Wednesday, 9 October 2013

PUHKUSELE

Mäletate ma kirjutasin SIIN, et riik on vastu võtnud uue seaduse mis ei luba kooliajal lastel enam perepuhkustele minna. 
Mõni aeg hiljem tuli koju uus kiri kus oli öeldud, et need pered kellel on juba puhkused broneeritud nendel on aega kolm nädalalt avaldus koolist puudumiseks sisse anda enne kui uus seadus kehtima hakkab. Kõiki neid avaldusi mis enne 10 oktoobrit laekuvad, neid lahendatakse veel vana seaduse järgi. 
Me Petega ei olnud kindlad, et kas see tähendab, et puhkus peab olema juba broneeritud (ostetud) või aitab ka kui me lihtsalt vabu päevi küsime. Ei taha ju ehku peale pileteid ostama hakata. 
Me oleks tahtnud veebruaris ühe päeva vabaks saada. 
Klassiesindajaga juttu rääkides ütles ta, et loomulikult pange avaldus sisse ja küsiga kohe 5 päeva mitte ainult ühte. Võtsime ta nõuannet kuulda ja otsustasime hoopis panustada suvepuhkusele Sardiinias. Nimelt oleme me igal aastal suvel Sardiinias suvitanud, aga kuna juuli lõpus ja augustis on seal tapvalt kuum siis koolivaheajal sinna sõit ei tuleks kõneallagi. 

Mõeldud tehtud, andsime avalduse sisse. Kaotada ju polnud midagi. 
Täna saime vastuse mis oli JAATAV! HURRAAA! :)
Nüüd peab veel lootma, et Pete endale varsti uue töölepingu leiab ja siis võib suve ootama hakata :)

2 comments:

 1. Palju maksab üks korralik reis sinna? Kas läksite ise või mõne reisibüroo kaudu?

  ReplyDelete
 2. Ma ei ole veel saanud aega siia blogisse omi Sardiinia reisi pilte panna kuigi oleme seal juba 2 aastat järjest käinud aga mul on plaan need postitused üks päev ikka ära teha.

  Võin öelda, et Sardiinia puhkused on olnud me ühed kõigep aremad ja sellepärast me ka igal aastal läheme samasse kohta tagasi. See on kui meie Sardiinia kodu.

  Reisime peaaegu alati ilma reisibüroo abita. Me rendime maja-korteri sest sedasi on meil rohkem ruumi (magamistoad ja elutoad pluss köök) ning saame ise süüa teha just sellist toitu nagu meile sobib.
  Teisel aastal läks meil reis maksma eriti vähe kuna tellisime lennupiletid juba varakult ära (easyjet) ning säästsime sellega palju raha. Esimesel aastal plaanisime reisi paar kuud enne minekut ja siis läks natuke rohkem maksma.
  Eelmisel aastal läks maja nädalaks, lennupiletid 3le inimesele ja autorent alla tuhande naela. Täpset summat enam ei mäleta, vist mingi 700 naela. Kuna me igal aastal läheme samasse kohta tagasi siis saame oma öömaja eest alati veel allahindlust.
  Järgmise aasta suve üüri pealt saame näiteks 20% allahindlust, mis on kuskil 140 naela vist (ma täpseid summasid hetkel ei tea kuna oleme vaid broneerinud ning lennupileteid ei ole isegi veel müügis nii pikka aega ette).

  Palju oleneb ka mis ajal minna. Hinnad on koolivaheajal loomulikult plju kallimad. Juuli lõpp, august on puhkuse hooaeg ka kohalikel itaalastel ja siis on rand inimesi paksult täis võrreldes sellega kui minna juunis või juuli alguses kui rannad on täiesti tühjad ja vaid sinu päralt. Sooja on juba siis üle 30 kraadi ja vesi on mõnusalt soe.

  Praeguseks nii palju infot aga ma proovin varsti ka pikema jutu blogisse saada :)

  ReplyDelete