Monday, 26 May 2014

KANAD JA MUUD KOOLIJUTTU

Natuke koolijuttu.
Eelmisel nädalal sai Greta koolis kanamaja valmis ja 12 kana kolisid tagasi koolimaja aeda. 
Esimesed munad on ka juba saadud
Eelmisel nädalal algasid koolis ujumistunnid. Ujumine on osa kehalisekasvatuse tunnist ja kõik klassid ujuvad kord nädalas kuni juuli lõpuni, ning siis uuesti septembrist kuni nii kaua kui ilm seda lubab (tavaliselt poole oktoobrini). 

Greta klass käib ujumas teisipäevati. Teisipäev saab Gretale olema üks väga väsitav päev, kuna juhtus nii, et samal päeval on tal ka veel Multisports Club (trenn kus nad igasugu erinevaid spordialasid teevad). Trenn ei ole osa kooliprogrammist seega selle eest peab maksma. Tore on aga see, et see toimub ühe vahetunni ajal. Nagu ma aru olen saanud siis neil on lõuna ajal pikem vahetund ja kohe kui nad on ära söönud siis need lapsed, kes on mingisse ringi või trenni ennast registreerinud, teevad seda. Teised mängivad niisama õues. 
Neid trenne ja klubisid peetakse ka kohe peale koolipäeva lõppu, aga mitte Greta vanustele (kuna muidu veniks nende päevad liiga pikaks). Üks jooksutrenn aga ka hommikul enne tundide algust. 
Greta prantsuse keele tund toimub samuti neljapäeviti just selle pika vahetunni ajal.

Enne esimest ujumistundi muretsesin ma natuke, et kuidas Greta sellega hakkama saab. Ujumisriided saab ta endale ilusti ise selga, aga ma muretsesin just ta juuste pärast. Meil ei ole ju siin hetkel kuumalainet. Õues on üsna tuuline ja mulle seega ei meeldinud mõte, et laps pärast ujumist märja peaga väljas ringi jookseb. Neil on küll alati abiks kolm ema, kes lapsed ujumisriietesse aitab ja pärast taas koolivormi, aga ega ka nemad ei suuda neid tüdrukute juukseid lihtsalt käterätikuga kuivaks kuivatada. 
Ma andsin lõpuks Gretale ujumismütsi kaasa kuigi seda on hirmus valus lapsel ise pähe panna ja peast ära võtta. Õnneks tal õnnestus seda edukalt kanda ja juuksed jäid kuivaks. Eks näis kas ta järgmine kord ka seda mütsi veel kanda tahab või ei. 

Tund oli Gretale väga meeldinud. Bassein on 20m pikk ja vesi on nii sügav, et väikestel jalad põhja ei ulatu. Ujumisõpetaja olevat tore olnud ja Greta on nõus järgmine nädal uuesti minema (õigemini ülejärgmine nädal, kuna meil on hetkel koolivaheaeg :)

Minu üllatuseks tuli välja, et isegi nende klassijuhataja oli koos ujumisõpetajaga vees. Mul on tõesti suur austus siinsete algklassiõpetajate vastu. Nad ikka teevad väga palju tööd oma palga eest. 
Kuna ma tean, et nii mõnelegi lugejale pakub huvi siinne koolisüsteem siis ma postitan siia paar õppeplaani. Neid on küll võimalik lugeda vaid siis kui klikkate nendele, kuna siia postitades jääb tekst liiga väikeseks, et lugeda. Teadmiseks et tekstidest on ära kustutatud Greta kooli (asukoha) nimi kui peaksite nägema tühimikke :)

All olev plaan on Greta klassi (ehk siis reception klass, 4-5 aastased lapsed) suvekuu õppeplaan.

Sellele plaanile lisaks e-mailitakse meile igal reedel ülevaade mida lapsed on sel nädalal koolis teinud ja õppinud. 
Näiteks üleeelmine nädal õppisid näda koolis selliseid asju:
(Vabandan, aga tõesti ei viitsi teksti eesti keelde ümber tõlkima hakata. Kui kellegil on selleks soovi siis ma loomulikut teen seda, aga hetkel loodan, et kõik asjahuvilised saavad ka inglise keelest aru)

Our topic this term is Home and Away. We have been finding out about Italy.
We have:
 • Designed and written our toppings for our pizzas
 • Created and eaten our pizzas
 • Made an Italian flag
 • Found out about famous buildings and people from Italy
 • Learnt some key phrases in Italian like ‘hello’, ‘goodbye’ and ‘thank you’
 • Counted to 10 in Italian
 • Ordered numbers to 20 and named the numbers that are one more or one less than our given number
 • Independently created our own picture of Mona Lisa
 • Designed and drawn our favourite ice cream using a mouse in ICT and also created
  a graph to see which flavour was the favourite
Practised our large ball skills in PE (throwing, catching, kicking etc.)


As you will have seen from the newsletter, Monday 9th June will be Brazilian Carnival day for Reception. The children will be taking part in three workshops (music, dance and craft) and will present a carnival at the end of the day, which you will be invited to. This ties in nicely with our half term’s learning on Brazil and provides the children with an exciting, hands on stunning start to our Carnival theme. 

Viimane nädal enne koolivaheaega õppisid nad Jaapaniga seotud asju 

Our topic this term is Home and Away. We have been finding out about Japan.
We have:
 • Learnt about Tanabata- Star Festival in Japan
 • Written our own wishes for Tanabata and our names in Japanese
 • Made a Japanese flag
 • Found out about Children’s Day in Japan and made ‘Kainobori’ (Carp Fish)
 • Learnt some key phrases in Japanese like ‘hello’, ‘goodbye’ and ‘thank you’
 • Counted to 5 in Japanese
 • Role played in our sushi bar
 • Learnt how to do origami
 • Constructed Japanese castles
 • Had our first swimming lesson of the year
 • Been on a 3D shape hunt with cameras and taken pictures of the 3D shapes that we
  found in the environment
 • Designed and drawn our favourite ice cream using a mouse in ICT and also created
  a graph to see which flavour was the favourite
 • Practised our large ball skills in PE (throwing underarm, aiming etc.) 
Peale koolivaheaega hakkavad nad õppima Brasiiliaga seotud asju ja neil tuleb koolis suur karneval.

Lisan siia ka Year 3 suveveerandi plaani. 
Klassid on siin järgnevas järjestuses Reception (4-5 aastased), Year 1 (5-6), Year 2(6-7), Year 3 (7-8 ehk siis Eesti mõistes esimene klass).

Ja see on Year 6 õppeplaan, ehk siis algkooli viimane klass kus õpivad 10-11 aastased lapsed.

Kõik siinsed fotod kooli veebilehelt.2 comments:

 1. Ma ei jõua ära imestada kui lahe! Lastega tegeletakse nii palju, nii huvitavaid asju õpetatakse. Ja lapsed kasvavad nii iseseisvaks.

  ReplyDelete
 2. Nad teevad tõesti koolis väga lahedaid asju ja lastele meeldib.

  Nad ei pea seda pakutavat infot kõike meelde jätma (ja neid ei testita), aga neile jääb üllatavalt palju külge.
  Greta tuli näiteks koju ja rääkis mulle Pisa tornist (ta küll ei mäletanud torni nime, aga ma sain ta jutust aru millega tegu) ja teine päev luges Uno, Due, Tre ning nädal hiljem ütles midagi jaapani keeles.
  Loomulikult, ega ta meile siin seda infot nii vabalt ei jaga ja ega me ei oska ju küsida ka (enne kui oleme nädala ülevaate saanud), aga seda enam muljetavaldavam on kui ta ise meie juurde oma teadmistega tuleb :)

  Iseseisvuse kohapealt on nii, et seda on neil koolis just sobivalt. Kuna nad ju ikka vaid 4-5 aastased siis ega neid otse tulle ei visata, samas ei poputata ka liigselt. Just nii palju, et lapsed ennast turvaliselt tunneksid.

  Nii, et jah, hetkel on kõik suurepärane. Saab aga näha mis järgmisel aastal hakkab toimuma. Siis enam nii palju mängimist (kui üldse) ei ole ja kuuldavasti peab rohkem tööd tegema.
  Aga noh, eks aeg näita.

  ReplyDelete