Wednesday, 11 June 2014

TAASKASUTUS

Elu on hetkel väga kiire. Palju sitta ja muidu tegemisi. Tahan blogida, aga päeval on ilmad nii ilusad, et kuidagi ei tule blogimise hoogu peale ning aias on palju teha. Õhtuks jälle on energia otsas. 
Nädalalõpul koristasime Petega aias olevat kuuri. Viskasime armutult välja asju mida me polnud pikka aega kasutanud. Ikea puidust liumäe müüsime ebays maha, ülejäänud kraam läks prügimäele ja heategevuspoodi. Meil oli paar suuremat asja mis autosse ei mahtunud ja enne kui me neid tükkideks saagima hakkasime mõtlesime panna asjad maja ette hoovi peale. 
Esimesel korral panime ühe pika riiuli. Pete pani riiulile sildi külge tekstiga, et võtke või muidu lähen prügimäele. Riiul sai vist vaid tunnikese hoovi (tänava) peal olla kui oli läinud. Ma ei jõudnud isegi veel pilti teha. 
Riiuli asemel leidsime sellise kirja:
Täna hakkas Pete autosse panema mööbliesemeid mida plaanisime heategevuspoodi viia, kui ta tuli mõttele ka need esemed tänavale panna. Mõeldud tehtud. Ma ei taibanud taas pilti teha enne kui juba üks riiul ja üks taburet olid läinud.
 Pete oli asjadele taas ilusa sildikese juurde pannud
Mõni minut hiljem oli ka lastekiik läinud ning tunnikese pärast koputas üks väike poiss meie uksele ja küsis, et kas ta tõesti tohib selle väikese laua meie hoovi pealt endale võtta :) Nii armas :)
Praegu on kell juba 10 õhtul, aga valge laud ei ole veel endale omanikku leidnud. Arvatavasti peame selle homme heategevuspoodi siiski viima.

Me oleme sellise asjadest vabanemise üle väga rõõmsad. Headegevuspood jäi küll tänu meile teatud rahasummast ilma, aga samas ma viisin sinna juba mitu kotitäit tavaari nagunii.

PS. Jah, ma olen teadlik, et mõnel maal ongi teatud päevadel lubatud oma mitte vajalik kola tänavale panna teistele ära viimiseks, aga Inglismaal sellist kommet ei ole ja sellepärast me siin vaikselt rõõmustamegi :)

4 comments:

 1. Kunagi Londoni elu alustades sai isegi üks voodi niiviisi koju veetud :) See on tõesti super komme teil seal!

  ReplyDelete
 2. Tikker, meil tegelikult ei ole sellist kommet ja tegelikult ei tohiks niimoodi oma kola kuskile tänavale vedelema jätta (vähemalt meie kandis küll mitte).
  Vahe on vaid selles, et kui on korralikud asjad siis inimesed võtavad ruttu ära ja vedelema ei jää midagi.

  Ma ei usku, et paljudele ka meeldiks kui inimesed hakkaks oma sodi, mis mõeldud prügimäele, tänavale panema ja siis see vedeleks seal nädalaid.

  Iseasi kui oleks mingi kindel päev kuus kui seda teha tohiks ning peale seda peavad kõik oma sodi taas ära koristama.

  ReplyDelete
 3. Saksamaal on selline komme. Või noh seal on asi nii, et on üks kindel päev, kus võid oma kola tänavale panna, et siis vastav auto saab selle ära viia...aga rahvas panebki need asjad juba varakult tänavale, et kui mõnel inimesel on sealt hunnikust midagi vaja, siis saab enne prügiautot selle asja omale. Kui mina Saksamaal olin, siis sain omale täiesti töökorras teleka nii.

  ReplyDelete
 4. Jah, Saksamaad ma silmas pidasingi :)

  Inglismaal kahjuks ei vii üksgi prügiauto su suurt kola ära. Tavaprügi ja taaskasutatav paber, papp, pudelid jne ning toidujäätmed küll, aga ülejäänud kraami pead ise prügimäele viima.
  No tegelikult pole ka see tavaprügi ja taaskasutavaprügi vedu tasuta, see on lihtsalt su maja maksude sees.

  ReplyDelete