Saturday, 1 February 2014

VÄGA VANA VÕLG - BELGIA REIS (BRUGGE)

Seda juttu siin kirjutan ma peaaegu aasta peale meie tegelikku reisi. Kuna eelmine aasta oli meil nii reisirohke aasta siis üks reis tuli teise peale enne kui ma jõudsin üldse fotodki arvutisse alla laadida. Jutt käib siis praegu meie Belgia reisist mis toimus 4-5 mail 2013. 
Olime just tulnud Sveitsist tagasi, meile tulid nädalaks Hollandist sõbrad külla ja enne kui nemad koju jõudsid minna hakkasime meie juba Belgia poole sõitma. SIIT väikene sissejuhatus.
See oli meile suureks üllatuseks, et Belgia meile nii lähedal asub. Umbes 1tunni 20 min kaugusel meie kodust on Eurotunneli jaam kust läheb 35 minutiga rong mere alt Prantsusmaale. Sellest tunnelist rääkisin ma natukene SIIN.
Ma nüüd enam täpselt ei mäleta, aga all oleva pildi järgi võib järeldada, et alustasime oma sõiduga üsna vara hommikul.

Kuna plaan oli Belgias veeta vaid üks öö siis ma laenutasin raamatukogust Belgia kohta raamatu, et meie aega asjalikult etteplaneerida. Sellest raamatust oli tõesti palju abi. Hea oli, et mul oli võimalus raamatuga enne sõitu tuvuda, kuna koha peal poleks nagunii lugemiseks palju aega jäänud. 
Prantsusmaalt, Calaist, Brugge-i oli vähem kui pooleteist tundi autosõitu. Meie mõistes ei midagi :) Kuna teed olid tühjad ja ilm ilus siis läks sõit eriti kiiresti. 
Varsti olimegi Brugge-is. Meie plaan oli esimene päev Brugges veeta, siis õhtul Gent-i sõita, seal ööbida ning järgmisel päeval enne kojusõitu Gentiga lähemalt tutvuda. 
Etteruttavalt võin öelda, et kõik möödus plaanipäraselt.
Õues oli päiksepaisteline kevadilm. Päikse käes soe, aga vilus jahe.

Seadsime sammud kohe 'raekoja'platsi poole.
Pete seljataga paistab Belfort torn
Otsustasime oma ringkäiku alustada Belfort tornist, kui me aga VÄGA aeglaselt liikuvat järjekorda nägime siis otsustasime torni mitte ronima hakata. Tornist oleks kindlasti väga ilusad vaated avanenud, aga 336 astet üles ronimiseks oleks kindlasti üsna väsitav olnud nii Gretale kui ka mulle. Peale selle oleks see me päevast üsna suure osa ära kulutanud. Otsustasime selle torni külastamise järgmiseks korraks jätta. Olime kindlad, et nüüd kui me oleme avastanud kui lähedal Belgia meile on, tuleme siis kindlasti uuesti tagasi. 


Ühes nendest restoranidest käisime lõunat söömas.
Torni me ei roninud, aga HISTORIUM-isse pistsime küll ninad sisse. Me algul ei saanud üldse aru millega tegu. Minu giidiraamatus ei olnud sellest kohast mingit märget. Arvasime, et tegu mingi muuseumiga aga seest nägi välja nagu oleks mingi kino. Küsisime siis täpsemalt ja tuligi välja, et tegu on Brugge tutvustava armastufilmiga kus üheks peategelaseks roheline papakoi. 
Mõtlesime, et kinno küll ei taha minema hakata, parem ikka tutvume linna endaga. Peale selle see punase mantliga naine tundus üsna kummitusena ja me kartsime, et äkki ei ole Greta jaoks sobilik film. Ütlesime seda siis ka piletitädile aga tema väitis meile, et see ei ole väga pikk film, sobib ideaalselt ka lastele ja, et meil kindlasti tasuks seda vaatama minna. Seadsime sammud siiski juba välisukse poole, kuna kinno minemine tundus kuidagi vale. Viimasel minutil mõtlesime ringi ja nii hea, et me seda tegime.
Tuli välja, et tegu oli VÕRRATU kohaga. Ma ei ole midagi sellelaadset siin Inglismaal veel kohanud. Tegu oli tõesti kinoga, aga mitte üldse sellisega kus inimesed saalis istuvad. Kõigepealt anti meile kõrvaklapid (oli võimalus valida erinevate keelte vahel), siis suunati meid ühte tillukesse tuppa ootama. Meie grupis oli nii umbes 6 inimest peale meie. Kui uksed lahti läksid astusime sisse ja WOW!

Need kes plaanivad Brugge minna ja HISTORIUMI külastada ning soovivad ise avastada mis seal kinniste uste taga toimub siis palun ärge edasi lugege :)
Põhimõtteliselt liikusime selle filmi ajal pidevalt ühest toast teise. Esimeses toas avanes ühes seinas ekraan ja film hakkas pihta. Tegevus toimus tänaval. Siis jäi film seisma ja me pidime edasi teise tuppa liikuma. Teine tuba nägi välja selline nagu all oleval pildil enamvähem näha. Tuba oli täis toale omast aroomi. Minu mäletamist mööda oli tegu apteekeri toaga ja seal lõhnas igasugu maitseainete ja ravimtaimede järgi. Nurgas oli ühe magava mehe kuju ja see kuju hingas! Siis lõid äkki trepil olevad uksed lahti ja ukse tagant avanes ekraan kust me saime filmi edasi vaadata.
Ja nii igas toas. See õunte peal istuv papakoi oli üks filmi tegelastest. Seisame turuplatsil kui äkki liiguvad aknal olevad kardinad eest ja film hakkab edasi mängima.
Iga tuba oli super kujundusega. Üks näiteks oli pubi kus keset suurt keskaegset tuba oli ilmatu suur puidus laud (nagu vanasti pubides kombeks). Laes rippus küünaldega vanaaegne valgusti ja ahjus põles päris tuli. Ma ei mäleta kas tuli oli tegelikult päris, aga see lõhn ja tule praksumine olid nii ehtsad. Filmi ekraaniks oli selles toas LAUD. Seisime laua ääres ja vaatasime filmi mida mängiti lauale ja filmis toimus tegevus selle sama laua taga. No nii super oli see. 
Filmis oli samal ajal selline koht kus hakkas õues müristama ja välku lööma. Samal ajal lõi ka meie toa akna taga välku ja lühter laes hakkas liikuma. No täitsa nagu oleks ise seal filmi sees olnud.
Kui film läbi sai siis oli meil võimalus minna selle maja, kus kogu film toimus, lahtisele rõdule ja sealt linnaplatsi imetleda. Suurepärane ülevaade. 
Me olime üli rahul et siiski otsustasime 'kinno' minna. See oli meile kõigile suureks elamuseks. Minu mäletamist mööda oli vist täiskasvanu pilet 12 eurot, mitte just odav, aga ma tahan kindlasti järgmisel korral Brugge külastades sinna uuesti tagasi minna. Pete ütles just, et tema ka :)


'Kino' WC ukse peal oli selline sümbol. Minu meelest natuke greepy :|
Järgmiseks otsustasime sööma minna. 
Söögikohaga oli see probleem, et restorane oli platsil nii palju, et meil oli lausa raske valida. Lõpuks valisime ühe välja ja istusime maha. Ma ei tea miks ma küll ühtegi restorani ees olevat menüütahvlit ei pildisatnud, kuna seal oli nii mõnigi selline kus suurelt kirjas, et pakutakse ainult kohalikku puhast liha. Meil oli sel ajal ju Inglismaal suur hobuseliha skandaal käimas ja ju siis see pärast jäi selline teks kuidagi eriti silma (kuigi ma olen kuulnud, et see ongi neil seal väga tähtis asi, et süüakse vaid kohaliku liha. Prantsusmaal minu teada ka). Kusjuures hobuseliha oli samuti menüüs täitsa olemas. 


Nagu selle sildi järgi arvata võib siis käib Brugges palju venelasi.
Meil ei olnud mingeid ootusi toidu suhtes. Ma vaid lootsin, et nad saavad meist ilusti aru ja mul õnnestub mulle sobiliku toitu tellida. Tagant järgi võin öelda, et toit ei olnud üldse kallis, aga maitses paremini kui mõnes kallis restoranis. Minu taldrik nägi välja selline ja ma jäin väga rahule.
Kui kõhud täis läksime ülejäänud linnaga tutvuma. Mina raamat näpus juhatasin vägesid. Raamatus olid lausa kaardi peale eraldi jalutuskäigud kirja pandud, vastavalt sellele kui palju kellegil linna peal kõndimiseks aega on, seega me ei pidanud niisama ekslema. Ekslemise vastu ei oleks meil otseselt midagi olnud, aga kuna meil oli siiski Brugge-s olemiseks vaid üks päev siis tahtsime näha korraga nii palju kui võimalik.


Antiik, antiik, antiik ja natuke rämpsu ka
Mul oli plaan ikka mõnda muuseumi ka külastada, aga kuna aeg möödus nii kiiresti ja Greta suureks sooviks oli hobusega sõitma minna siis põikasime vaid ühte suurde kirikusse sisse. Me olime selleks ajaks juba otsustanud, et tuleme sinna linna uuesti tagasi ja seega meelega tahtsime jätta midagi ka järgmiseks korraks.
Hobusega sõit oli samuti elamus omaette. Eelkõige loomulikult Greta jaoks. Ta kindlasti kujutas ette ennast kui Printsess tõllal. Hobusesõidu ajaks oli päike pilve taha läinud ja meil oli täitsa jahe juba. Ma olin Gretale kiiruga kodust päikese kaitseks nokamütsi kaasa võtnud, aga sellest jäi natuke väheks. Mulle tegelikult üldse ei meeldi Gretale sellist nokakat pähe panna. Tundub kuidagi väga pätilik, eriti veel tüdruku peas, aga midagi polnud teha, õues läks äkki väga jahedaks. 


Poole sõidu peal tehti hobustele väike söögi ja pissi peatus. Need hobused olid niimoodi treenitud, et oskasid käsu peale pissida :)
Kui hobusega oli linnale tuur peale tehtud siis oligi juba õhtu käes. Mäletamist mööda ei käinud me isegi üheski poes, välja arvatud toidupoes. 
Meile jättis Brugge väga mõnusa mulje. Esimene Belgia päev oli igati korda läinud.
Kõndisime tagasi autosse ja alustasime sõitu Genti. Brugge-st Genti oli umbes 40 min autosõitu, vähem kui Petel kodust tööle.

Gent-is ööbisime sellises hotellis nagu 'Castelnou ApartHotel' 
Millegipärast ei teinud ma ühtegi pilti hotellitoast (arvata võib, et olin väsinud), aga tuba nägi täitsa kobe välja.
Pilt hotelli veebilehelt
Lisa pilte saate näha siit
Õigemini oli meil elutuba, magamistuba ja väikene köögiosa kus me endale õhtusööki valmistada saime. Selles kogu point oligi, et me ööbiks kohas kus oleks köök olemas. Võõrale maale minnes ei tea ma ju kunagi kas ja kus ma mulle sobiliku toitu süüa saan, seega kui köök olemas jääb söögi mure ära. Samuti hoiame sedasi raha kokku, sest kolm korda päevas väljas söömas käia oleks üsna kulukas. 
Me broneerisime hotelli kahele, nii et Greta tuli meiega salaja kaasa :). Poleks olnud mõtet veelgi suuremat tuba broneerida lisavoodi jaoks kui Greta saab ilusti ühe öö meie vahel magatud. Meil oli plaan ikka hotellile ta olemasolust teatada, aga kuna autoparklast sai hotelli tagaukse kaudu ja Pete oli juba eelnevalt check in ära teinud siis keegi ei näinudki, et meil laps ka kaasas oli. Pete nüüd enam ei mäleta kas ta neile seda ütles või ei. Tavaliselt tuleohutuse reeglite pärast oleks ikka kasulik kui hotell teaks täpselt kes nende majas ööbivad :)
Hotelli hinna sees oli ka hommikusöök. Hommikul läks Pete Gretaga hommikust sööma samal ajal kui mina endale omletti tegin, telekat vaatasin ja uueks päevaks plaane kirja panin.

Järgnevaks proovin Gent-i postitusega hakkama saada. 
Genti postitus on SIIN

8 comments:

 1. No Teie reisipostitused ajavad endale kaa reisiisu peale :)

  ReplyDelete
 2. Oi, Brügge on finuminaalselt ilus! Meie oleme seal üks kord käinud, vist kolm tundi oli aega - veel Ajal Enne Lapsi -, aga kui vähegi võimalik, tahaksime jälle minna ja siis kogu kambaga ja kohe kauemaks.

  ReplyDelete
 3. Oi, aitäh, vägev! Praegu kiire, aga kui rohkem aega siis uurin pildid uuesti üle.
  Meil pole kahjuks ühtegi kohta (v.a. siin saarel) kuhu 1,5 tunniga saaksime :)
  Nokamüts on ju väga praktiline ja ei tee üldse pätimaks ;)
  Meil ka bussis ja praamis antakse ka tasuta reisijale ikka 0-hinnaga pilet, praamis kindlasti ka selleks et teada praamil olevate inimeste arvu ja kindlasti ka statistika jaoks :)

  ReplyDelete
 4. Kersti ma vaid täpsustan, et meie kodust Brugge läks sõiduks kokku natuke üle 3 tunni (1.5 tundi läks siis kui me olime juba eurotunneliga Prantsusmaale maandunud :)

  ReplyDelete
 5. Vot seda postitust oli mul just vaja :) Ma siin otsin ja plaanin väikest Prantsuse ja Belgia reisi 2 nädala pärast kui koolivaheaeg on. Mõtlesin, et mida me kodus ikka passime, et käiks sel ajal perega uuesti Prantsusmaal, Belgias (Brüssel, Gent) ja kui jõuab ka Holland :) Eestis ju selliseid võimalusi pole. Meil küll kavas üle minna laevaga, sest sest Eurotunnel oli 2x kallim laevast, aga meil aega on proovida seda tunnelit hiljem :) Ootaks sinu soovitusi kuhu lastega minna Belgias kindlasti või koju kaasa tuua?

  ReplyDelete
 6. Liilia, kui aus olla siis ma ei oska sulle otseselt midagi soovitada kuhu lastega minna, kuna kõik oleneb ju laste vanusest ja nende iseloomust.
  Meie tavaliselt teeme kõik reisid enda järgi, sest meie lapsele meeldivad kõik kohad nii kaua kui vaid kuhugi minna saaks :)
  Ma leidsin internetist sellise lehe
  http://www.visitbelgium.com/index.php/special-interests/family#Children's%20Museums%20and%20Attractions
  Äkki leiad siit midagi? Belgia muidugi on suur ja lai aga paistab, et teil aega on.
  Kindlasti leiad rohkem infot internetis 'sobrades'.

  Ma tean, et Hollandis on üks lõbustuspark (natuke nagu Disneyland) EFTELING. Me tahame sinna kunagi minna. Calaist 2 tunni ja 50 min kaugusel. Vaata ise nende veebilehte, äkki on midagi sellist mis teie lastele meeldiks :)

  ReplyDelete
 7. Yep! Meie ka plaanime sinna minna! Ja sinu pildid annavad meile sinna minemiseks aina tahtmist juurde ;)

  ReplyDelete
 8. Reine, oota kohe varsti panen ka Gent-i pildid :) Ma preagu ei oskagi ena öelda kumb linn mulle rohkem meeldis. Kui me koju tulime siis oli Brugge kindel liider aga kui ma nüüd siin istun ja pilte vaatan siis tahab Gent ettepoole trügida :)

  Samas kui te juba Bruggi lähete siis lähete ka kindlasti Genti seega vahet pole :)

  ReplyDelete