Friday, 29 November 2013

EELMISE NÄDALA UPDATE

Pühapäeval on juba esimene detsember, aga mul ei ole mingit jõulutunnet veel. Tavaliselt on mul suurem osa kingitusi juba Novembris ostetud, aga sel aastal on kõik kuidagi soiku jäänud. 
Käisime eelmisel nädalalõpul poes kingitustejahil ja koju tulime täiesti tühjade kätega. Mitte midagi ei leidnud peale inimassi ja pikkade järjekordade. Mingit tahtmist ei ole uuesti poodidesse minna. 
Selleks nädalalõpuks on siiski seis natuke parem, kuna olen suutnud soetada interneti teel üsna mitme inimese kingitused. 
Kõige raskem lugu on aga oma lapse kingitusega. Raske on seda ühte ja õiget asja välja valida. Kui talt küsida mida ta jõuludeks soovib siis ta küll ütleb paar asja, aga ma näen, et ega need teda eriti ei eruta.

Siiski tal on kaks asja mida Greta on juba pikka aega küsinud. Üheks nendest on üks väikene koerake kes sinu käsu peale paari triki teeb ja haugub, AGA see koerake on loomulikult selle jõulu kõige populaarsem asi üldse ja seda ei ole enam kuskilt saada. Ok, ebays neid leidub kahekordse hinna eest, aga kuidagi ei tahaks väikese koera eest 60 naela maksta. 
Kui ma nägin, et Amazonis selle koera hing lausa üle 70 naela oli siis ma ütlesin Gretale, et see on liiga kallis ja et jõuluvana seda tuua ei saa. Greta ei saanud aru milles probleem, sest ega jõuluvana ju asju ei osat. Tema ju teeb need ise. Mul oli raske selle peale midagi kokku jahuma hakata. 
Nüüd ma siis kardan, et ta salamisi siiski loodab jõuluvanale. Oh, mina aga ei nõustu selle kutsu eest küll kohe kuidagi sellist soolast hinda maksma. Lubasin, et saab selle sünnipäevaks. Olen kindel, et selleks ajaks on koera buum vaibunud ja koer ka normaalse hinnaga saadaval.

Teiseks suureks sooviks on tal valge Rapunzli pruutkleit Disney poest. Lastele mõeldud kostüüm. Selliste kostüümidega mängib Greta tihti, eriti kui sõbrannad-sõbrad külas, aga ka siis kui ta siin üksi toimetab. Siin maal on kostüümid ka suur osa laste sünnipäevapidudest. Tihti on sünnipäevapeol mingi teema ja siis külalised tulevad vastavalt riietatult.
Pete ütles, et iga kord kui nad Disney poes on käinud on Greta seda kleiti imetlenud ja endale soovinud. 
Kõik oleks OK, AGA see kleit maksab 50 NAELA!!!! 50!!! 
Mina paha ema ei nõustu selle raha eest lapsele kostüümi ostma! Issi isegi ostaks, aga mina ei luba. No ei tundu mulle õige, et laste kostüüm nii palju maksma peaks. 

Ja nii siis ongi, et ma proovin leida mingeid asju, mis lapsele võiks sama palju meeldida, aga ei maksaks nii palju ning proovin siis neid Gretale alternatiiviks pakkuda. Ega see kerge ei ole, kuna ma tõesti ei soovi siia majja mingit kola, samas ma ei taha ka lapse jõuluvana võlu ära 'tappa'. Jõuluvana peakski ju tooma midagi sellist mida ema-isa muidu ei ostaks… No ma ei tea, võib olla mõne aja pärast see 50 naela pulmakleidi eest ei tundugi enam nii kallis. Odavam kui päris pulmakleit ikkagi…

Nii, aga eelmisel nädalal toimus koolis 'Love of Learning' workshop vanematele ja lastele. Mul ei olnud õrna aimugi mida see endast kujutab, aga kuna oli tegu kunsti workshopiga siis panin meie nimed kohe kirja. Meil õnnestuski workshopile koht saada (kohti oli piiratud number). Kogu üritus oli väga lahe. Organiseerijad olid tegelikult terapeudid, kes töötasid nii perede kui lastega ja neil lihtsalt sündis mõte üks selline vanema ja lapse kunstitund läbi viia erinevates koolides. Peaorganiseerija oli super lahe tädike ja ta ütles mulle, et ta ise naudib täiega seda workshopi. Kuna tema igapäevane terapeudi töö on üsna emotsionaalne ja kurnav siis lastega koos kunsti teha on nii lõdvestav ja lõbus. 
Meile anti ülessandeks teha savist elevant ja see ära kaunistada. Tähtis oli selle tegemist lapsega koos nautida. Greta läks organisaatorilt lisa savi küsima, et ka beebi elevant teha
Workshopile oli kohale tulnud ka linnapea. Tegelikult linnapea on natuke vale eesti keelne väljend, kuna tegu ei ole linnaga vaid pigem selle rajooni peaga :) Tema ja ta naine olid selle ürituse sponsorid. Ma algul ei olnud kindel kas on üldse kohane neist pilti teha, aga mingil hetkel tuli 'rajoonipea' ise meie juurde ja küsis kas me tahaksime temaga koos pilti teha!!! Ma ei usu, et tal midagi selle vastu oleks kui ma ta pildi nüüd siia ülesse panen :)


Üritus oli väga lahe ja osutus nii populaarseks, et nad korraldavad järgmisel nädala ühe veel nendele vanematele kel sel korral ei õnnestunud kohta saada. Need lapsed kes workshopil ei osalenud tegid elevante klassiruumis. Nad tegid neid plastmass piimapudelitest ja need olid SUPER armsad. 

Samal päeval oli Greta klassi kord olla müüjad cake sale-is. See tähendab siis, et igal reedel valmistab ja müüb üks klass koolis peale tundide lõppu koogimüügi. Kõik saadud tulud lähevad koolile. 
Sel korral siis Greta klassi kord ja mina otsustasin cup cake-ide ja muffinite asemel hoopis kaneelirulle teha. Ma ei tea, aga mul on alati tahtmine midagi natuke erilisemat teha, et ei läheks igavaks. Kuna mul nüüd kodus värsket pärmi ka siis on saiakeste küpsetamine vaid lust ja lillepidu. 

Koogid müüdi kõik ära ja ma sain pärast paar positiivset kommentaari minu kaneelirullide kohta. Arvan, et järgmisel korral teen uuesti.
Peale kookide pidime Gretaga valmistama mõned moosipurgid. Laupäeval (homme) toimub koolis suur jõululaat ja kõik vanemad ja lapsed võtavad selle korraldamisest osa. Lapsed  valmistavad moosipurke, kaunistavad need ära ja topivad täis kommide ja mõne väikese, aga kvaliteetse vidinaga.
Greta omad olid sellised
Veel küpsetab või ostab iga vanem paberitaldriku täie kooke, mis siis laadal müüki lähevad. Igale lapsele anti eelmine nädal taldrik koju kaasa ja ma siis täna täitsin seda :) Otsustasin, et teen vahukommi cup cakes. Ilusad ja värvilised ja lapse silmi kindlasti haaravad. Greta sünnipäevalt kadusid need laualt nii ruttu, et mõned isegi ei jõudnud neid üldse näha.

Veel sai kooli viia heas korras kvaliteetseid raamatuid ja mänguasju mis samuti müüki pannakse. 
Täna oli koolis Mufti päev mis tähendab, et lapsed ei pea koolivormi kandma. Vastutasuks pidi iga laps kooli mingi pudeli tooma. Kui meie hommikul oma pudelit ära andma läksime siis oli üks selline suur roheline prügikast juba pudeleid täis. Ma ei teagi mida nendega seal laadal tehakse. Kas pakutakse juua, või pannakse müüki või mida? Eks me homme näe.

Kõik saadud rahad läheb kooli tarvis ja näiteks eelmisel aastal koguti ainuüksi jõululaadaga kokku üle 7000 naela. Minu arvates üllatavalt suur summa. Ma olen täiesti põnevil, et mida see laat endast siis üldse ettekujutab ja ma ei jõua homset ära oodata.
Näiteks remonditi selle raha eest ära kooli bassein ja alles paar nädalat tagasi ehitati Reception klassidele (siis nende kõige väiksemate, Greta vanustetle) uus mänguväljak. See oli midagi nii imelikku, kuna kui me hommikul kooli tulime oli mänguväljak veel selline nagu enne, aga kui me lastele järgi läksime siis nägi mänguväljak välja selline
Järgmisel nädalal ehitatakse lastele ka suur mänguköök õue ja vanematelt palutigi juba kooli annetada mitte vajalikke potte ja panne ning müüd köögi kraami. Ma usun, et see köök saab vägev olema.

Järgmisel teisipäeval toimub koolis väikeste jõuluetendus. Greta on ingel. Ma sain algul aru, et kostüüm peab valmis olema selleks esmaspäevaks ja nii ma siis õmblesin kui segane seda pühapäeva öösel. Kuna see kard oli nii sakiline siis jäi niit sinna taha pidevalt kinni ja kogu õmblemine võttis nii palju aega. Pete aitas mind helo tegemisega. Igavene jamamine käis sellega. Traat oli nii kõva, et Pete väänas seda tangidega, küll me siis disainisime ja väänasime seda. Kuna laps magas siis ei saanud seda talle öösel pähe proovida ja hommikul tuli välja, et ei sobigi pähe. Ma siis igaks juhuks kontrollisin üle, et millal see kostüüm üldse koolis peab olema ja tuli välja, et veel tervelt nädala jagu aega oli. Küll ma siis kirusin ennast. Mul oli nii palju muid asju mida tegemist vajasid eelmine õhtu selle asemel, et selle kostüümiga jännata. Noh, vähemalt olin rahul, et Petele jäi aega Gretale uus helo (ma ei teagi mis see eesti keeles on) disainida.
Paar päeva tagasi läksin toidupoodi ja avastasin, et seal müüakse imeilusaid helosid vaid 3 naelaga. Mure murtud ja kostüüm koos. 
Kontserdi ootan ka põnevusega. Greta on mul siin kodus juba osasid asju näitlenud ja beebi Jeesuse laule laulnud, nii, et ma olen igati ärevi. Kuigi me usklikud ei ole siis Jeesukese laulud mulle väga meeldivad :)
Järgmisel nädalal siis annan teada kuidas meie lapse jõulud algasid :)

7 comments:

 1. Oh, kus on tegevust :)
  Väga vahvad elevandid.
  Ja kookide laud on nii isuäratav ...
  Marta räägib ka koguaeg et jõuluvana toob talle Barbie hobuse, ma ei kujuta ette kust ta selle võtnud on, ilmselt on ta televiiskorist reklaami näinud. Täna siis vaatasin netist huvi pärast, see maksab 91€!!!! Eks saadan Tiidu shoppama, äkki leiab mingi muu mänguhobuse :)

  ReplyDelete
 2. Need vahukommi-cupcake'id tunduvad ägedad! Kas tohib küsida, kuidas neid täpselt tehakse?

  ReplyDelete
 3. vahukommi cupcake on nii lihtne teha, et seal ei olegi otseselt mingit tegemist.
  Torkad vahukommi otsapidi sulatatud sokolaadi sisse ja kaunistad peale ara :)
  Poest ostsin spetsiaalsed pisikesed paberist cupcakes holders. Maksid vist £1 aga olen neid enne ka ilma vormidetta teinud :) :)

  ReplyDelete
 4. Meil on ka juba jòuluetenduse àrevus :) iga pàev harjutavad koolis!
  Vahukommi cupcaked on hea mòte, lihtne ja kiire. tundub vàhemalt.

  Meie laps nàgi korraks reklaami ja tahtsi ka endale mingit roppu hobust, mis kòiksugu trikke teeb aga me laitsime kiirelt maha! tuleb màngida fantaasiaga mitte sellise asjaga, mis kòik àra teeb. Toffee on nimi :) ja siis seletasime juurde, et reklaam on alati ilusam reaalsusest ja ùleùldse reklaamitakse vaid neid asju, mida keegi ei osta ja ùldse ei tohi vaadata reklaami see teeb lolliks!
  Paar pàeva oli vaid ja siis tuli juba uue sooviga. Mis pole vàhem kallim ja vàiksem aga vàhemalt on vait!

  ReplyDelete
 5. ahh, tegelt tahtisn ma elevante ka kiita ning Greta soovi ka beebi teha! nii armas! tema ikka oma beebidega :)

  ReplyDelete
 6. Ma alles nüüd märkasin, et mul jäi see jutt siia kirjutamata, et Greta nägi ka seda koera just telekast reklaamist!!

  Tavaliselt vaatab ta meil sellist lastekanalit kust reklaame ei tule (Viimasel ajal ei ole üldse teleka vaatamiseks aega olnud kui siis vaid mõni episood eelnevalt lindistatud asju), aga pühapäeva hommikuti kui ta Petega alla läheb ja nad mul magada lasevad siis laseb Pete tal mis tahes lastekanalit vaadata. Pete ei oska meil nii põhjalikult igat asja analüüsida kui just käsku ei ole kätte antud :) Ta sai mu käest juba sellepärast riielda :)

  No ja sealt ta seda paganama koera nägigi. Loomulikult reklaamis palju ilusam ja vägevam kui tegelikult. Seda enam ei taha ma selle koerakese eest 60 naela maksta.


  ReplyDelete
 7. Kujutan ette!
  Meie laps nàgi ka vanemade juures! Kodus ma hakkan kisama ja vahetan kanalit alati aga polnud seni talle veel seletanud, miks. Nùùd seletasin àra :)

  Nùùd enne jòule on reklaamid veel eriti agressiivsed ja palju!
  Ja muidugi see hobuse relaam ùtleb, et hobune nii kardab, tal on SIND vaja, et sa teda hellitaks ja armastaks!
  Tegelikult peaks olema keelatud lastele ùldse reklaami tegemine! hull manipolatsioon!

  ReplyDelete