Tuesday, 10 December 2013

ÜKS MÕMMI

Oeh, ma ei hakka siin oigama kui kiireks on elu läinud, aga mainin vaid, et kiire on. Ja maja on meil nii pea peale pööratud kui veel saab. Öelge mulle milline hull inimene otsustab pööningut organiseerima hakata paar nädalalt enne jõule? Võite oma sõrme minu poole suunata :)

Kui Greta on koolis siis ma proovin maja tuba toa haaval korda seada. Mul isegi täitsa õnnestub see, aga kohe kui laps koju tuleb siis ma võin taas nullist alustada… tüüpiline!

Ma tegelikult täitsa ootasin eelmist nädalalõppu. Meil oli plaan minna IKEA-sse kuuske ostma. Ootasin rahuliku kuuselõhnalist nädalavahetust. 
Kuuse lõhna täitsa sain, aga sellele lisaks saime me nädalalõpuks endale ka ühe MÕMMI.
Nimelt käib-elab Greta klassis üks mõmmi nimega Willow Bear. Kui Greta oli kooliteed alustamas tulid õpetajad Gretaga koju kohtuma ja siis oli neil see mõmmi kaasas. Nüüd on nii, et igal nädalalõpul saab üks laps selle karu endale koju kaasa. Ma ei teagi täpselt kas õpetajal on mingi nimekiri mille järgi valitakse milline laps mõmmi koju saab, või on see selle järgi kui keegi on terve nädala väga eeskujulik olnud. Ma arvan, et natuke mõlemat. Laste jaoks on see igal juhul suur sündmus ja kõik ootavad millal nende kord saabub.

No ja nii siis oligi, et eelmisel reedel marssis Greta mõmmiga koolist välja, nägu laia naeru täis. 
Kõik oleks ju olnud superluks, AGA ega see mõmmi niisama mängimiseks ei olnud. Oh, ei! Mõmmil oli terve kohvri täis riideid kaasas, unejutu raamat ja vihik kuhu pidi päev päeva  haaval kirja panema mida Willow Bear tegi. Hurraa, ma võisin oma rahulikust nädalalõpust und näha. Kaamera kätte ja klõpsutama. Kõigele lisaks ei ole meil hetkel kodus printerit ja seega ma pidin välja nuputama kust ma pühapäeva õhtul meie Mõmmi jutu koos piltidega välja saan printida, et vihikusse kleepida. 
Egas siis midagi, Greta pani igal õhtul mõmmile ööriided selga, pesi ta hambaid ja luges unejuttu. Raamat oli selline mida Greta ise mõmmile lugema pidi ja see oli palju pikema tekstiga kui ta tavalised kooliraamatud. Ma algul kartsin, et kuidas ma nüüd hakkan last veel mingi ekstra lugemisega piinama, aga õnneks Greta ise tahtis lugeda nii, et mõmmi sai oma unujutud ilusti kätte :)

Magama mindi nii

aga kui ma läksin last pissitama siis magati nii :)
Laupäeval läksime siis kuuske ostma. Taaskord IKEAsse kuna sealt oleme alati ilusa kuuse saanud. Sel aastal sain ma teada miks me eelmisel aastal ostetud kuuse eest ei saanud £20 kupongit. Nimelt IKEAl on iga aasta selline pakkumine, et kui sa ostad neilt £25 eest kuuse siis saad vastu £20 kupongi mida võid nende poes jaanuari lõpus ja veebruaris kasutada. Tuli aga välja, et see IKEA pood kus meie käime ja Bristoli IKEA on AINUKESED poed kus see pakkumine ei kehti. Noh, sellest ei olnud meil suurt lugu kuna, ega meil ei olegi IKEAst midagi tahta ja vaevalt, et oleks viitsinud sinna veebruaris uuesti tagasi minna. 

Kuuse valisime välja, kuigi kahjuks mitte nii suure ja nii tiheda kui eelmisel aastal, aga OK sellegi poolest. Samuti ei lõhna see kuusk nii tugevasti kui eelmisel aastal. Arvatavasti on teist sorti, kuna neid kuuski on ju ka sadat eri liiki. Tänapäeva omad veel sellised millel okkad ei kuku ka kuu aja möödudes korralikult küljest ära. 

Tegelikult tänu sellele mõmmile ei suutnud ma rahus kuuse ostmisele keskenduda. Greta tahtis karuselliga sõita, Pete arvates oli iga pakutav puu ilus ja tahtis kohe osta ning kuusemüüja pressis ennast ka peale ja oli valmis igat puud mida ma katsusin kohe ära pakkima (selle võrgu sisse). Sinna otsa pidin ma veel mõmmikust pilti tegema. Nii ma siis seisin seal kolmele poole kisutuna ja ei saanud rahus õige kuuse aurat tunda. 
Noh, aga kuusk sai lõpuks siiski suurte sekeldustega ostetud ja kui ma seda siin toas praegu vaatan siis ma olen puuga peaaegu rahul :)


Mul oli algul plaan, et kuuse ehtimist võtan rahulikult ja teen siis kui aega saan. Kuna meil aga oli mõmmi külas ja tema nädalalõpu jutt oli vaja kokkupanna siis olin sunnitud kuuse pühapäeva hommikul paari tunniga ära ehtima. Ma ausalt ei nautinud seda üldse ja olin seda tehes kõigi peale kuri. Kiire oli sellepärast, et Greta pidi päeval sünnipäevale minema ja pärast oleks jäänud liiga hiljaks pilti teha ja jutt kokku panna ning veel kuskil see prinditud saada. Kuuseehteid pööningult alla tuues otsustasin ma, et just nüüd on õige aeg pööningu organiseerimise ette võtta ning tirisin terve hunniku kaste sealt alla. Maja nägi seest välja nagu oleks torm üle käinud. Pildistamise ajaks ma lihtsalt lükkasin kogu sodi kuuse eest ära :)Õnneks jäime kõik ellu. Mõmmi jutu saime kirjutatud ja Pete printis selle oma vanemate juures välja, sel ajal kui mina Gretaga sünnipäevapeol olin. Laps oli õnnelik, mina väsinud ja Pete näljane. 
Ma loodan, et Willow Bear jäi ka oma nädalalõpuga rahule ja ei kurda hiljem koolis selle üle kuidas ta vahepeal trepist alla kukkus ja diivanilt pea alaspidi alla rippus ning üks päev õues pidzaamapükstega käis.  
Muideks sellised karud (või mingid muud loomad) on Inglismaa koolides väga levinud. Ma julgeks öelda, et nad eksisteerivad enam vähem samal moel pea igas koolis.

Me tuttav rääkis meile kuidas tema lapse koolis anti mõnikord karu koju ka nädala sees üheks õhtuks. Vanemad pööritasid alati silmi kui nägid, et nende laps karuga koolist välja marssis, kuna see tähendas vaid ekstra tööd. Tuttava laps oli siis juba vanem ja neile anti ka juba tunduvalt rohkem kodutööd seega mida sa selle karuga ikka jõuad peale kooli palju teha ja siis kirja panna. Nii oligi, et iga lapse jutt karuraamatus oli sama, tulin koolist, tegin koolitööd, sõin, läksin pesema, unejutt ja magama. Kes see sul ikka läheb peale kooli nädala sees Legolandi või kuhugile põnevale reisile, et sellest siis pärast raamatus kirjutada. 

Tegelikult ei ole ma eriti pihta saanud, või õpetaja käest olnud aega küsida, et mis roll sellel karul üldse on. Greta vahel ikka mainib, et Willow Bear koolis neile midagi õpetab või mingit asja teeb nii, et päris niisama ta ka ei eksisteeri. Ja noh, lastele väga meeldib seega elagu Willow Bear... aga palun ära meile veel nii pea uuesti külla tule :)

6 comments:

 1. Meil on ka karu külas käinud. Mulle nii meeldis, lapsest rääkimata. Viimane kord käis ta minu sünnipäeval. Esimene kord ma printisin päris pildid fotomasinast ..need, mis Boots'is ja mujal on.

  ReplyDelete
 2. Oh, ma ei jõua järje peale mida mul lapsed üldse koolis õpivad, kui peaks veel mingit jutukest kirjutama ... :D
  Aga vahva et teil selline mõmmi on :)

  Huvitav kuidas neid kuuski töödeldakse et nad nii kaua vastu peavad ... :O

  ReplyDelete
 3. Mermaid, kui ma seda juttu kirjutasin siis ma kohe motlesin sulle :)sest sina ju oled suur karvaste mommide fan :)

  Ma algul motlesin ka pildid lihtsalt panna ja jutt vahele kirjutada, aga esiteks oleks need fotod sealt vihikust ysna varsti siis ka valja kukkunud ja neid fotosi sel moel oleks yhele lehele vaga vahe mahtunud. Ma tegin enam vahem sama moodi nagu teised juba teinud olid.

  Kersti, kui Greta oleks 7 aastane voi vanem siis ta oleks loomulikult selle jutu ise kirjutanud ja mina ei oleks pidanud seda tegema aga 4 aastaselt oleks seda natuke palju nouda :)Greta too oli parast koolis see jutt koigile teistele klassi ees jutustada,

  Kuuski ei toodelda vaid need on juba aretatud ja kasvatatud nii, et okkad ruttu ara ei kukuks.Neid kuuski on ka mitut eri sorti, pikema okkaga, lyhema jne.
  Meil ei ole siin inimestel ju oma metsa kuhu minna kuuski loikama seega neid kuuski kasvatatakse spetsiaalselt joulude jaoks kuskil kasvanduses ja tava mets jaab puutumata.
  Onneks, et nii tehakse kuna kui okkad hullult ruttu kukkuma hakkaksid siis kestaks kuusk vaga lyhikest aega ja siis me kyll ei raatsiks raha selle peale kulutada. Nyyd aga saame hoida kuuske 8 dets kuni 6 jaanuarini ja siis ta valja viia nii, et okka hunnikut tuppa ei jaa :)

  ReplyDelete
 4. Eks siin müüakse ka spetsiaalselt kasvatatud kuuski. Mõtlesin ka aia taha endale jõulukuused kasvama panna, aga need kasvavad ju niiiii kaua :)
  Tabasalus elades me kinkisime mitmele kuusele jõulud :) Võtsime kuused kraaviservalt, mis ei olnud küll kõige ilusamad, aga need kuused olid nagunii hukule määratud.
  Hiiumaal ei müüdagi kuuski, vähemalt mina pole näinud. Kõigil on kas oma mets, kellegi tuttava mets või toovad kuuse riigimetsast :) Meie lõikusime oma kuuseheki otsast tippe paar aastat :D Eelmisel aastal käisime ka metsast otsimas.
  Aga kuna lund eriti pole ja see mis on sulab ka õhtuks ära, siis pole mingit jõulutunnet :(
  Aga teie kuusk on ilus. Lapsed ütlesid sel aastal et nemad tahavad ka ilusat kuuske. Selle all nad mõtlevad sellist hirmus kirjut ja säravat nagu on reklaamides ja kaubanduskeskustes. Isevalmistatud savist ja kootud ehetega kuusk pole nende meelest ilus ...

  ReplyDelete
 5. Meil kais ka uks karu kulas - Freddie. Kaisime tol nadalavahetusel Legolandis ja Oliveril oli see karu koguaeg kotiga seljas! Onneks ta kuskilt vaateratta pealt alla ei kukkunud :)
  Oliverile meeldis Freddie nii palju, et pidin talle samasuguse ostma :| Onneks leidsin uhe eBayst ja selga koolivormi moodi komplekt Make a Bear poest.

  ReplyDelete
 6. Mrs B Greta klassist üks ema ütles, et nende vanem tütar sai selle karu just reedel enne nende nädalasele puhkusele minekut ja peale seda oli veel nädalane koolivaheaeg ka sinna otsa. Nii nad vedasid seda karu kaks nädalalt endaga kaasas. Lennukisse, randa, basseini äärde jne jne. Ema ütles, et nagu oleks ekstra laps kaasas olnud ja pidi pidevalt valvama, et ära ei kaoks :)

  ReplyDelete