Thursday, 19 December 2013

PIPARKOOGI RETSEPT JA PÕDRAD

Kopin siia tuleviku tarbeks ühe piparkookide retsepti. Võib olla järgmisel aastal teen. Sel aastal proovin kuskilt ühe Poola poe ülesse leida, kuna jutud käivad, et sealt võib piparkoogitainast saada :)

This recipe will make around 200 gingerbread biscuits.

GINGERBREAD BISCUIT RECIPE 
400g sugar
200ml dark syrup/treacle
200ml water
250g butter
2 tbsp ground cinnamon
1 ½ tbsp ground clove
1 ½ tbsp ground cardamom
1 tbsp ground ginger
1040g plain flour and extra flour for rolling out the dough
1 tsp bicarbonate

DAY 1:
1.Pour sugar, syrup and water in a pan and bring to the boil. Put the pan to one side.
2. Cut the butter into small pieces and put them in a mixing bowl. Pour all spices into the bowl with the butter. Add the hot sugar mix and stir with a wooden spoon so that the butter melts and everything in the bowl turn into a smooth mixture. Stir now and again whilst letting it cool down.
3. Measure the flour in a measuring jug, add bicarbonate and stir with a fork until well mixed. Pour the flour into the bowl and stir until you’ve got loose dough. Cover the bowl with cling film and let the dough expand in the fridge overnight. The dough can be left in the fridge for a few days.

DAY 2:
1. Pre heat the oven to 200°
2. Take a piece of the dough and roll it out with a light touch either onto some flour on the worktop or straight on to a baking sheet covered with grease proof paper. Use cookie cutters to make your different gingerbread shapes.
3. Place the baking sheet in the middle of the oven and bake the gingerbread for approximately 5 minutes – keep an eye on them so they don’t burn.
4. Let the gingerbread biscuits cool down before you decorate them with icing.

ICING for approx. 200g
1 egg white
400g icing sugar
2 ml vinegar

1. Mix the icing ingredients and whisk to a smooth, white icing – preferably with an electric whisk
2. Fill an icing bag with the icing and decorate your gingerbread cookies. Let the icing harden before moving the biscuits over to a biscuit tin with a lid.

Tip 
Mix different caramel colours with the icing for more colourful biscuits.

ENJOY!

Gretal on homme viimane koolipäev. Ma ei jõua ära oodata.  Greta ei tundu eriti hoolivat, et kas kool lõppeb või ei, aga mina olen sellest koolis käimisest küll väga väsinud :)

Eilele tuli neile kooli teater. Tundus, et oli hea etendus. Greta terve õhtu laulis ühte toredat laulu. Kui ma talt küsisin, et kust ta seda laulu teab, et koolis nad seda kontserdil küll ei laulnud siis Greta ütles, et need mehed laulsid seda. 
Täna, aga olid neile kooli külla tulnud jõuluvana põhjapõdrad. Greta rääkis mulle mingitest jälgedest ja poolikutest porganditest ja et põhjapõdrad olid päkapikkudega nende mänguväljakule ilmunud. Jutt tundus väga usutav kuigi ma ei julgenud kindel olla, et kas tõesti päris põdrad neil seal koolis olid.
Igaks juhuks kontrollisin kooli twitteri lehelt üle ja oh imet3 comments:

 1. Mul algas ka koolivaheaeg, magasin täna lausa poole üheksani :) Mõnus ...

  ReplyDelete
 2. Nägin ikeas tainast, aga ise ikka kõige lihtsam teha, just sellist nagu tahad.

  ReplyDelete
 3. Kui me Ikeas käisime siis öeldi, et sai otsa :( aga me ostsime piparkoogi maja komplekti selle asemel. Lihtsalt taina pärast ei viitsi uuesti minema hakata ka.

  Ise tegemisega on mul see mure, et ma ei saa ju ise maitsta ja seega ei tea mis käki ma kokku keeran :)

  ReplyDelete