Tuesday, 1 October 2013

VÄIKE PÕMM

Kuna Greta kool asub eramajade vahel siis on seal alati parkimisega probleeme. Tavaliselt pargitaksegi üsna kitsa tänava peale mõlemale poole tänavat kellegi maja ette. Ma tavaliselt lähen natuke varem kohale, et siis endale aegsalt parkimiskoht leida. Kui ma esimesel nädalal olin üks päev Greta kooli ära saatnud ja sammusin tagasi auto juurde märkasin ma, et kojamehe vahel oli mingi kirjake ja auto kõrval maas lamas mingi suur punane plastmass jupp. Lähemale jõudes selgus, et keegi oli kogematta mu auto tagatule vastu tagurdanud. 
Naine vabandas oma kirjas ja jättis oma kontaktandmed, et ma saaksin talle helistada ja temaga paranduskulusid klaarida. 

Tore lugu küll, oli seda siis nüüd veel vaja. Õnneks auto ise ei olnud üldse viga saanud, isegi mitte kergelt kriimustada. Lihtsalt oli see lampe kaitsev plastmass jublakas küljest kukkunud ja kergelt purunenud. 
Mõtlesin, et noh kui juhtus siis juhtus ja ega selline väike põks palju nagunii maksma ei lähe, seda enam, et õnneks ei pea meie selle eest maksma. 

Koju tulles uurisin asja ja tuli välja, et see väikene põks ei ole midagi nii odav kui arvata oleks võinud. Viisin auto parandusse kus mulle öeldi, et parandatav osa maksab £128. Pete helistas kohe naisele, kes selle jama korraldas, ja summat kuuldes oli naine väga üllatunud. Pete ütles, et kahjuks valis ta vale auto millele otsa tagurdada :)

Järgmine päev oli tellitud osa olemas ja tuli parandati ära.
Arve tuli koos töökulude ja tulumaksuga kokku £200!!!

Vaevalt see naine seda oskas arvata kui ta mu auto kojamehe vahele oma telefoni numbri jättis. Meil oli tast lausa kahju. Samas olime tänulikud, et ta seda tegi, kuna me oleks ikka väga vihased olnud kui oleksime ise pidanud selle summa mingi tule eest teise vea pärast välja maksma. Õnneks oli naisel hea meel, et me seda asja läbi autokindlustuse ei tahtnud ajada. 

Tänu sellele juhtumile vaatan ma nüüd auto tagatulesid täiesti teise pilguga :)
6 comments:

 1. Mu mees rihtis kogemata kellegi peegli ara kuskil kitsas kohas, laks tagasi ja jattis andmed. See teine mees rohkem ei tahtnud kui £10.- Peeglist oli naha, et tal seda ennegi juhtunud ja DYI kleeplindiga tehtud.
  Odav v6i kallis, aga hea kui saab nii sama ara klaaritud ja "no claims" kindlustuskulusid madalamal hoiada.

  PS: ikka on nii hea kooli lahedal elada ja jala minna:)

  ReplyDelete
 2. Jah, eks see ole ideaalne variant kui kodu lähedal hea kool on aga ma pigem sõidan autoga heasse kooli kui kõnnin halvemasse :)
  Tegelikult see kooli sõit võtab meil vaid 6 min, kui sedagi, ja hommikul ei ole seal teel isegi mingeid ummikuid. Palju lühem sõit kui lasteaeda oli seega ma olen sitalt rahul :)
  Saan lapse rutem kooli kui lähedasse kooli kõndides ja tänu sellele jääb mulle rohkem aega muudeks tegemisteks :)

  ReplyDelete
 3. Volvo on jah vale auto millele otsa tagurdada :D Volvol on üldse igasugused varuosad kallid. Meil on ka volvo ja korduvalt oleme mehega vandunud, et miks peab meil just see auto olema...remont läheb nii kalliks.

  ReplyDelete
 4. Sa oleks võinud selle jupi Martinilt tellida, oleks ehk odavamalt saanud ... Aga kuna sa ise maksma ei pidanud siis lõpp hea kõik hea :)

  ReplyDelete
 5. Just, just. Meil on Petega veel mõlemal Volvo :)

  Samas me vaid kiidame volvot, meie lemmik kõikide teiste markide seas. Pete vahepeal sõitis Hondaga ka aga peale paari kuud vahetas tagasi Volvo vastu :)

  ReplyDelete
 6. Kersti, jätan meelde, et Martin Volvos tööl on :)
  Kuigi vaevalt tema juures see osa odavam oleks olnud, kuna Eestisse tellitakse neid ju välismaalt.

  Peale selle Volvo teeninduses on hinnad ikka kohe mitu korda kallimad. Me nende juures ei käi kunagi, me kasutame oma kohalikku autoremondi kohta.

  ReplyDelete