Thursday, 12 December 2013

SAATSIME PÄKAPIKUD PUHKUSELE

Päkapikud on ühed armsad tegelased. Tulevad salaja ja toovad üllatusi. Lastel rõõmu kuhjaga. 
Kõik on ilus aga kahjuks ei talu meie laps seda magusa laadungit välja ja seega pidime otsustasime, et meile päkapikud klassikalisel moel enam ei tule.

Eelmisel aastal see päkapiku jutt Gretale eriti hinge ei läinud, seega ma isegi ei mäleta kas panime kinga aknale või mitte (kinga siis sellepärast, et meil kodus laps susse ei kasuta). 
Sel aastal sai lugu alguse sellest, et mu ema saatis mulle Eestist Kalevipoja tumedat sokolaadi. Loomulikult ei suutnud ma enne söömist lõpetada kui suur tahvel oli otsas. See aga tähendas, et proovisin sokolaadi süüa ka siis kui laps kodus oli. Laps on mul aga nagu koer, tunneb lõhna kilomeetrite taha :)
Ühel õhtul kirjutasime laua taga jõulukaarde, kui mul hirmus sokolaadi isu peale tuli. Greta läks korraks teise tuppa ja mina kasutasin juhust ning pistsin väikese tüki sokolaadi suhu. Seda tehes aga olin kindel, et kohe kui laps tagasi tuleb tunneb ta sokolaadi lõhna ja tahab näha mis mul suus on. Mõtlesin, et panen talle väikese tüki sokolaadi lauale. Kui laps tuleb ja märkab seda siis ütlen, et mina ei tea midagi ja arvatavasti on tegu päkapikkudega. Kord kui tal sokolaad suus, siis ega ta enam minu sokolaadi lõhna ei tunne ja ma saan salaja süüa nii palju kui ma taha…ha ha ha.
Kõik läks nagu plaanitud. Greta oli väga elevil ja rõõmus, et tal päkapikud olid külas käinud. Rääkisin siis talle, et Eestis käivad lastel päkapikud ja kuna tema on ka natuke eestlane, siis võib olla tulevad nad ka talle külla kui ta kinga aknale paneb. Greta jooksis kohe kinga tooma ja sättis selle aknale.
Et mitte juttu liiga pikaks ajada siis ütleme nii, et järgmisel hommikul oli päkapikud käinud ja Gretale üllatuse kinga sisse jätnud. Kuna aga meie laps lihtsalt ei suuda taluda sellist iga hommikust suhkruannust, siis tema käitumine muutub täiesti võimatuks. Hommikuse väikese adventkalendri sokolaadi veel talub, aga kui sinna iga hommik veel mingi magus asi otsa panna siis ei ole me majas muud kui vaid riid. Greta on kui narkootikumide vallas ja meie Petega ainult riidleme ja kamandame kuni selleni, et me kõik oleme õhtuks nii õnnetud ja emotsionaalselt tühjad.

Teisel hommikul venitaski Greta oma tegemistega nii pikalt, et mul viskas üle ning otsustasin alumisele korrusele minna ja kommi kinga seest ära võtta. Greta muidugi ei saanud aru, et mina selle sealt ära võtsin vaid arvas, et päkapikk jättis toomata ja oli selle üle niiiiiiii kurb. See omakorda tegi mind nii kurvaks, et kolmandal hommikul ma siiski panin talle sinna kinga sisse jälle kommi. 

Õhtuks oli laps taas nagu keerupall ja meil toss väljas ning ma tõeliselt kahetsesin, et üldse seda päkapikkude asja ajama hakkasin. Laps on nüüd nii nende võlu alla, aga samas me kohe kuidagi ei taha talle igal hommikul suhkrut sisse sööta. Kommi asemel mingi puzzle tükkide kasutamine ei tulnud kõne allagi, kuna Greta ei ole üldse vaimustuses puzzledest ja lego või playmobil klotse jupi kaupa anda oleks ka imelik olnud. Peale selle saab Greta jõulude ajal nagunii nii palju kingitusi kõigilt, et neid nüüd veel ka iga päev eraldi talle andma hakata oleks lausa kurjast olnud. 

Siis tuli mulle aga hea idee. Ma ütlesin Gretale, et kuna sokolaad ja kommid teevad talle paha kui ta neid iga päev sööb, siis päkapikud on otsustanud, et nad hoopis saadavad talle kõik need kommid KORRAGA kui jõuluvana tuleb. 
Nimelt kui Greta ühel päeval magusat suures koguses sööb siis see ei ole pooltki nii hull kui sama kogus päev päeva haaval süüa. Seda enam, et ega ta nagunii, ei tahaks või suudaks suurt hunnikut korraga ära süüa.

Gretal oli selle uudise üle väga hea meel. Mulle tundus, et talle meeldis see isegi rohkem kui kinga aknale panemine.  

Mul jääb nüüd vaid üle Greta kooliking õigel päeval komme täis toppida ja kuuse alla panna ning probleem ongi lahendatud. 
Ja oh õnnistust, me ei peagi enam siin iga päev kaakutama, et käitu korralikult päkapikud vaatavad.

10 comments:

 1. Meie päkad toovad ka kleepse, pliiatseid ja täna hommikul plastiliini :)

  Aga teie ideel on jumet.

  ReplyDelete
 2. Oeh, tead siin Inglismaal saavad lapsed sünnipäevadel käies Party bag-idest kleepekaid ja pliiatseid ja muud nänni nii palju, et need ei eruta enam kedagi :)
  Plastiliini fän on Greta küll, aga tal see kodus juba olemas nii, et ma kohe kindlasti ei taha mingeid ASJU siia majja enam juurde :)

  ReplyDelete
 3. meil toovad nad puuvilju ja pähkleid :)

  ReplyDelete
 4. Meie paneme Hollandis ühel teatud päeval nädalas . Ja see aasta said lapsed isegi kinopiletid sussi sisse ;) Róómu palju ja mulle kaa .Parem üks kwaliteetne kui palju nänni ...

  ReplyDelete
 5. Meile toob juba viimased 2 aastat pàkapikk vaid kord playmobile advendikalendri!

  See on piisav, et iga hommik lapse voodist vàlja saada :) Iga pàev on mingi uus jupp juures ja ta màngib terve detsmbrikuu oma playmobilidega.

  ReplyDelete
 6. Sesamy, meil saab laps päevas 3 korda puuvilja ja pähkleid sinna otsa ka veel. Ma pean talle kooli puuvilja kaasa panema ja õhtupoole saavad nad koolipoolt tasuta puuvilja nii, et see nagu päkapikkudele üllatuseks enam ei sobi. Seda enam, et meil saab ju poest aastaringselt igasugu puuvilju ja raske oleks last millegi erilisega üllatada.
  Aga meil ju probleem nüüd lahendatud ja me kõik rahul :D

  Anonüümne,
  See kord nädalas on tegelikult ka hea idee. Võib olla võtame kunagi selle kasutusse aga ma siiski pigem väldiks seda päkapiku asja täiega ka järgmisel aastal ja piirduks vaid kuuse alla kommi toomisega.
  Piletite kinkimine on samuti hea idee. Meie puhul kl'heks peale rohkem teatri kui kinopiletid :) Praegu viime Greta niisama teatrisse, aga kui ta natuke vanemaks saab siis võib olla tõesti pakuks teatripiletite saamine talle rõõmu. Meil ongi järgmisel laupäeval kogu pere teatripäev :)

  Ruudi, playmobil printsesside kalender oli meil eelmisel aastal ja ma tahtsin sel aastal ka ühte aga ei olnud midagi Gretale sobivat. Valik oli väike. Poiste oma ta ei tahtnud ja nende teiste omadest oli tal juba palju asju olemas seega ei tasunud enam uuesti osta. No ja see ei ole päris see kui ikka king aknal ja iga hommi ootus ärevus sees :)

  Aga vähemalt tean nüüd, et ta tõesti ootab väga neid päkapiku kommide saamist jõuluõhtul-päeval :)

  ReplyDelete
 7. Marta siiani arvab et päkapikusoki sisse paneb kommi Laura. Ma ei tea kust ta selle võtnud on aga igakord ütleb et ma lähen vaatan mis Laura pani :)
  Ja 91€ Barbie hobust enam ei nõua, nüüd tahab saada jäätisekomplekti. Peale pikka mõtlemist saime aru et see on Play Doh´i jäätisevalmistamise komplekt :)

  ReplyDelete
 8. Päkapikk Laura :) Nii naljakas, et ta nii mõtleb aga ega sel polegi vist vahet kuna mälestus jääb ju sellest ikka. Kas siis päkapiku näol või Laura. On mida kunagi aastate pärast temaga koos naerda )

  Õnneks, et tal see Barbi hobuse tuhin siis üle läks ja ta midagi odavamat valis. Jõuludeni veel natuke aega, ehk mõtleb veel midagi paremat välja…muidugi võib juhtuda, et hakkab siis hoopis uuesti päris hobust tahtma :)

  ReplyDelete
 9. lasteaiaõpetajana Eestis ütlen teie jututoa peale ainult: Apppi...

  ReplyDelete
 10. Tere Emmeliina, tore, et siin kommenteerid. Ma kahjuks ei saa hästi aru mida sa selle 'Appi' all silmas pead?

  ReplyDelete