Friday, 9 August 2013

KARLSSON KATUSEL

Mul vist ei saa kunagi vanalinnast isu täis. Ma nii tahaks rahulikult omas rütmis kõik tänavad läbi käia ja igat maja 'luubiga' uurida. Minu jaoks on vanalinn täielik muinasjutt. Nii palju ajalugu. Nii palju huvitavaid nurgakesi. Isegi katused on lummavad. Noh, see oli küll üsna kesine valik nendest katustest aga ma loodan üks päev (kunagi tulevikus) ikka leida selle aja, et vanalinnas üksi uitada ja rahus kaameraga klõpsutada ning ka katuseid pildile saada. Gretale küll tegelikult vanalinnas väga meeldib, ikkagi nii palju keskaegseid printsesse ja munakive millel keksida, aga siiski on piir kui paljudest tornitreppidest ta suudab ühe päevaga ülesse ronida ja kui palju tänavaid läbida. Aega lihtsalt ei jätku kuna tal endal on ju ka vaja iga ukse juures luugiaugust sisse vaadata või müüri äärtel kõndida...

Katuste teema juures aga olles, siis ma ostsin Gretale Karlssoni DVD ja talle see väga meeldib. Mulle ka. Nagu oleks tegu liikuva raamatuga, kuna see on joonistaud Ilon Wiklandi poolt. 
Mul on hea meel, et nüüd teab ka Greta kes see Karlsson selline on. Raamatut lugedes oleks see tutvus kohe kindlasti  poolikuks jäänud, kuna ma ei usu, et ta oleks seda rohkem kui paar lehekülge kuulata suutnud. 
Film on aga mõnus, soovitan :)


3 comments:

 1. Ilusad jah. Käisin seekord ka raekoja tornis,mis suvekuudel avatud on.

  ReplyDelete
 2. Ma tuleks hea meelega sinuga koos katuseid jahtima:) Ingrid (ei viitsi sisse logida)

  ReplyDelete
 3. Ingrid, kui sa treppidest ülesse jõuad keksida ja kõrgust ei karda siis võid kappa lüüa küll :)
  PS. Tegelikult kõrguse suhtes olen ma ise viimasel ajal üsna tundlik.

  ReplyDelete