Tuesday, 3 June 2014

KODUTÖÖD (MEHISED TÖÖD)

Pühapäeval kui laps ja isa pargis ringi jooksid tegin mina kodus tööd.
Värvisin ära kaks aiatooli
ühe lillepotialuse
Maja ees oleva väikese aia mis algul nägi välja selline
Ma tegin värvitus aiast natuke liiga vara pilti. Värv polnud jõudnud veel äragi kuivada. Oleks ma pildi täna teinud siis oleks aed ühtlaselt palju tumedam olnud, aga vähemalt on silmaga näha, et ma käisin pintsliga kogu aia üle.
Väikese värava värvisin ka ära, nii seest kui väljast poolt, kuigi pilti tegin taas enne kui värv oli jõudnud ära kuivada.
Paar nädalat varem värvisin väikese kuuri ära
Eile jätkasin suure kuuri värvimisega (pilti kahjuks ei jõudnud teha). Kuur on eest juba värvitud. Eile hüppasin ühe naabriaeda ja värvisin ühe külje ära. Kohe kui ilm lubab siis hüppan ka teise naabri aeda ja värvin kuuri teise poole ära.

Eile jõudsin veel need väikesed aiakesed ära värvida.


Värvimist ootab veel suur aed maja ees ja paar planku tagaaiast ning maja alumine äär mis hetkel näeb välja selline
Ning siis on veel jäänud survepesuriga tagaaias kiviplaadid ära pesta ja eesaias need telliskivid mis maad katavad, ning paar lillepotti osta ja siis vist näeb maja väljast natuke soliidsem välja. 
Kuna me ei veeda eriti palju aega oma aias ja meil on plaan mingi aeg kolida siis me ei taha eriti palju raha selle maja peale enam kulutada. Sellepärast puudub meil ka korralik aiamööbel millest me puudust tunneme kui külalised tulevad, aga kuidagi ei taha sadu naelu kulutada millegi peale mis võib-olla uude majja ei saa sobima.

Kui maja väljaspoolt korras siis on järg sisetöödel. Vaja värvida elu- ja söögitoa laed, panna uus tapeet ning soojustus paari seina. Need on kõik sellised tööd mida mina teen. Pete vaid vaatab ja imestab, kuna tema ei saaks selliste asjadega hakkama. Mul vahet ei ole, sest mulle sellised tööd väga meeldivad. Pete roll on pealt vaadata ja materjalide eest maksta :)

Greta tuba on ka vaja uuesti ringi tõstma hakata, kuna lapsel on hädasti vaja riietekappi. Enam ei saa hoida ta riideid kuskil kastis või sahtlis. Müügil olevad kapid ei rahulda meie vajadusi ja on tihti kas liiga suured või liiga väikesed seega homme tuleb meile üks 'puusepp', kes loodetavasti mitte eriti kalli hinna eest meile just sellise kapi ehitab nagu me tahame. Ja ma tahan midagi natuke erilisemat ja värvikamat kui lihtsalt kapp ;) ;)
Loodetavasti saan teile seda kappi kunagi näidata :)

Ah jah, seda tahtsin ka öelda, et ma üsk päev avatasin, et meil on aias vaarikad valmis. 

12 comments:

 1. Ah, kui tubli!

  Meil sel suvel maja otste värvimine plaanis. Mina seda ei tee kuna kardan kõrgust ja redelil veel värvipurgiga kõõluda ... ei ei ei :)

  Ja eesti keeles on see survepesur.

  ReplyDelete
 2. Vau, väga tubli. Meil on kodus klassikalisem töödejaotus - mina lastega pargis või rannas ja Lorenzo kodu putitamas. Ja ka kõik rahul :-)
  Aga sinu ees müts maha, väga ettevõtlik oled!

  ReplyDelete
 3. Tubli naisterahvas oled, et sedasi rabeled tööd teha! Mulle samuti meeldib värvida, peangi paar asja üle võõpama, kui vaid väljas päevakese kuiva ilma peaks. Aia- ja kõnniteeplaate pesin ma ka survepesuga, aga sel aastal otsustasin sest suht porisest-räpasest tööst loobuda metallharjaga puhastamise kasuks ja tulemus sai väga hea. Küürutamist oli ja aega võttis rohkem.
  Aga seda ei kujuta ette, kuidas sa üksi tapeeti paned?!

  ReplyDelete
 4. Kersti, tänud survepesuri eest :)

  Riina, Pete ikka oskab naelu seina lüüa ka ja asju ehitada, aga värvimine ja tapeedi panemine ei ole tema rida. Ta pigem siis juba jookseb lapsega pargis ringi või viib ta ujuma :)

  Pagulane, Värvimine on nii relaxing tegevus, eriti kui samal ajal veel raadiot LBC talk-raadiot kuulata :)
  Metallharjaga pesemine ei tuleks minu puhul kõne alla, kuna see intensiivne edasi tagasi liigutamine lõppeks sellega, et ma kindlasti venitan mõne oma lihase välja (ma olen selline kummitüdruk, et kõik kondid ja lülid ja musklid lähevad kergelt üle võlli :)
  Tapeedi panemine on aga köömes. Ma olen siin majas kogu Greta toa, meie magamistoa, kontori kui ka esiku tapeedid ise pannud. Elu-ja söögitoas on aga tapeet mis siin oli kui me 8 aastat tagasi sisse kolisime ja seega viimane aeg uus panna.

  Palju hullem on vana tapeeti ära võtta kui uut panna :)

  ReplyDelete
 5. Koos mehega tapeeti pannes kisub alati tüli üles :P Öeldaksegi et kui tahad riidu minna hakka tapeeti panema. Meie ka alati mehiselt vaidleme.
  Viimane kord panigi Tiit oma ämmaga tapeeti.
  Ja mul on ka ema see kes kodus remonti teeb. No Tiit ka aitab kuna ta elab seal. Praegu on neil köök käsil :)
  Kui veel vaba ja vallaline olin, vahetasin tihti üürikortereid ja esimene asi - vahetasin kohe tapeedid ära :)

  ReplyDelete
 6. Ma ei tea, võib olla see oleneb ka kui kõrged seinad on, aga mul ei ole teist inimest tapeedi panemisel abiks vaja läinud :)

  ReplyDelete
 7. Kui Sulle raadiot meeldib kuulata, kas tead, et Vikerraadio, Klassikaraadio ja Kuku arhiivis on palju huvitavaid saateid, mida moblasse laadida ja seega võrguväliselt kuulata saab?

  ReplyDelete
 8. Tubli eesti naine :) Mina tegelen ka parema meelega mööbli kokkupanemisega ja piltide seina riputamisega, mees teeb süüa ja materdab aias. Ja no vahepeal teeme koos kätekõverdusi :D

  ReplyDelete
 9. Tubli tõesti, kuigi peaks ütlema, et mulle meeldib ka rohkem selliste töödega tegeleda ning siis omi mõtteid mõlgutada. Samas tahtsin ka küsida, et mis fotograafi te Eestis olles kasutate? Olen ise perega juulis koju sõitmas ja prooviks perepilte teha. Mäletan Su postitust, et jäid temaga väga rahule. Ette tänades!

  ReplyDelete
 10. Meie pere fotograaf on Annika Metsla. Ta oli 8 aastat tagasi me pulmas pildistamas ja sellest ajast peale oleme teda pea iga aasta kasutanud. Eelmmisel korral pildistas ta meid Inglismaal ja mul on plaan ta järgmiseks kevadeks taas Inglismaale meelitada :)

  Temaga tasub juba varakult rääkida kuna ta on väga kuulus ja tuntud pulmafotograaf ja tal on suvel alati väga tihe graafik :)

  ReplyDelete
 11. Suured tänud informatsiooni eest. Meie vist sooviks pilti nädala sees - loodetavasti on tal siis rohkem aega ;) Oleks tegelt veel üks küsimus - nimelt otsin ka endale nädalaks/paariks korterit Tallinna vanalinna. Mäletan, et Sa mainisid kunagi oma blogis seda. Kas te korterit välja ka üürite ja kui jah, siis anna teada. Võid tegelt emailida mulle aa_roos@yahoo.com. Ette tänades!

  ReplyDelete
 12. Meil on jah praegu veel korter vanalinnas, aga see on ühe firma käes, kes seda meie eest välja rendib ja selle eest hoolitseb. Ma saadan sulle emaili peale täpsemat infot :)

  ReplyDelete