Thursday, 19 June 2014

VÄIKE UPDATE

Vaikus, vaikus, vaikus. Pole mahti kirjutada. Elu hetkel üsna stressirohke ja kiire nii, et blogimiseks ei jää aega ega tuju.
Öeldakse, et halvad asjad tulevad kolme kauppa. Meie puhul millegi pärast aina tulevad. 
Minu auto sai peale põlema minemist juba paari päevaga korda. Teeninduses vaatasid töömehed mu autoalust kui ilmaime ja ütlesid, et nad ei ole kunagi midagi sellist veel näinud. Võtsid pilte ja saatsid oma kolleegidele. Põhimõtteliselt mis juhtus oli, et see sumbutaja-suitsutoru osa mis püüab kinni kõik heitegaasid ja paneb filtrist läbi lks katki (auk tuli sisse) ja siis vist sealt august tuli kuuma gaasi mis auto all oleva tuleteki (fire blanket) põlema pani. Hea, et Volvol üldse seal all selle koha peal see tuletekk on, kuna muidu ma ei tea mis oleks juhtunud.
Igal juhul polnud see neil mingi probleem jälle korda teha, kuigi nagu Volvode puhul juba teada siis läks see asi meile maksma napilt alla 1000 naela :(
Järgnevaks avastasime, et üks hiireke on meil nõudepesumasina taga olevasse voolikusse väikese augu närinud. Pete proovis ise vooliku ära parandada, aga ei õnnestunud. Töömehele me maksta ei tahtnud seega läks käikku üks spetsiaalne kleepelint mis tundub asja ära parandas.
Peale nõudepesumasina juhtumit ma siis jäin ootama mis kolmandaks õhkulendab. Ei pidanudki kaua ootama. Mul läks hammas paiste. Õigemini mu kroon oli natuke lahti tulnud ja põleti läks alla. Ei midagi hullu AGA kui ma hambaarstile helistasin siis öeldi, et enne juulit ei ole neil mulle mingit aega anda ja hädaolukorra järjekorras on juba 12 inimest. Vingusin ja hädaldasin seal telefoni otsas mis ma hädaldasin, aga kui neil ei ole siis ei ole. Hakkasin juba alternatiivi otsima kui siis kaks päeva hiljem sain kõne, et keegi oli oma ajast ära ütelnud ja ma võin selle endale saada. Kuur antibiootikume ja natuke tsementi ja asi korras.

Mõtlesin siis, et sellega me ebaõnnestumised jõudsid lõpule selleks korraks, aga eksisin. Hetkel meil siin veel paar tükki käsil :(

Mul on üks asi mille kallal tahaks vinguda. Mul on küsimus, et kas Eestis ei olegi iga tööpäev tööpäev? Meil on hetkel asjaajamisi ühe Eesti firmaga ja juba 10 juunil räägiti meile umbes sellist juttu, et jaanipäev on tulekul ja asjad sellepärast aeglased või seiskunud!!! Mis ajast jaanipäev 10 juuli paikku on? Ma saan aru, et jaanipäev rahvuslikpüha ja puha, aga kas siis päevad enne seda ei olegi enam tavalised tööpäevad? Täiesti arusaamatu!!!

Ilusate ilmadega, kui just Greta koolis mingit sündmust taas ei toimu, olen ma tegelenud oma värvimistöödega.


 Ega selle kahe pildi vahel küll suur mingit vahet näha ei ole, aga võin kinnitada, et kogu pikk aed on üle värvitud.
 Kuur sai ka uue kuue
Nüüd on veel jäänud tänavapoolne aed ära värvida ja plaadid maas ära pesta.
Paar pilti ka aiast. Ega ma ei ole sinna suurt midagi kasvama pannud. Ostsin ühe väikese tomatitaime, et Gretal oleks kust mõnel hommikul tomatit võtta ja sellega ka asi piirdus sel aastal.

Mustikad, vaarikad ja maasikad on kõik juba eelmistest aastatest mulda pandud ja noh nendega on kerge, kasvavad ise :)
Esimesed vaarikad saime juba kuu aega tagasi ja nüüd hakkame vaikselt nendesse ära uppuma. Meil on Gretaga selline süsteem välja kujunenud, et tema sööb alumised ja mina üelmised (kuhu tema ei ulata).
 Vaarikataimed paljunevad ka nagu hullud. Paar aastat tagasi pistsin kaks taime mulda ja nüüd on terve suur põõsas kasvanud. Isegi naabrimehe aeda üks ära eksinud.

2 comments:

 1. Oleks minul ka naaber, kelle vaarikataim minu aeda àra eksib... :) Need vaarikad tunduvad niiiii mahlased!
  Muide, meil naaber istutas eelmine sùgis vaarikad aeda aga sel kevadel lasi nad trimmeriga maha :D komeedia missugune

  Aga loodame,et nùùdseks on need ebaònnestumised mòòdas, eks! (fingers crossed!)

  ReplyDelete
 2. Tead see oleneb arvatavasti aastast kui mahlased vaarikad on. Sel aastal on palju sadanud (ma nüüd mõtlen, et ma tegelikult ei mäleta kordagi end vihmavarjuga õues käimas) seega marjad üsna vesised ja mitte väga magusad. Hetkel küll kandmas see vaarikataim mis varajasem sort, teise taime küljest saame veel ka oktoobris vaarikaid nii, et eks siis näib kui magusad need saavad olema.

  Aga kui teie naaber juuri välja ei võtnud ja vaid pealt trimmis, siis on lootust, et hakkavad uuesti karvama. Mine pätsa endale üks taimeke Vaarikad paljunevad nii kiiresti, et sellest ühest taimest võib sul ka varsti terve suur põõsas olla.
  Meie naabri aeda viis seemne arvatavasti linnuke. Tegu mitte nende naabritega kellega meil aed vastastiku ja kelle poolel vaarikad kasvavad vaid üle aia olevate naabritega. Ma ise ka imestasin kui nad mulle seda näitasid :)

  Kas teil kuskil aianduskeskuses taimi ei müüda? Meil on nad väga odavad. Minu teada ma ei maksnud 5 eurotki ühe taime eest :)

  ReplyDelete