Wednesday, 2 October 2013

IMEPUU

Lugesin üks päev ajalehest artiklit milles oli juttu õunapuust millel kasvas 250 erinevat sorti õunu. Sellist ilmaimet tahaks kohe oma silmaga näha :)
Puu omanikul võttis sellise puu 'loomine' aega 24 aastat. Igal talvel pookis ta puule külge uusi ja uusi sorte (seda vist ikka kutsutakse eesti keeles pookimiseks). Puul kasvavad nüüd ka sellised haruldased sordid nagu Withington Fill, mis pärit aastast1883, ja Eady's Magnum aastast 1908. Puu omanikul Mr. Barnett-il on sellisele 'pere' õunapuule lisaks ka üheksa ploomi, pirni ja kirsi 'perepuud'.
Pildid on võib olla natuke raske arusaada, et tegu vaid ühe puuga, kuna puuoksad on nii rasked siis on nende toetamiseks pandud toed mis näevad natuke välja nagu puutüved.

Mul endal kahjuks sellise vägeva õuna- või pirnipuuga siin uhkustada ei ole, aga selle eest upume me jätkuvalt vaarikasaagi alla. Meil on vaid kaks väikest põõsast, aga sel aastal on saak kuidagi eriti suur. Kahe päevaste vahedega käin korjamas ja saak on selline. 

Osa sellest kogusest oli juba enne pildistamist Greta poolt ära söödud


1 comment:

  1. Ossa ....
    Pookimine jah. Mõtlesin ka et juuriks kõik õunapuud välja ja istutaks paar perepuud asemele.
    Meil on ka üks sort vaarikaid ("Polka" vist) mis kannab siiamaani. No nüüd vist võttis külm ära, aga alles hiljaaegu sain veel vaarikaid.

    ReplyDelete