Tuesday, 11 March 2014

SAAGA LÕPP-EELMISE POSTITUSE JÄRG

Mul on nüüd mõneks ajaks täitsa siiber ees igasugu kontode loomisest ja blogide tegemisest.
Ma enam ei teagi mitu uut emaili kontot ma olen endale selle kahe päevaga juurde teinud, veel vähem mis nende kontode salasõnad on. Pluss kõik ülejäänud jama sinna otsa. Juba suutsin ka paari uue konto alt teiste blogisse Kommentaare jätta, ise tähelepanemata, et tegu ei olnud minu tavalise isiksusega. Las siis inimesed mõtlevad kes see selline on ;)

Tänud teile kes te mulle eelmise postituse juurde kommentaarid jätsite. Sain paar head ideed, aga…

Dropboxi me kasutame (õigemini Pete kasutab) aga see variant mulle ei sobinud. Mulle on väga tähtis asjade esitlus. Blogi oleks olnud sellepärast ideaalne viis piltide edestamiseks, et seal, erinevalt näiteks dropboxile, saab kujundada tausta nii, et pildid paremini esile tulevad ning piltide vahele saab kirjutada teksti ning lisada videot.Mulle on asjade esitlus alati väga tähtsal kohal, sama üldmulje ja väikeste detailidega. Seega dropbox jäi välja. 
Kui oleks tegu olnud lihtsalt professionaalsete piltide edasi toimetamisega siis jah ideaalne viis need teistele dropboxi abil saata. Mul aga oli vaja muuta 'ümbritsevat', et pildid esile tuua ja nagu väikene 'story' kokkupanna. 

Flikri soovitus oli väga hea. Mul täitsa konto seal ammu olemas, aga ise ma selle peale ei tulnud. Samas ma siiski ei tahtnud jonni jätta ning otsustasin veel ühe korra wordpressiga katsetada. Tänu soovitusele, et bloggeri blogi saab ka kergesti wordpressi üleviia. Jah oli tõesti kerge ja tegin kohe ära. 

Järgnevaks kulutasin pea tunni, et sobiv template leida ja kui selle olin välja valinud ning olin juba väga rahul kogu looga tuli järgmine jama. Nimelt ei olnud võimalik fotode vahesi suuremaks teha. Need tulid väga väikeste vahedega üheteise otsa ja mulle oleks meeldinud kui vahed oleks suuremad olnud. Jamasin taas mingi 30 minutit, siis andsin Petele vaadata (tema ju ikkagi IT mees), aga ka tema ei suutnud kiiruga aru saada miks vahesid ei ole võimalik suurendada. Mõtlesin, et noh tühja nendest vahedest siis.

Arvasin, et olengi siis nagu blogi 'avamisega' ühele poole saanud kui märkasin, et fotod ei ole üldse nii hea kvaliteediga kui Bloggeri blogis. Ma ei tea kas siis üleviimisel ongi nii, et piltide kvaliteet langeb või milles asi. Omast arust tegin kõik just nii nagu ettenähtud, aga pildid olid kõik kvaliteedilt halvemad. Postitasin ühe foto eraldi käsitsi võrdluseks juurde ja vahe oli nähtav. Oehhh….

Ikka veel ei tahtnud alla anda. Leidsin isegi ülesse koha kust pildid saab suuremaks teha. Rõõmustasin. Liiga vara! Pilte ei olnud võimalik õigesse suurusesse panna.
See võib ka template omapära olla, et kui valid suure pildi siis tuleb liiga suur ja kui valid keskmises mõõdus siis jälle liiga väike. Sellele lisaks oli veel originaal suurus, aga noh see oleks veelgi suurem olnud. Sellist suurust nagu mu bloggerist ületoodud pildid olid uuesti teha ei olnud võimalik (välja arvatud siis vist käsitsi numbreid sisse trükkides).

No täiesti peaga vastu seina jooksmine kogu aeg :(

Proovisin veel korra pilte ise sinna blogisse postitada, aga kui need hakkasin sinna tulema kuidas jumal juhatas siis good bye! Mulle aitas sellest jamast!

Seadsin suuna hoopis flickri poole. Jälle uue konto tegemine, kuna mu eelmise konto kasutajanimi on liiga sarnane mu blogi nimega. Ma tahan oma siinse blogi täiesti eraldi hoida koolist, või mingist võimalusest, et keegi koolist siia satuks, seega parem oli kui tegin endale uue Flickr konto. Mässasin taas nimede ja salasõnadega. Ok sai tehtud. Sain pildid laetud. Nägi ilus välja. Kuna Flickris on taust samuti must siis pildid paistavad hästi silma
Leidsin ülesse kuidas privaat albumit jagada ja saatsin lingi Petele. 
Minu soov oli, et kui ma kord juba kellegile mingi lingi saadan, et siis see keegi ei pea uuesti jändama hakkama mingitesse kontodesse sisse logimisega või uute tegemisega. Noh ja mis te arvate, kas Pete pidi sisse logima? Ikka ei olnud nii, et lihtsalt vajutad lingile ja pildid avanevad!!! 

Nii, et jah, jälle üks päev raisku läinud. Saatsin küll selle lingi siiski klassi esindajale (kelle tütre sünnipäev on Gretaga samal päeval ja kellega meil koos pidu oli) ning saab näha mis ta arvab. Ma ise saadan talle küll kohe uue emaili öeldes, et vaadaku ise neid pilte ja unustagu kogu see lugu et neid teistele näidata. 
Päeva lõpuks need pildid EI OLE LIHTSALT SEDA KÕIKE 
VÄÄRT!

 PS. Eriti põnev hala teile kõigile lugemiseks sel korral :)

PS2. Probleem Flickriga on lahendatud!


5 comments:

 1. Mis sa siis esimese korraga Flickris valesti tegid? (Huvi pärast küsin)

  ReplyDelete
 2. Algul ma läksin seda teed pidi
  Share this via...
  Grab the link
  Here's a link to this set. Just copy and paste.

  Ma olin teadlik Guest passist, aga kuna sellele osale seal boxis ei olnud võimalik klikkida siis arvasin, et peab tegema nii nagu ma siin üleval kirjutasin.

  Loomulikult see ei töötanud. Vaatasin uuesti ja siis nägin, et kui paned linnukese Privat (only you) kastikesse mis seal oli siis avanes võimalus Guest Passile vajutada :)

  Kord kui oled seda teinud siis loomulikult on kõik väga loogiline ja ehk wordpressi kasutamine oleks ka loogiline kui oleks rohkem aega sellega tutvumiseks.
  Samas mulle ei meeldi, et seal on mõned asjad nii ebaloogiliseks tehtud, et esimesel korral peab neid lausa tikutulega otsima või siis pidevalt googeldama, et vastust leida :)

  ReplyDelete
 3. Kas picasawebi pole kasutanud? Mina jagan selle kaudu oma pilte.

  ReplyDelete
 4. Tundub et paned originaalsuuruses pilte blogisse ja siis valid kas tahad ekraanile small, medium, voi large varianti? Tee ikka enne oige suurusega pildid valmis (minu blogisse mahuvad 650px laiad naiteks) ja siis pane nad postitusse, muidu laevad nad aeglaselt alla ja kvaliteet ka muutub kui browseris suurust muudad.

  ReplyDelete
 5. Ei viitsi hakata ka piltide suurust enne postitust muutma, niigi palju jändamist ja töötlemist nendega. Bloggeris toimib kõik ladusalt ja kvaliteet jääb ka heaks ainult siis kui ma blogi Wordpressi üle viisin muutus kvaliteet silmnähtavalt halvemaks :)

  ReplyDelete