Saturday, 22 March 2014

REMONDIST NATUKE

Ma olen nüüd küll üle kahe aasta meile elu- ja söögituppa tapeeti otsinud. Täiesti uskumatu, et ükski tapeet ei ole veel minuga 'jutule' saanud. No ei ole seda õiget mida ma otsin :( 
Mitte, et ma väga kapriisne oleks või midagi erilist otsiksin. Pigem ma just otsin sellist tapeeti mis oleks tagasihoidlik, samas soliidne ja selline mis kestaks vähemalt järgmised 5 või 8 aastat. Viimased moestiilid on seega ei-eid.
Te ei kujuta ette kui palju näidistükikesi ja rullikesi ma olen kas koju toonud või tellinud. Nende tellitud tükikeste peale kulutatud raha eest oleks ma saanud vist juba ühe seina jagu tapeeti osta. 
Siit vaid paar pilte minu kogumikust. Selliseid kogumikke oli mul üsna mitu. Nendel rullidel käisin ma ise poes järgi.
Need aga tellisin internetist no ja võin öelda, et see pilt mida sa arvutiekraanil näed tihti ei vasta sellega mis sulle koju saadetakse. 
Tegelikult leidsin ma endale sobiva tapeedi juba aasta tagasi. Tellisin näidised koju (kogematta isegi kaks) ja volaa just see õige. Hakkasin siis uurima palju ka selline tapeet maksab (kuna sel hetkel olin ma juba nii lootusetu, et ma ei vaadanud enam isegi hindu, lihtsalt tellisin näidiseid), aga vot ei leidnud seda enam selle firma internetilehelt. Helistasin ja minu suureks nordimuseks öeldi, et nad enam seda tapeeti ei tee (müü), et on lõpetatud mudel.
Ma tõesti peaaegu nutsin seda kuuldes. Ainuke asi mis mind ahastusest eemal veel hoidis oli lootus, et ehk see on saatuse poolt nii määratud, et ehk on midagi veel paremat mind nurga taga ootamas.
Ootasin veel aasta. Nurga taga ei olnud midagi paremat või vähemalt ei ole mul aega siin nii pikalt oodata, kuna tapeet vajab vahetamist. 
Jõulude paikku oli ühes siinses suuremas tapeedi internetipoes allahindlus ja ma siis valisin sealt välja enam-vahem sobiva. Sain rulli £35 eest £25ga. Mul ei olnud üldse plaanis nii kallist tapeeti osta. Ma lootsin maksta ühe rulli eest £12, nagu ma alati enne olen suutnud teha, aga mida sa teed kui lihtsalt ei ole mingit valikut.
See on seina alumise osa jaoks seega väga palju seda ei lähe. Ostsin igaks juhuk 10 rulli tagatisega, et mis üle jääb saan tagasi viia. 
Kuna seinte ülemise osa jaoks läheb vaja rohkem tapeeti, aga kuna see on ühevärviline, siis lootsin mingi odavama variandi selle kalli mustrilisega kokku sobitada. Yeah, loota ju võib. Ei ole ma mingit sobivat odavat leidnud mis ülejäänud tapeediga kokku läheks. See mis aga originaalis selle mustrilisega kokku käib selle rull maksab nüüd ju taas £35! Hulluks ajab mind see asi. Seda enam, et see ei ole ju tegelikult üldse veel ka see kõige õigem tapeet. Ma ei teagi mida ma siin nüüd ootan. Vist seda, et nad ka selle tavalise tapeedi tootmise lõpetaks. Tänu Greta lõpututele sünnipäevadele ei ole meil ka mingit ülearust £500 TAPEEDI peale maksta. Tapeedi!!!! Eelmisel korral sain sama hunniku tapeeti vaid £140  kätte ja tundus ka kallis :(. 

Tapeedi töödega peaksin ma aga pihta hakkama üsna pea. Kuna mul on plaan panna söögitoa välisseinale ka soojustus alla siis veebruaris oli külmade ilmade kartuses seda veel natuke liiga vära teha, kuna tähtis on, et sein oleks kuiv ning hallitusest vaba. Hallitust meil palju ühelgi seinal ei ole, aga just hallituse vältimiseks seda ekstra soojustus kihti tapeedi alla vaja ongi. 
Tabeedi maksule tuleb seega lisaks veel soojustuse hind.

Küll aga alustasin ma juba veebruaris esiku seinte ja lae värskendamisega. 8 aastat tagasi sai värvitud ja viimane aeg uus kiht peale tõmmata. Mul on seinte värvimisega tavaliselt sama moodi nagu juuste lõikamisega- kui tuleb see tunne peale, et nüüd on vaja siis pean ka kohe ära tegema. Nii ma siis ärkasingi ühel hommikul sellise tundega ülesse ja õhtuks oli pool tööst tehtud.

Teiseks päevaks olid mõlemate korruste koritoride laed ja seinad värvitud ning vannitoa lagi veel sinna otsa. Olin väga rahul. Veel rohkem olin rahul sellega, et mu kael ja selg mulle üldse haiget ei teinud mis tavaliselt ikka lae värvimise juures probleemiks tuleb ja ma arvasin, et se eon kõik tänu sellele, et me Petega hetkel ühte väga huvitavat 'ravi' saame (sellest räägin teile ka kohe varsti ühes oma järgmises postituses).

Kahjuks kaua ma seda rõõmu tunda ei saanud kuna 24-48 tundi hiljem olin nagu laip. Nimelt minuga on selline paha lugu, et kui ma ennast füüsiliselt üle pingutan siis just 24-48 tunni pärast annab sellest mu keha alles tunda. Ja siis annab nii, et olen sõna otses mõttes laip. Nii väsinud, et raske isegi sõrme liigutada. Mu kehal lihtsalt ei ole enam piduri signaali peal. Kui igal normaalsel inimesel hakkab keha vastu ja annab teada, et nüüd on natuke liiale mindud või lihtsalt näitab väsimusemärki siis minu kehal sellist signaali enam ei ole. 
Sellele lisaks olen ma ka nii elastne, et ma võin ennast käänata, väänata ja painutada nii, et olen pea üle 'võlvi' aga keha ei anna ühtegi signaali sellest, et seda on liiga palju ja ei jäta järele. Sellepärast ma üsna tihti tõmbangi endal lihaseid välja, kuna ma lihtsalt ei pane tähele, et venitan rohkem kui iga normaalne inimene suudaks. Noh see välja venitamine tegelikult on koostöös sellega ka kui ma ei ole korralikult kolm korda päevas söönud suure hunniku toitu ja mu kehamass on vähenenud. Selle all ei pea ma silmas otsest kaalust alla võtmist vaid lihtsalt oma keha toitmist vajalikke vitamiinide ja muidu toiduga :) 

Tapeedi jutu juurde aga tagasi tulles, siis mul on tunne, et järgmisel nädalal alustan elutoa lae värvimisega ja ka vaikselt tapeedi panekuga. Meile tulevad kahe nädalapärast mu vend ja vennanaine külla seega pärasi homme tapeeti veel panema ei hakka, aga kohe, koha varsti küll….enne proovin veel loteriiga need euro miljonid kätte saada, et ma ikka kogu seinte jaoks tapeedi jõuaks ära osta :)


6 comments:

 1. aga pane üles klaaskiudtapeet ja värvi valgeks?

  aga tapeediga on alati see teema, et seda õiget lihtsalt pole... mul on ka koridoris lihtsalt mingi enam-vähem tapeet, sest õiget enam ei müüdud :( ja ma ei taha mõeldagi sellele, et pean suvel lastetubades remonti tegema. need toad on pisut liiga väiksed toad ning lapsed juba liiga suured, et sellist tüüpilist lastetoa tapeeti seina panna. Eelmine kord leidsin meeldiva tapeedi firmalt YORK (tellimised jne, õnneks sai tallinnas poes näidiseid vaadata) aga siis kui tegemiseks läheb, siis tahaks ju kõike kohe saada ja kohe ära teha.

  ReplyDelete
 2. Oh, ma leiaks sobiva tapeedi küll, aga remondiks raha napib :) Tüdrukud on juba oma hobuse portest väga tüdinenud, aga meil kahjuks ei piirdu vaid tapeedi vahetusega, vaid üles on vaja kiskuda ka põrand ja see ära soojustada. Ja meil pole toatäit mööblit ka niikauaks kuhugi ladustada :)

  ReplyDelete
 3. Aa jah, sina A olidgi ju vist see kes mulle nendest YORK tapeetidest juba varem siin korra mainis :) Sellel firmal on väga ilus valik aga see on Ameerika firma ja meil siin Inglismaal nende tooteid kahjuks ei müüda :(

  Ma ei ole kindel mida endast kujutab klaaskiudtapeet. Internetis uurides tundub selline natuke tekstuurine tapeet mida saab värvida. Meil on seda tüüpi tapeete siin ka müügil (ühed odavamad) ja Greta tuppa paningi sellise ning värvisin roheliseks (kolmele seinale.
  Samas elutuppa see variant ei sobi, seda enam, et alumise osa tapeet juba ostetud ja sellel on oma värv ja oma tekstuur juba sees :(
  Ma tegelikult ei tahaks seina elu ja söögitoas värvida kuna tegu väikeste tubadega ja tapeet on sel juhul hubasem ning soliidsem :)

  Aga saab näha. Ma kohe varsti alustan lagede värvimisega taas ja eks siis varsti jõuab kord ka tapeedi kätte.

  ReplyDelete
 4. meil läks maja ainukese tapeediga väga lihtsalt. Kuna remonditava toa omanikust noor daam on uue Sherlocki ja Benedict Cumberbatchi andunud fänn, siis oli valida kahe tapeedi vahel. See signatuur-elutoatapeet. mis maksis miljon ja ei näe eriti rahulik välja. ja Missis Hudsoni esikutapeet. http://www.sherlockology.com/props/wallpaper-hall
  Tallinnas Mustri salongist tellisime ja nüüd juba seinas ka. maksis pool miljonit :), 56 eur/rull vist. väga-väga-väga ilus. nii et ei olnud kaks aastat näidiste valimist, vaid trampisin tapeedipoodi sisse, leidsin kohe õige kataloogi, lõin õigelt lehelt lahti ja tehtud. sulle edu, see juba olemasolev tapeet on väga kena. kas tõesti ei ole sarnast tooni ühevärvilist olemas??

  ReplyDelete
 5. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 6. oh, see 56 eurone tapeet on väga ilus :)
  Mida kõike teil seal Eestis ka ei müüda :)

  Ma arvan, et kui mul oleks Eestis olles rohkem aega siis ma leiaks Eestist selle õige tapeedi, aga siin sellise massiive valiku sees vat ei leia.

  Sobiv ühevärviline tapeet on täitsa olemas AGA see maksab 35 naela rull ja mulle tundub, et meil läheks kahe toa peale vaja kuskil 10 rulli või rohkem. Kohe kuidagi ei tahakas kahe väikese toa tapeetide peale kulutada pea 700 naela + soojustus. See lihtsalt ei ole seda väärt. Seda enam kui see tapeet ei ole see 100% õige.

  Aga mis mul üle jääb… ei midagi muud kui siin vaid halada ja siis lihtsalt tapeet ära osta. Ma lasen Petel vahepeal natuke tööd teha ja raha koguda...

  ReplyDelete