Monday, 10 March 2014

OLEN KURI

Tikker siin üks päev mainis, et mu postitused on alati positiivsed :) No ma siis panen vahelduseks siia ühe vinguva postituse ka.

Ma olen kaks õhtut pusinud ühe blogi kallal. Nimelt tahtsin ma panna Greta sünnipäevapeol tehtud pildid eraldi blogisse, et siis ka kõikide lastevanematega neid sedasi jagada. Idee igati hea AGA… See blogi peaks olema salasõnaga, sest mõned vanemad võib olla ei taha, et nende laste pildid internetis oleks. 
Kuna tegu ei ole mingite professionaalsete fototega, mida nii hirmus tähtis oleks kõigiga jagada, siis ei viitsi kõigilt eraldi luba küsima ka hakata. Mõtlesin, et panen lihtsalt bloggeri blogisse ülesse ja pärast muudan blogi kinniseks ja jagan teatud lugejatega seda kinnist blogi. 

Eile töötlesin pilte kuni südaööni. Täna tegin uue blogi ja panin pildid ülesse. Ise väga rahul.
Kui aga jõudis kätte aeg blogi vaid valitud lugejatega jagada siis sain aru, et see läheb väga keeruliseks. Eraldi kutsed saata ja mis iganes. Need kes iga päev arvuti taga ei istu (nagu mina ;) nendel ei ole aega ega tahtmist selliste asjadega jamada, et kuskilt mingeid kutseid vastu võtta ja sisse logida, või endale mingeid kontosi luua. Seda enam, et mul ei ole õrna aimugi milline see kutse välja näeb mille ma neile saadan, või et mis sellega peale peab hakkama. 

Terve tunni proovisin kutseid saata nii Pete aadressile kui minu mitmele eri kontodele, aga midagi kätte ei saanud ja Pete konto alt kinnisesse blogisse sisse ikka ei pääsenud.
Andsin alla ja mõtlesin Wordpressi blogi proovida, kuna tean, et seal saab osasid postitusi teha salasõnaga. 

Ma enam ei suuda enam kokku lugeda neid kordi kui ma olen Wordpressi blogi proovinud alustada. Iga kord on asi lõppenud sellega, et olen tahtnud kogu selle Wordpressi õhku lasta. No see on lihtsalt nii keeruline. Nii meeletult palju igasugu erinevaid võimalusi ja variante. Nagu õpiks mingit uut keelt.
Ja neil kel wordpress blogi on, nendel ei tasu mulle tulla siia rääkima kui hea või lihtne see tegelikult on.
No kulge kui mul võtab juba üle tunni ühe pildi üleslaadimine õigesse kohta ja siis ka ei õnnestu mul seda kuidagi õigesse suurusesse saada siis kuidas ma peaksin ette nägema 50 pildi laadimist?!?!?
Et pean siis käsitsi iga pildi alla trükkima numbrid kui suured ma oma pildid tahan blogisse saada?! Või jätkama otsimist saja võimaluse seast kuidas üks pilt suuremana ülesse panna? 
Ei jätku mul kannatust ega aega sellise blogiga jamada, olgu teine siis nii hea kui tahes. 

Ma olen nii vihane hetkel, et tahaks kohe kellegile kallale minna. Nii palju aega raisatud ja ikka ilma tulemuseta. Ma oleks selle ajaga saanud siia juba mitu uut postitust postitada.
Egas midagi, annan alla ning jään ootama millal blogger nii kaugele omadega jõuab, et laseks üksikuid postitusi salasõna alla panna. P… kõik need pildid ja mis iganes. Ammu oleks juba olnud aeg oma tatise ja kärnase ninaga voodisse kobida…UUURrrrrrrr… :( :(

9 comments:

 1. Tee Flickrisse konto. Tee sünnipäeva album ja määra selle sisu salajaseks. Jagamiseks on olemas selline option, et saad saata otselingi asjast huvitatutele - ainult need, kel on otselink, saavad pilte näha. Simple :D Keegi mingit kontot looma ei pea (peale sinu :D).

  ReplyDelete
 2. Samamoodi Picasaga ju - saab teha albumi otselingiga, mida siis jagamiseks saata...

  ReplyDelete
 3. Oi, kuidas ma naersin nüüd su vihapurske peale :) Aga ma saan sust NII hästi aru, mind ajaks ka räigelt närvi, kui millelegi palju aega kulutaks ja ikka sotti ei saaks.

  Ma mäletan, et kui ma kunagi Wordpressi kasutama hakkasin, siis oli see minu jaoks ka keeruline. Mul oli selja taga enam kui viis aastat Bloggeri kogemust, pole ka ime :) Aga näppisin, kuni sai omaks.

  Kevadel 2012 muutis Blogger oma "köögipoole" nii teistsuguseks, et mul viskas üles ja kolisingi blogi ära. Sinu jaoks on see ülesehitus nüüd sama iseenesestmõistetav kui eelmine, mina pean sealt alati kõike otsima :)

  Kui ma saaks sul kõrval istuda, siis ma näitaks, kui lihtne Wordpress on, aga ma ei saa. Ma muidugi kasutan seda oma serveris, st mul on tunduvalt rohkem võimalusi, aga online versioon peaks siiski üsna samasugune olema. Picasa album on igatahes kõige lihtsam variant selleks, mida sul praegu vaja. Googlei konto ju nagunii olemas, pole vaja registreeruda ega midagi. Lihtsalt teed sellise albumi, mis nähtav vaid neile, kes avavad selle otselingiga ja korras :)

  Ma loodan, et sul on nüüdseks juba parem tuju ;)

  ReplyDelete
 4. Tahtsin ka soovitada mingit web-i albumit mida saavad vaadata vaid need kes teavad parooli. Vaja vaid 1 parool sisestada. Ei mingit konto loomist ega midagi. Meile saadab nii pildid fotograaf kelle juures käisime fotosessioonil.

  ReplyDelete
 5. Kui tegid blogspoti blogi, siis saab seda paari liigutusega tervenisti üle viia wordpressi - ei pea pilte uuesti ükshaaval panema. Selleks tuleb lihtsalt kasutada wordpressi settingutes antud võimalust. Siis, kui on üle viidud, saab valida, kas teha ainult postitus salajaseks või terve blogi. ja see on tõepoolest väga lihtne.
  Ise kasutan nii blogspoti kui wordpressi blogisid, mingit keerukust pole.

  ReplyDelete
 6. Kasutan alati edukalt filmikeste ja fotode saatmiseks: Dropbox.com Seal on 2GB tasuta ja mulle igati piisab. Kui otse saatmine ei 6nnestu,saab ka enne saatmist lingi kopeerida,mis alati avaneb.
  Tervitades Mari

  ReplyDelete
 7. Suured tänud kõigile heade nõuannetea eest. Ma natuke pusin veel ja siis ma kirjutan eraldi postitusena oma kommentaari :) :(

  ReplyDelete
 8. Dropbox on piltide jaks koige lihtsam.

  Mis aga Wordpressi puutub - sa teed ju pildid enne oigeks suuruseks kui nad blogisse surud? Voi bloggeris on teisiti?

  ReplyDelete
 9. Dropxosis ei ole nii ilusat tumedat tausta piltide vaatamisel nagu Flickris :) Mul oli nende puhul ka täptis presentation mitte ainult piltide saatmine :)

  Bloggeris on nii, et kui pildi üleslaadid siis see tuleb väikese suurusega aga pildi all on kohe valik mis suuruses sa seda blogisse tahad. Suur suurus on ilusasti suur aga Wordpressis oli need pakutavad suurused aga väga imeliku suurusega.

  Noh aga tühja sellest, ma sain oma asja aetud ja järjekordse tõestuse, et ei viitsi selle wordpressiga jännata :)

  ReplyDelete