Friday, 23 August 2013

VANAISA JUURES

Üks pärastlõuna vanaisa ja tädi Ivi juures.
See ise küpsetatud suitsukala oli imehea. Tahaks veel :)
Pakuti ka lesta ja minu suureks üllatuseks maitses Gretale lestakala liha nii palju, et ta lausa ise seda juurde küsis. Vanaisaga siis koos sõid. Vanaisa puhastas liha luudest ja Greta aga aina õgis. Terve lesta sõi üksinda ära. Vanaisa lausa muretses, et äkki hakkab lapsel pärast paha, et nii palju korraga rasvast kala sööb aga õnneks ei olnud Gretal mingeid hilisemaid pretensioone. 
Me lapsel on ikka kallis maitse küll. Kust koha pealt ma talle siin Inglismaal seda lesta leian? Kuskil restoranis kindlasti kalli raha eest saaks aga hakka siis nüüd 4 aastasele sellist rooga sellise raha eest pakkuma :) 

Vanaisal on üks võrratu papakoi ShiShi. Vähe sellest, et ShiShi-t on väga põnev jälgida, oskab ta ka rääkida. Tal on kasutusel umbes 50 erinevat sõna, mida ta kasutab peamiselt lausetena. Näiteks ütleb ta 'ShiShi on väsinud', 'Tere, tere','Mis nimi?' jne. Mul praegu ei tule ühtegi teist väljendit meelde aga tal on neid tõesti üllatavalt palju. Tihti ta isegi ütleb neid lauseid sama intonatsiooniga kui see inimene kellelt ta need õppinud on. Näiteks kuna toas mängib pea alati raadio siis oskab ta ka järgi teha mõne saatejuhi juttumula. Sõnu eraldi välja ei ütle aga intonatsioon ja juturütm on sama. 
Greta on ShiShist väga vaimustuses. Kui tädi Ivi linnu puurist lahti laskis oli Greta nii sillas, et ainult rääkis ja naeris :) Kui eelmisel korral ta veel natuke kartis ShiShi-t siis sel korral enam mitte. 

Üks pilt ka kus mina juhtun peal olema
Kuna mul jäid eelmine aasta (2012) vanaisa juures käigu pildid panemata siis lisan ka need nüüd siia. Naljakas vaadata kui väikene Greta siis oli ja kui suur nüüd.3 comments:

 1. Tere! Uuri vanaisalt, mis kala ta grillis, aga pildi järgi otsustades lestaga küll tegmsit ei ole. Lest on ju UK-s suht tavaline kala- "plaice" nimeks, erisugu sorte lestalisi on siin ka hulgi.

  ReplyDelete
 2. Meil lähevad täna ahvenad suitsu ja homme sööme praelesta, mmmm...

  Teie kala piltidel on ka väga ahvatlev.

  ReplyDelete
 3. Pagulane, lestad on laual fooliumiga kaetud kausis :)

  Ma pean siis poes uuesti vaatama. Mulle ei ole silma jäänud.
  Teine asi see, et kas me oskaks nendega ise kodus midagi teha. Suitsuahju meil ei ole nii, et restoranist ikka kergem tellida :)

  ReplyDelete