Tuesday, 10 December 2013

IGASUGU UUENDUSED

Mina olen selline inimloom kellel võtab aega, et uute asjadega harjuda. Mulle meeldivad asjad millega ma juba harjunud olen ja mis töötavad. Eriti kurjaks teeb mind see kui näiteks emaili settinguid äkki üle öö muudetakse. Mitte kunagi ei ole need muutused mulle kuidagi paremad või kasulikumad olnud. Jah, ajapikku ma harjun nendega jälle ära ja kõik on hästi kuni järgmise muudatuseni.

Ma olen nii pikka aega nautinud Rahva Raamatu veebilehte. Minu arvates oli see nii geniaalne, et sai oma soovid eraldi nimekirja panna ja oma lemmikud eraldi. Eriti meeldis mulle veel see, et seal nimekirjas oli ka selline valik nagu minu 'raamaturiiul'. Mul oli nii hea sinna panna raamatuid mida ma olin Eestist ostnud ja see andis mulle hea ülevaate mis mul juba on ja mida pole.
Mingi aeg hiljem tegi ka Apollo endale sama tüüpi võimaluse oma veebilehele, aga minu jaoks oli Rahva Raamatu oma see parim.

Nii ja nüüd arvake mis on juhtunud?! Rahva Raamat on oma veebilehte uuendanud ja selle minu arvates mitu korda viletsamaks teinud. Ma ei saa aru mis selles uuenduses siis nüüd paremat on et lehte oli vaja muuta. 

Esiteks mu nimekirjad kadusid selle uuendusega ära. Alles jäi ainult mu soovide list, AGA nüüd ma ei leia enam nuppu kust saab ära kustudada neid raamatuid mida ma enam ei taha seal nimekirjas hoida!
Minu 'raamaturiiuli' nimekirja ei ole enam üldse olemas ja otseloomulikult kadusid koos uuendusega sealt nimekirjast ka kõik mu raamatud :( :( :(

Teiseks kui seal lehel nüüd raamatu nimekirju vaadata siis on raamatute pildid nii väikesed, et vaata või luubuga. Nii tülikas ja aeganõudev on iga raamatu peale eraldi klikkima hakata, et kaanepilti korralikult nähe. 

Praegusel hetkel ei paku mulle küll nende veebileht enam sellist naudinkut nagu enne. Ma tihti käisin seal endale nimekirju tegemas ja uusi raamatuid imetlemas.

Aga noh, tühja kah. Harjun varsti uue kujundusega ära ja elu läheb edasi...

PS: Nüüd kui ma seda juttu just siin kirjutan, leidsin ma ülesse kust nupust saab raamatuid nimekirjast kustutada ja leidsin ka, et 'raamaturiiuli' nimekiri on nüüd hoopis 'loetud raamatud' nime all. Eks ma pane siis sinna need raamatud mis ma olen ostnud, kuigi ma ei ole kõiki veel jõudnud lugeda. Oli seda muutust siis tõesti vaja?1 comment:

  1. Mulle ka uuendused ei meeldi. Väldin neid võimalusel viimse hetkeni.

    ReplyDelete