Tuesday, 20 May 2014

TAAS LONDONIT VALLUTAMAS

See jutt siis jätkuks sellele jutule kui mu vend ja vennanaine siin olid Aprillis. 
Teisel päeval Londonis oli meie sihiks Science Museum.
Alustame aga metroost


Science Museum-is käisin ma viimati mitu, mitu aastat tagasi. Minu üllatuseks oli kõik muutunud ja minu arvates palju jamamaks. Samas kui aus olla siis ega ma ei mäletagi täpselt kuidas koht enne välja nägi, aga mäletan, et oli muljetavaldav. Sel korral, aga oli esiteks juba nii raske aru saada kus mingid väljapanekuruumid olid ja kui me ühel korral ei oleks küsinud siis oleks üldse pooled asjad nägematta jäänud. 
Mainin siin, et kuna tegu siiski väga suure muuseumiga siis ei olegi eriti võimalik ühe külastusega kõiki asju näha, või kõigisse asjadesse keskenduda, kuid seda enam oleks tore kui ruumide sildistus oleks selgem ja inimesed teaksid kuhu minna või mida vaatamiseks valida.
See kollane on vanaegne hambapuur

See lennukite ruum oleks meil nägematta jäänud, kui meid ei oleks sinna juhatatud. Ega science muuseum ei olegi midagi sellist mis mulle otseselt huvi pakuks, aga poistele ja muidu tehnika huvilistele on seal nii mõndagi uudistamist. No näiteks nagu mu vennale :)

Mulle meeldis muuseumis hoopis muuseumi pood. Seal oli igasugu põnevaid asju. Silma jäi näiteks selline plaksutamise kell. Nägi välja nagu ilus puust kuubik. Kui plaksutasid siis ilmusid kuubikule numbrid. Katsetasin ja täitsa toimis. Mulle ei meeldi kellad kus numbrid kogu öö hiilgavad ja tuppa valgust teevad, seega selline kuubik oleks täiesti tore vidin ühes ilusas modernses magamistoas (mida meil ei ole ;). Teine asi muiduga kuidas Pete sellesse suhtuks, kui ma öösel ärgates kella vaadates plaksutama hakkaks.
Kohe Science  muuseumi kõrval asub suur 'Looduse muuseum' (Natural History Museum). Me seal sel korral sees ei käinud, aga Londonis käies tasub kindlasti külastada. No eriti veel need kellele dinosauruste skeletonid meeldivad. 
Mõlemad muuseumid on tasuta.
Kui satute külastama suvel, turistirohkel ajal, siis tasub muuseumi siseneda külje ustest. Peaukse juures on tihti lausa järjekorrad, et sisse saada. 

Meile jäi silma muuseumi kõrval olev 'kasvuhoone'. Läksime uurima millega tegu.
Telgis sai liblikaid näha. Piletid ei olnud kallid ja mõtlesime, et pistame ninad sisse. 

Ma karstin, et on jama, aga tuli välja, et täitsa vägev. Ma olen enne ka sellistes liblika kasvuhoontes käinud ja see on üsna võimas tunne kui liblikad sulle õla peale lendavad. 

Kuna sellel mehel oli sinine pluus seljas siis üks sinine liblikas ei tahtnud teda kuidagi rahule jätta ;)
Ma aina klõpsutasin, samas mulle jäi mulje, et sellele mehele ei meeldinud, et ma tast pilti tegin. Noh, mul suva, panen ta pildi nüüd siia kõigile nähtavaks ka :)Need apelsiini söövad liblikad on minu arvates küll üsna jubedad. Ma ei imestaks kui mõnel seda pilti vaadates liblikafoobia peale tuleks. 
Natural History Museumist nurga taga asub Albert and Victoria Museum. Taas üks võimas muuseum kus on palju näha. Sisse ei läinud, aga ma olen seda muuseumi korra juba oma blogis kajastanud. Natuke ülevaadet sellest saate siit. Sissepääs tasuta, väljaarvatud eraldi näitused.
 Selle kaardi peal on näha kui lähstikku need muuseumid asuvad ja kui suured nad oma pindalalt on


Edasi liikusime Harrods-i suunas. Kaardilt on taas näha muuseumite ja Harrodsi asukohtaTee peal jäi ette üks sellise ilusa kübaraga kojamees

Vahepeal tegime väikese lõuna sellises kohas nagu Pret a Manger. Kohvikukett mis müüb puhast ja enamalt ka mahedat toitu. Mu venna ja ta naise selle reisi lemmikum söömiskoht. Neile väga maitsesid Pret-i võileivad ja sarvesaiad. 
Mina sõin salatit ja jõin ühte selle kohviku maitsvat punast smuudit.


Harrods, Harrods, Harrods! Te kindlasti olete kuulnud sellest Euroopa suurimast kaubamajast mille motoks on: 
Omnia Omnibus UbiqueAll Things for All People, Everywhere
Kellele koht kust igapäevaseid sisseoste teha (loe väga rikkad inimesed), kellele turisti vaatamisväärsus. Kaubamajas on ka 32 restoran-kohvikut. Üks peenem kui teine. Olen seal ise seal kahes restoranis söömas käinud kui mul veel allergiaid ei olnud. Nimelt mu sõbranna, kes nüüd Ameerikas elab, on suur Harrodsi fän ja tema siis alati vedasgi mind sinna poodi :) 
Harrodsis oli enne selline kord, et sul pidi vastav riietus olema, et üldse kaubamajja sisse saada. Ukselt on ära saadetud vormiriides sõduried, punkari soenguga naine ja 95 kg naine ja üks Ukraina käsipalli meeskond kes kandsid oma meeskonna dresse. Tänapäeval enam nii ranged riietusstiilide vastu ei olda, aga turvamehel on siiski õigus ilma põhjendust andmata uksel mõnedel inimestel sissepääs keelustada. 
Ka nüüd ei lasta kaubamajja inimesi, kes kannavad näiteks rannariideid, jalgratturi pükse, plätusid või kes on higist nõretavad või kes kannavad räpaseid riideid. 
Kaubamajja sisenedes palutakse kõigil oma ranitsaid käes mitte seljas hoida.

Minule meeldib kaubamajas kõige rohkem toiduhall. Toiduhall koosneb eraldi ruumidest kus müüakse siis vastavalt kas kala, liha, leivatooteid, teed-kohvi, sokolaadi jne. Seal on nii põnev kõiksugu asju imetleda (või osta). Ma pean silmas, et üks kord aasta või kahe jooksul on seda põnev teha. 
Panen siia paar pilti, aga ma ei tea kui hea ülevaate see kohast annab. Vähemalt mingi ülevaate. Piltidelt näeb natuke nagu oleks tegu tavalise poega, aga uskuge mind Harrodsi atmosfäär on Harrodsi atmosfäär. Otseselt ei midagi jalustrabavat, aga kui olete Londonis siis tasub külastada ja endale linnuke kirja saada.
Vend raha lugemas :)
Poe üks liftidest näeb välja selline
Kosmeetika osakonnas olid vägevad lillevaasid ja otseloomulikult PÄRIS lilledega

Päeva lõpetasime väikese shoppamisega. Sel korral said oli kõigil meist vähemalt üks kott kraami millega koju tulime, aga no Londonis shoppamine on küll väääägaa väsitav. 
Järgmine järjejutu postitus viib meid Londonist väljapoole.

6 comments:

 1. Võid vaid ette kujutada šokki, mille sain 89.aastal Harrodsit külastades. Boots jättis samuti kustumatu mulje oma puhta ja lõhnava interjööriga :)

  ReplyDelete
 2. Ma isegi pole kunagi Harrodsisse j6udnud ja ka nii vaga ei kipu. Kui see veel inglastele kuuluks, siis ehk kyll ...

  Hammastav on see, et sul seal pilte lubati teha. Eesti kaubamajdes tuleb kohe turva keelama kui kaamera valja v6tad, vahemalt veel 3a tasgi oli nii:(

  ReplyDelete
 3. Minu arust ei olnud kuskil öeldud et pildistada ei tohi. SAmuti ma ei näe põhjust miks pildidistada ei tohiks. Ega see ju mingi kunstimuuseum ei ole kus copy right või väga vanad asjad oleks :)

  Peale selle tänapäeval on ju kõigil mobiilid millega pilti teha nii, et see vist oleks üsna võimatu kontrollida kes pilte teeb ja kes ei tee.
  Kui mõtlema hakata siis ma ei pannudki tähele, et seal kuskil turvamehed oleks, välja arvatud pea uksel.

  Eestis ei ole jah millegi pärast lubatud mõnes poes pildistada. Maximas jõudsin ma vaevalt läbi objektiivi vaadata kui juba oli turvamees kõrval ja käskis ära panna. Ma tahtsin vaid meeletult suurest arbuusist pilti teha.
  Samas suveniiripoodides on mul alati lubatud pilti teha, nii, et ma ei tea mis fotokeeluga siis mõnes poes tegu on.

  ReplyDelete
 4. Ma vaidleks Harrodsi teemal vastu, minu teada on meil siin Manchesteris Trafford Cantre on EU ja uk suurim ostukas, sest see on tõsiselt suur ja seest näeb rohkem nagu muusium. Kindlasti soovitan seda siin külastada, sest see on omaette elamus :)

  ReplyDelete
 5. Liilia, meil on mõlemal õigus. Harrods on Euroopa suurim KAUBAMAJA ja Manchesteris Trafford Centre on Euroopa suurim OSTUKESKUS :)

  ReplyDelete
 6. Ups, Harrods on jah ainult kaubamaja ja Trafford on ostukas, minu viga.

  ReplyDelete