Monday, 31 March 2014

CHARLES DARWINIL KÜLAS

Üle pika aja oli üks selline nädalalõpp kus me oleme iseenda päralt. Ei pidanud kedagi võõrustama, või kellegile külla minema. Mitte, et meile ei meeldiks külalisi vastuvõtta või ise külla minna, aga lihtsalt vahel on hea ka niisama oma pere kesksel nädalalõppu mööda saata. Seda enam kui õues paistab päike ja on 20 kraadi sooja :)

Niisama kodus istuda meile aga ei meeldi. Siis kaoks nädalalõpp liiga kiirelt käest ja ongi taas aeg tagasi igapäeva rutiini juurde naasta. Mõtlesime siis, et mida teha või kuhu minna. Londoni poole minnes leiaks alati mingit tegevust, AGA London on nii väsitav ja seal kulub alati palju raha. Meie hing ihkam rohkem loodust ja rohelust ning vanu maju (mõisaid, losse, kindluseid). Ma olengi juba pikka aega oodanud kevade tulekut, et saaks taas nädalalõppudel siin Inglismaal ringi sõita ning uute ja huvitavate kohtadega tuvust teha. Ainuke  probleem selle asja juures on see, et me oleme juba pea igal pool käinud mis me kodust nii umbes tunni, kahe kaugusel. Raske töö see kohtade välja valimine.

Sel korral jäi kaalukausile Charles Darwini maja. Ma olen sinna juba ammu tahtnud minna. Eriti peale seda kui ma nägin filmi 'Creation' mis rääkis Darwini elust ja tema suhtest oma vanema tütrega. See oli väga liigutav ja kurb film. 

Darwini maja asub meist 50 min autosõidu kaugusel. Tegu sellise 100 aastat vana majaga seega ei midagi väga antiikset. Ütleks lausa, et väga tavaline maja.


Majas sees kahjuks pilte teha ei tohtinud, aga kui aus olla siis ega seal ei olnudki suurt midagi millest pilti teha. Mulle oli see koht suureks pettumuseks. Kuna see maja ei kuulunud National Trust organisatsiooni alla, mille liikmed me oleme, siis pidime kõigele lisaks veel piletite eest maksma. Meie piletid Petega olid 10 naela ühele ja Greta pilet 6 naela. Täitsa häda kohe kui laps nüüd 5 aastane, igal pool peab ta eest maksma hakkama. Enamus kohtades saavad kuni 4 aastased tasuta sisse. Selle raha eest ei olnud seal küll mulle eritit midagi põnevat, aga vähemalt oleme me seal nüüd käinud.

Meiega samal ajal oli seal bussitäis turiste Belgiast. Ma loodan, et nad jäid oma külastusega rahule. Võib olla kui sa oled suur Darwini fän ja oled tema töö ja teooriatega rohkem kokkupuutunud siis ehk pakkub sulle seal majas välja pandud eksponaadid rohkem huvi, aga minule isiklikult meeldiks näha maja sellisena nagu ta siis oli kui Darwin seal oma lapstega elas (lapsi oli tal kokku 10 kellest 3 surid üsna noorelt).

Lastele pakuti majas töölehte teha. Selle eest pidi maksma £1 ja kui vastasid töölehel olevatele küsimustele õigesti siis sai laps auhinnaks põrkepalli. Võtsime ka Gretale selle töölehe. Ütleme nii, et see oli pikem kui kodutöö oleks olnud. Viis lehekülge küsimusi ja mõistatusi. Pidime toast tuppa kõndima ja paberil olevatele küsimustele vastama. Mõned olid üsna keerulised. Viienda lehekülje lõpuks olin nii mina kui Greta juba tüdinenud nii kirjutamisest kui ka lihtsalt ringivaatamisest, seda enam, et enamuste asjade jaoks oli Greta liiga lühike ja ta ei näinudki näiteks ilma teda sülle võtmata mis kuskil laua või raamaturiiuli peal oli. Ma täitsin viimased küsimused Petega koos ära ja Greta sai oma põrkepalli kätte. 
Noh, see selleks, ega sel töölehel midagi viga ei olnud lihtsalt oleks vabalt võinud natuke lühem ja nauditavam olla.


Kuna majas pilte teha ei saanud siis ma tegin pilte hoopis lilledest. Kevadel on Inglismaal nii ilus igal pool.


Seda filmi aga soovitan teil kõigil vaadataNo comments:

Post a comment