Monday, 30 December 2013

IMEAED

Kohas kus me elame, meil küll siin sellist külale omast kodust kommuuni ei ole, aga oma mõlema poolsete naabritega saame väga hästi läbi. Väga hästi tähendab seda, et suhtleme just parajal määral. Kui õues kohtume siis räägime alati terele lisaks ka natuke juttu ja kui keegi puhkusele pikemaks ajaks läheb siis naabrid hoiavad majal silma peal ja hoolitsevad posti eest. 

Jõulude ajal peame samuti üksteist meeles ja vahetame väikeseid kingitusi. Ma ei mäletagi enam kust see traditsioon alguse sai. Vist siis kui Greta sündis ja naabrid talle esimesteks jõuludeks väikese kingi tõid. Järgmisel aastal siis viisime ka nende väikestele tüdrukutele kingitused ja nii see asi lahti läkski. Tänaseks on naabri lapsed juba sedavõrd suured, et eraldi neile me kingitusi ei oska osta. Selle eest viime kogu perele väikese 'toidu' pakikese. Pudeli veini, natuke erilisemat sokolaadi ja küpsiseid või midagi muud sellist mida igapäevaselt ei raatsiks osta. Teistele naabritele (vanemas eas vallalised vennad) viime alati jõuludeks tumedat õlut ja sokolaadi. Neil on sellise kingi üle alati hea meel :) 
Õnneks need vanad mehed Gretale jõuludeks kingitusi ei tee. Õnneks sellepärast, et me ju proovime igati vähendada lapse kingituste arvu ja kuna nad on vanemas eas mehed siis kui nad ka midagi kingivad siis tavaliselt karvaseid karusid mida meil siin juba terve hunnik ja millega Greta kunagi ei mängi.
Teistelt naabritelt sai Greta sel aastal aga sellise huvitava kingituse, 'Magic Garden'.
Karbis oli papist mägi, puu ja põõsad mille pidi kokku voltima ja plastmassist alusele asetama vastavalt juhendile. Siis lisama vee ja nii umbes 2-3 tundi ootama. Paari tunni pärast oli tulemus selline

Järgmisel hommikul aga oli kogu aed lillemeres ja mägi lumega kaetud.
Mul oli endal ka põnev seda 'kasvamist' jälgida. Lillemeri kestab päris mitu päeva ja kui vahepeal vett lisada siis pikendab see eluiga veelgi. 
No ja mis veel kõige parem siis see kink ei jää pärast kuskile riiulile vedelema ja ei kasvata Greta niigi suurt mänguasjade laviini vaid läheb närtsides otse taaskasutuskasti. 

2 comments:

  1. Äge.
    Meil lapsed ükskord kasvatasid dinosaurust. Dinosauruse muna tuli panna vette ja siis see pragunes ja dinosaurus tuli välja ja hakkas vees kasvama :)

    ReplyDelete
  2. Jah, neid dinosauruste tüüpi asju on meil ka siin saada. Tegelikult juba aastaid tagasi oli mul endal ka üks selle imeaia tüüpi mingi jõulupuu või midagi. Oli nii ammu, et ma ei mäeltagi enam :)

    ReplyDelete