikeeraja. Ma tegelikult jõudsin enne veel Nikon parandusse minna (mis minu õnneks meie kodule üsna lähedal asub). Parandusse ma kaamerat anda ei tahtnud, kuna parandus oleks kindlasti maksma läinud rohkem kui kaamera ise väärt ja mul ei olnud vähematki soovi nii vana fotoka peale nii palju raha kulutada. Pigem lootsin ma, et ehk on keegi lahke nõus mu kaamera kruvid õige kruvikeerajaga lahti keerama. Kahjuks lahkeid inimesi ei olnud sel tööpäeval tööl :(
Tulin seega nukralt koju ja tellisin ise endale vastava kruvikeeraja. 
Kui riist kohale jõudis, siis tuli välja, et kuigi ma saan need kruvid nüüd ilusti lahti siis kaamerat ma parandada ei saa. On teine nii vana, et peaks kogu shutteri rattakese ära vahetama, AGA see ei ole taas sellise vana kaamera puhul mõtekas. On mul teine ju tublisti 5 aastat vastu pidanud ja üle 55 000 pildi teinud!!! Ime siis ei ole kui nüüd kokkukukkus ja ära suri :(
Nüüd olengi siis siin ilma oma 'kallimata' ja teen pilte oma seebikaga. Vaikselt nutan ka, kuna ma nii oleks tahtnud Lottemaal ilusaid pilte teha :( Uue kaamera jaoks kahjuks hetkel raha ei ole ja kuna mul oli nagunii plaanis uus, ning väga kallis kaamera soetada, siis ei tasu mul siin vahepealseks kasutamiseks ka mingit odavamat variant vaadata.  D7000 müüsin ma ka mõned kuud tagasi ära ja nii ma siis olengi siin ilma korraliku kaamerata. 
Niuks, niuks :)

Aga ega sellega siis me 'kaotused' veel ei piirdunud. 
Pete pani eile mu eelmise aasta iPhoto Library fotod uuele kõvakettale ja täna tuli välja, et kõvaketas viskas jalad püsti ja nüüd ei ole meil enam võimalik neid pilte sealt kätte saada. Homme saame teada mida kõvaketta firmal meile selle kohta öelda on ja kuidas nad plaanivad me kahjusid korvata. 
Mina isiklikult olen juba nii tuimaks läinud, et mul ei ole isegi jõudu kurbust tunda, veel vähem viha.

Üks pauk juhtus veel, aga see oli õnneks õnneliku lõpuga. Nimelt sai Greta esimese kooliaasta lõpetamise puhul endale väikese fotoka. Ta on seda juba nii pikalt tahtnud ja selle jaoks ka raha kogunud. Ma kirjutan sellest eraldi, aga juhtus nii, et juba kolmandal päeval kukkus tal see kaamera maha ja läks katki. Õigemini selle küljest tuli mingi vidin ära. Pete viis kaamera poodi tagasi ja talle anti ilma midagi küsimatta uus vastu. 
Minul on sellest oma seisukoht, millest ma kirjutan vastavas postituses (kui ma kunagi üldse nii kaugele omadega jõuan), aga laps on vähemalt õnnelik, et saab jätkata INTENSIIVSET piltide jäädvustamist :)

Paha poole pealt veel see, et meil on siin viimasel nädalal  olnud MEELETULT kuumad ilmad, tänu millele me oleme kõik väga väsinud ning tänu kuumusele ei puhka ka magades ennast korralikult välja.
Hetkel on meil ka külalised, mis omakorda tähendab väljasõitte Londonisse või muidu sisutihedaid päevi.

Meie Petega, aga peame endale taas meelde tuletama ja seda pidevalt korrutama, et MEIE LAPS EI KANNATA MAGUSAT JA TA VAJAB VÄHEMALT 10 TUNDI ÖÖUND. See on uskumatu kui palju kordi ma (me) olen selle viimase nädalal jooksul oma last keelanud ja temaga riielnud. Endal hakkab ka paha sellele mõeldes. Oma osa on ka natuke sellel, et meil on külas mu sõbranna 15 aastane tütar, kelle siin olemine paneb Greta veel eriti 'esinema' (loe: on 5 aastasele kohaselt rõõmus), aga kuna me kõik oleme niigi palavusest räsitud siis meil lihtsalt ei ole kannatust seda kõike rahulikul ja vaiksel võtta. 
üks väga väsinud väike tegelane
Samas see suhkur on Greta puhul nagu mürk. Kord kui tal see juba sees ja iga päev saab väikseid lisa annuseid juurde, siis ei ole mingit vahet kas keelad või ei keela, kuna laps ei saa ise ennast nagunii aidata (enne kui organism puhastub). No, aga väga raske on ikka lapsele mitte palavaga jäätist anda või külaliste puhul ka kommiga maiustada lasta :(
5 minutit hiljem üks väga elav tegelane
Et mitte nüüd lapsest päris päti muljet jätta siis võin öelda, et enamuse ajast on ta meil ikka üsna nupsik laps :)
9 comments:

 1. Oh jah. Me tulime ka oma nädalavahetuseks plaanitud reisilt päev varem tagasi, sest kuumus oli liig mis liig ja sellest tulenevalt oli õhkkond liialt pingeline. Mitte et keegi oleks eriti halvasti käitunud või midagi valesti teinud, aga selle kuumusega lihtsalt ei olegi kannatust... Mitte kellelgi. Ja nii need nähvamised tulevad.

  Eilse päeva olime kodus, kus ÕNNEKS väga kuumaks ei lähe (ehkki eile oli isegi sees palavam, kui oleks meeldinud). Ikka mitu korda lihtsam oli, kui reisu peal. Mina vedelesin terve päeva alasti voodis ja lugesin raamatut :D

  Ja suhkru osas olen ma ka täitsa nõus. Et ei mõju üldse hästi, aga KURADI raske on suvel lastele jäätist keelata... Eriti kui teised kõrval söövad.

  ReplyDelete
 2. Väga kahju et teil nii palju ebaõnne.
  Aga sa oled väga väga armas et teed teoks ühe tüdruku suure suure unistuse.
  Ma loodan et saame seda kunagi kuidagi korvata. Äkki tuleb Greta meile kui ta juba nii suur on et ise reisida. Hiiumaa on ka üks osa Eesti kultuurist ja võibolla oleks põnev ka seda poolt vaadata. Loomulikult võite tulla ka koos perega :)
  Aga kuum on meil siin ka. Keha on koguaeg läbimärg ja liigutada eriti ei julge :)

  ReplyDelete
 3. Kersti, korvamise pärast ära küll muretse :)

  Kui vaid saad siis aja see kuumus 4ndaks augustiks Eestist ära. Meil on täna õnneks juba vaid 21 kraadine ilm (homme küll juba palju soojem jälle), aga ma tõesti ei taha ka Eestis palavusega võitlema hakata.

  ReplyDelete
 4. 4. augustiks lubabki vaid 24 kraadi :)
  http://www.yr.no/place/Estonia/Harjumaa/Tallinn/long.html

  ReplyDelete
 5. Kui te Lottemaale lähete, saan ehk oma kaameraga teile abiks olla :)

  ReplyDelete
 6. https://www.facebook.com/vello.nelikendkaks/posts/875206322507258

  Lottemaast :D

  ReplyDelete
 7. Meil käis hiljuti Saksamaal konsultatsiooni andmas mees tarbijakaitsest. Rääkisime igasugu energiakuludest, veekuludest. See mees rääkis, et nõudepesumasinaga hoiab vett kokku ainult siis, kui võrdluseks pesta nõusid jooksva vee all. Kui pesta nõusid aga nii, et märjad nõud pesta enne nõudepesuvahendiga üle ja jooksva vee all ainult loputada, siis selle käigus pidi oluliselt vähem vett kuluma kui nõudepesumasinaga. Mina muidugi ei tea, kas see on nii või ei ole.

  ReplyDelete
 8. Kris V, oi see on väga lahke pakkumine sinust, aga tead, mul tõesit ei ole sel korral jaksu mõelda, et ma peaks kellegi kaamera ees poseerima.
  See 'modelliks' olemine on omaette töö :)

  Kui juba pildi tegemiseks läheb siis peab ju soeng korras olema ja korralikud riided seljas ja see kõik on nii väsitav, eriti kui riideid peab valima kohvris olevate paari hilbu seast.

  Aga ma jätan su pakkumise meelde. Võib olla mõni kord kui Pete ka meiega kaasas on siis tuleme poseerima.

  Samas kui soovid võib olla meiega Pärnus mahlale minna siis seda saab küll :)
  Ma küll hetkel ei tea milla ma täpselt Pärnus olen, aga ma annan blogis teada.

  ReplyDelete
 9. Anonüümne (küll oleks tore kui anonüümsed mingi nime oma kommentaari juurde paneks. Kas või välja mõeldud ;)

  Vot ega ma ka täpselt ei tea kuidas seda vett rohkem väi vähem kulub.
  Ma võtan selle järgi, et meil on suur nõudepesumasin kuhu sisse mahuvad meie kolme kui mitte nelja päeva nõud (kui korraga rohkem inimesi sööb või külalised käivad siis loomulikult saab rutem täis).
  Kui aga käsitsi sama arvu nõusid pesta siis ma pean ikka paar korda päevas nõusi pesema. Esiteks ei mahu meil kööki kuskile lauale häirimatta rohkem musti nõusid ja teiseks kuna suvel on kuumad ilmad siis need mustad nõud hakkavad seistes haisema ja kärbseid koguma. Sedasi aga mitu korda päevas pestes kulub vett ka siis, kui jooksva vee all vaid nõusid loputada.

  Samuti, kuna meie soendame soojaveepaaki päevas vaid kahel korral mitte terve päeva (hommikul vara tunnikese ja õhtul 5 ajal kaks tundi) siis sedasi pidevalt nõusid pestes kulutame me sooja vee kiiremini ära ja peame siis seda juurde soojendama.

  Ning sinna otsa siis veel ka see aja kulu mis käsitsi nõude pesemise peale läheb. Mul oli vahepeal tunne, et ma muud ei teegi kui süüa ja pesen nõusid…kuigi ma pean tunnistama siis Pete pesi neid nõusi minust tunduvalt tihedamini :)

  ReplyDelete