Saturday, 7 September 2013

VÕLUV VANALINN

Vanalinn on ikka hullult ilus koht. 
Me käisime täna siin Inglismaal ka ühes imelises kohas, mis oma iluga meid lausa hingetuks võttis, aga sellest kirjutan hiljem. Kui seal ilusas kohas üks mees kuulis Gretat minuga eesti keeles rääkimas, hakkas ta kohe uurima kus me pärit ja kui kuulis, et Eestist siis hakkas mees vaat et hüppama ning käsi plaksutama. Nimelt olevat tema juba kahel korral Tallinnas käinud ja talle on vanalinn unustamatu mulje jätnud. Ma ütlesin talle, et ma üldse ei imesta selle üle, sest mina olen seal ülesse kasvanud aga ikka veel ei ole ma vanalinnast suutnud tüdineda. 
Ma ei tea, võib olla tunnete teie teist moodi, aga mina suudan küll, veel mitmeid sajandeid hiljem, vanalinnas ringi kõndides keskaja hõngu tunda.
Sellel pildil ei ole keskajaga küll palju pistmist aga pildistamist väärt siiski

On teist keegi seda põdrasuppi maitsnud? €2 tundub kuidagi vähe sellise delikatessi eest. 
Sel aastal otsustasin Raekoja tornis ära käia. Ma olen seal korra ka Petega käinud, aga see tuli mulle alles siis meelde kui ma juba torni tipus olin. Tegelikult oli mul plaan ka raekoda külastada, aga kui ma sealt ukse pealt sisse vaatasin siis tundus, et seal ei ole suurt midagi selle kalli pileti hinna eest näha. Greta tahtis küll hirmsati neid keskaegseid mannekeene sinna vaatama minna aga mul hakkas rahast kahju. Pärast hakkasin mõtlema, et huvitav kuidas seda Raekoja saali (kus linnapea tavaliselt uutele linnakodanikele kingitusi jagab) siis ikkagi näha saab? Et võib olla sealt kuskilt läks mingi uks sinna suurde saali ka, lihtsalt mina ei näinud. Teab teist keegi midagi sellest?
Vaated tornist olid muidugi võimsad. Ma küll väga pikalt neid seal nautida ei saanud, kuna põlved värisesid veel trepist ülesse ronimisest ja oli ju vaja pildistamisele lisaks ka valvata, et laps tornist alla ei lendaks. Greta aga oli mures, et võib olla hakkab see kell seal tornis just siis lööma kui meie seal oleme. Ma küll rahustasin teda, aga kui aus olla siis ega ma isegi mäletanud, et kas raekoja kell üldse lööb ka või ei. Vist ikka ei löö?


Rüütel Rüütli tänaval

Ega siia piltide juurde ei olegi midagi suurt kirjutada ja kui kirjutaks siis võiks vabalt vaid sama lauset korrata, et 'küll see vanalinn on ikka ilus linn'
Kui olime terve päeva vanalinnas ringi 'ratsutanud' korjas vanaema meid päeva lõpus autole ja viis koju...kust me siis järgmisel päeval uuesti sammud vanalinna poole seadsime :)

4 comments:

 1. Millised võrratud pildid taaskord. Ja millised värvid!
  Minu meelest küll lööb, no mingi kell lööb, kiriku kell siis? Ma ka ei tea :)
  Sa oled vanalinnas viimastel aastatel käinud rohkem kui mina :)

  ReplyDelete
 2. Raekoja suurde saali teisel korrusel viib lai trepp, mida pole välisukselt näha (jääb paremale poole), saal ise on väga kena, lisaks ka saal, kus raad oma istungeid pidas ja väiksemad ruumid. Igatahes tasub sisse minna ja vaadata.

  ReplyDelete
 3. Seda ma arvasingi, et ju sealt kuskilt ikka pääseb kaugemale ka kui vaid kaks esimest saali. Järgmine kord Tallinna tulles käin seal kindlasti ära. Piltidelt olen näinud jah, et tegu vägeva kohaga.

  Tegelikult täiesti imelik mõelda, et ma olen ju Tallinnas elanud ja seal hiljem korduvalt külas käinud, aga ma ei ole MITTE KUNAGI Raekoda külastanud. Mul on natuke häbi lausa.

  ReplyDelete
 4. See põdrasupp oli seal eelmisel suvel küll suurepärane, eriti kui veel paar imelist pirukat ka kõrvale võtta. Loodan, et nad seda sel aastal ka ikka veel keedavad.

  ReplyDelete