Sunday, 2 March 2014

TÄNASE PÄEVA SAAVUTUS

Ma võin täna küll kuskile ühe ristikese kirja panna. Kujutage ette ma õmblesin täna kleidi moodi asja. Need kes veel ei tea siis ma olen kõike muud kui õmbleja. Ma pigem vahetan tapeeti ja värvin lage, või triigin kolm päeva järjest pesu kui võtaks nõela kätte ja õmbleks midagi.
Aga nagu nad ütlevad siis häda ajab härja kaevu ja nii ma siis täna seal kaevus käisingi. 

Gretal on järgmisel (sel) nädalal koolis BOOK DAY (raamatu päev) ja selle päevaga seoses võivad kõik lapsed neljapäeval end oma lemmik tegelasteks riietuda. Ma siis hakkasin mõtlema, et mis üldse Greta lemmik raamat on. Tal nagu ei olegi ühtegi lemmik raamatut, talle meeldivad kõik raamatud. Ilon Wiklandi raamatud ongi vist ainukesed raamatud mida Greta on palunud mitu korda lugeda, aga mingit lemmik kangelast nendes raamatutes ei ole ja kui ka oleks, siis oleks need siinsetele lastele tundmatud ning raskesti seletatavad. Mõtlesin ja mõtlesin, aga ei suutnud kedagi välja mõelda. Kui ma tahaks kergemat teed minna siis ma võiks Greta üheks Disney printsessiks riietada, aga kuna Greta kannab neid kleite siin kodus pea iga päev siis mul on nende printsesside vastu juba kerge allergia.

Ma ei viitsinudki kaua nuputada, kes see lemmik tegelane võiks olla vaid pakkusin Gretale välja Pipi. Ikkagi natuke erilisem kui kohalikud tegelased, kuigi ega Pipigi siin tundmatu ole. Greta oli loomulikult kohe nõus. Pipi juuksed olid meil kodus juba olemas (kuigi kooli ma teda sellega ei saada sel lihtsal põhjusel, et tal oleks raske terve päev koolis parukaga istuda.) jäi üle vaid lihtne kleidike-põlleke õmmelda. Mõtlesin, et mis see siis ära ei ole. See selline kleit mis ei pea korralikult seljas istuma seega ei vaja mingit lõiget ega midagi. Läksin eile kangapoodi ja ostsin vajaliku materjali ära. Poes mõtlesin, et teeks alla sellised vanamoodsad satsidega püksid ka veel. Tädike letis otsis mulle välja kõige odavama valge riide ja aitas mõõtudega ning kord kui ma olin oma kauba eest maksnud ei olnud mul enam väljapääsu sellest suurest õmblemis plaanist. 
Muideks, kangapoes oli NIIII palju rahvast. Minu taga oli järjekord pea poe lõppu, sellele vaatamata, et letis oli kolm tüdrukut mõõtmas-müümas.

Täna siis asusin õmblema. Mul tõesti ei ole õrna aimugi kuidas korralik õmblemine käib. Õigemini õmmelda ma oskan, aga ma ei tea kuidas lõikeid tehakse. Võtsin lihtsalt Greta kleidi ja selle järgi lõikasin umbkaudse suuruse välja. No see oli ikka nii free style lõikamine kui veel olla sai. Iga korralik inimene, kel mingeid õmblemis teadmisi oleks küll kreepsu saanud mind nähes.
Mina võtsin asja väga lõdvalt. Teadsin, et kord kui see kitlike Gretal seljas on, ei saa sealt keegi palju enam aru, et kas üks pool on teisest vilti või ei. 

Niks naks ja oligi kleit valmis. Sain nii valutult hakkama, et mul oli julgust veel nende satsiliste pükste kallale asuda. Oleks te näinud kuidas ma nad riidest välja lõikasin. No tõesti ma lihtsalt joonistasin mingid vildakat pika säärega püksid valgele riidele ja surusin julmalt käärid sisse. Õmblesin kokku, kummid sisse, pitsid alla ja vola olidki valmis ning minu SUUREKS üllatuseks nägid täitsa pükste moodi välja. Greta taguotsa pealt olid küll nats lühikesed, aga ma olin üllatunud, et nad üldse lapsele jälga läksid ja veel nii 'päris' pükste moodi välja nägid.
Siit pildilt on näha kui vildaks üks kleidi pool tegelikult on, aga kui kleit Gretal seljas on siis näeb välja kui päris.
Ma kohe tõesti üllatasin ennast täna oma suurepäraste õmblemis võimetega :) Pete vist ka :) Greta juba teab, et ta emme on nagu Hunt Kriimsilm kelle on 7 ametit ja seega tema eriti ei imestanud.

Nüüd peame Gretale kuskilt ühe ahvipoisi leidama. Plaanime minna homme peale kooli ühte heategevuspoodi kus on hästi palju pehmeid mänguasju, ehk leiame sealt ühe Härra Nilssoni.

Greta Pipi pilti saate näha neljapäeval.

8 comments:

 1. Hehe, lapse jaoks seda ja kòike muud ka veel, eks!

  ReplyDelete
 2. Mina oleks küll kergema vastupanu teed läinud ja printsessikleidis saatnud :P Võin ennast hädaga kokku võtta, kui jutt käib kangastest, mida igapäevaselt kodus näen (kardinad, toolikatted), aga mingiks üheks korraks lasteada? Ei iial :P

  Super ägedad tulid need sul ju välja! Kleiti õmmelda, ma kujutan ette, on üsna lihtne, aga need püksid tunduvad keerulisemad :D

  Väga äge igal juhul!

  ReplyDelete
 3. Väga tubli!
  Ma oleks ka kergema vastupanu teed läinud ja mingile olemasolevale kleidile lapid peale traageldanud :)

  Martal oli metsloomapidu ja ma õmblesin ühtedele tema valgetele pükstele vatiinist sabatuti ja kõrvad meisterdasin ka papist/vatiinist. Korraks seda oligi. Pealegi polnud keegi vastavalt riietunud ja see polnudki kohustuslik, sest paljud 2-aastased pole endale nõus kõike selga panema :) Nii et sain kergemalt hakkama :)

  ReplyDelete
 4. No aga nüüd on mul Pipi kostüüm olemas selleks, järgmiseks ja võib olla isegi ülejärgmiseks aastaks. Selline tuunik ju mahub mitu aastat järjest selga :)

  ReplyDelete
 5. Ajad ka õmblemise isu peale :)
  Midagi nagu vaja pole ka...

  ReplyDelete
 6. Sa õmblesid ju täpselt nagu Pipi ise oleks õmmelnud, pingevabalt. Pipil ei jätkunud terveks kleidiks ühesugust kangast, pole probleemi, paneme teistvärvi lapi :). Kõrgeltharitud õmblustehnoloog-konstruktorina võin ka pattu tunnistada, et olen mõnikord ise olemasolevalt särgilt/püksilt lõike maha võtnud või siis mõõte kontrollinud. Pükste tagaosa peaks jah kõrgem olema, siis istuvad hästi.

  ReplyDelete
 7. Kroonijuveel, mulle nii meeldis su komentaar, et ma õmblen nagu Pipi :) See on nii tabav kuna just nii ma õmblesingi :) Ma isegi ei võtnud mõõte või teinud lõikeid ja lihtsalt suvaliselt joonistasin kangale ja lõikasin :)
  Ma jätan nüüd meelde, et püksid peavad tagant kõrgemad olema ;)

  ReplyDelete
 8. Väga vahva kleit! Väga tubli!

  ReplyDelete