Sunday, 29 December 2013

JÕULUJÄRELKAJA

Tavaliselt on mul jõuludega seoses selline tunne...
Pilt Facebookist
Sel aasta aga on kuidagi väga mõnus tunne peale jõule hinge jäänud. Polegi sellist tühjust ja nukrust mis tavaliselt peale suure sündmuse lõppu valdab. On hoopis kuidagi väga hubane ja relax olemine. Ei pea kuskile minema, midagi tegema, ega kedagi nägema. 
Meie jõulud olid sel aastal, lihtsalt öeldes, suurepärased. Ma arvan, et osalt ka sellepärast, et sel aastal ei matnud me sõbrad ja tuttavad Gretat suure kingihunniku alla ja seega oli kõike just parajal määral. Parajalt sõpru, parajalt sööki, parajalt kinke, parajalt tegemisi ja parajalt lihtsalt perega koosolemist.

Jõulud saabusid ja möödusid ilma, et mulle oleks kallale tulnud süümepiinad ülemäärase kulutamise ja looduse raiskamise pärast.  

Aga räägime parem nüüd hoopis piparkoogimajast. Piparkoogi tainast ei õnnestunud mul sel aastal kuskilt saada, küll aga ostsime piparkoogimaja komplekti IKEA-st. Sel korral ma vaatasin paar youtube videot kuidas oleks kõige parem sellist maja kokku panna. Eelmisel aastal oli veidike pusimist. Tuli välja, et kui panna piparkoogimaja seinte ALLA glasuuri siis püsib maja palju paremini alusel püsti ja hoiab seinu ilusti kinni. Eelmisel korral oli häda, et seinad tahtsid pidevalt küljeli kukkuda, sel korral aga püsis kogu ehitis ilusti paigal.
Korstnaga ei viitsinud jamama hakata seega lubasin selle Gretal kohe ära süüa
Tulemus oli selline
ning hävitustöö nägi välja selline
Kingitustest ja jõuludest proovin eraldi postituse kirjutada homme. 
Olen paar viimast päeva igal vaba hetkel tegelenud 26 detsembril tehtud piltide töötlemisega. Veetsime selle päeva Pete venna juures kus kõik sugulased koos olid. Kuna mina tegin seal pilte siis kõik juba küsivad millal pilte saab näha. Et asja mitte uude aastasse jätta siis töötlesin need pildid esmajärjekorras ära. Teile näitan ka, aga teie peate nende piltide ja jutuga veel natuke ootama.

3 comments:

 1. Väga ilus maja.
  Johanna tegi koolis ka piparkoogimaja ja soovis seda teha ka kodus. Osad pani ta kokku suhhkruglasuuriga. Sulatatud suhkruga pannil. Aga see on ju väga väga kuum. Läksime mõlemad Tiiduga appi ja kõrvetasime mõlemad oma näpud ära :) Mul oli kokku 4 põletushaava. Nüüdseks juba paranenud.
  Uus nipp oli et kui enne ahju küpsemist panna akna auku Bibi lutsukomme siis need sulavad üles ja pärast oleks nagu klaasist aken ees :)

  ReplyDelete
 2. Appikene, teil siis ju üsna ohtlik see piparkoogimaja tegemine.
  Meie kasutasime kokku 'liimimiseks' palju ohutumat ja kiiremat varianti- segasime tuhksuhkru tilga veega ja 'tsement' oligi valmis :)

  ReplyDelete
 3. Jah ja osad teevad seda veel sulatatud shokolaadiga, mis ka muidugi keeruline :)

  ReplyDelete