Monday, 3 June 2013

TAPEEDI JAHIL

Üks päev avastasin, et me oleme oma majas juba 7 aastat elanud. Uskumatu, et nii kaua kuigi ega mul tegelikult ei olegi otseselt mingit tunnet kui kaua või vähe aega siin elatud juba on. Lihtsalt tunnen, et see on meie kodu ning siin on hea olla ja nii need aastat läinud ongi. 
Küll aga tundub see 7 aastat pikk aeg, kui ma vaatan meie elu- ja söögitoa tapeeti. Nimelt on see siin olnud juba sellest ajast alates kui me maja ostsime, ning kes teab kui mitu aastat veel enne seda. Ma juba kaks aastat tagasi plaanisin tapeedi vahetust aga kuna ma ei suutnud sobivat tapeeti leida jätsin plaanid sinnapaika.
Sel aastal aga tahaksin tapeedi kindlasti ära vahetada ja söögitoa ühe seina ka ära soojustada. Niiskuseimeja on meil nüüd olemas seega ei pea kartma, et hallistus talvekuudel toa nurka koguneks ja tapeeti rikuks. 
Mida aga pole, on sobiv tapeet. No täiesti lõpp. Ma olen juba ahastuse äärel. Kõik võimalikud ehitus ja muidu tapeeti müüvad poed on läbi tuuseldatud. Sama käib internetipoodide kohta. Wallpaperdirect lehel on saadaval tuhandeid eri sorti tapeete aga ükski ei ole selline mis meile sobiks. Ma olen juba ühe korraliku tapeedirulli hinna eest sealt endale proovieksemblare koju tellinud aga üksgi ei ole selline mida endale ka seinale tahaks panna.
Üks päev sirvisin veel kord seda internetilehte ja tellisin taas 4 erinevat näidist koju. Imede ime üks nendest oli isegi selline millega ma rahule jäin. Yessss :) Jooksin kiiruga arvuti taha, et välja uurida palju üks selline tapeedirull ka siis maksab. Ma alguses ikka pidasin silma peal valitavate tapeetide hindadel, aga kui seis täiesti lootusetuks muutus siis jätsin hinna kahesilma vahele. Ok, kui ikka rull hakkas number 5-ga siis jätsin välja aga 30 naelaseid rulle juba hakkasin täiesti tõsiselt vaatama. 
Toksin mina siis seda tapeedinäidise koodinumbrit arvutisse aga saan pidevalt vastuseks, et sellist tapeeti ei eksisteeri. Mida kuradit, kuidas ei eksisteeri. Paar päeva tagasi ju tellisin sellelt samalt lehelt selle näidise ja kuidas siis, et ei ole olemas. Läksin juba üsna närvi. Lõpuks helistasin neile ja peaaegu et nutsin telefoni otsas. Kaks aastat, KAKS pikka aastat, olen ma sobivat tapeeti otsinud ja nüüd kui ma lõpuks siis saan ühel sabast kinni siis jookseb see ka eest ära. Naine ütles, et paistab jah nii nagu oleks tegu olnud tapeediga mille tootmine on lõpetatud. Lubas asja uurida ja mulle uuesti tagasi helistada aga kuna ma temalt tänasepäeva jooksul midagi tagasi ei kuulnud siis võib oletada, et jään sellest tapeedist ilma. 
Damn! Nüüd vist ei jäägi midagi üle kui pean Eestist tapeeti otsima hakkama. Aru ma ei saa kuidas sellise suure valiku hulgas ei ole siis ühtegi tapeeti mis oleks neutraalselt kreemikas ning modernselt traditsioonilise mustriga. Selline mis ei hakka silma aga samas annaks toale hubase tunde ilma, et ta tuba väiksemaks muudaks. Noh näiteks selline oli see millest ma just ilma jäin.
Ma hea meelega isegi ostaks täpselt samasuguse tapeedi nagu me praegune vana on, aga lootust, et keegi 10 aastat vana disainiga tapeeti müüks on enam kui nulli lähedane. (vana tapeeti on võimalus näha mu üleeelmises postituses) 
Selle jutu lõpuks aga lisan ma paar pilti mu ühtedest lemmik tubadest. Pildid on kõik võetud kuskilt internetist. Kust täpselt pole enam aimu kuna ma tõmban mind inspireerivad pildid alati otse IPhotosse ja linke ise ei salvesta.
Aga jah, see all olev tuba on üks mu lemmikutest. Kui Gretal oleks suurem tuba siis oleks see kindlasti väga palju selle sarnane. Ma isegi elaksin hea meelega sellises toas. Kui aus olla siis tegelikult ma üks vahe oma elus elasingi peaaegu samasuguses turkiissiniste seintega toas. Kahjuks siis ma veel blogi ei pidanud (kuigi elasin Inglismaal) ja pildid on praegu ei tea kus, et siia neid skännida. Aga võib olla üks päev kui mul rohkem aega on teen seda. Noh näiteks siis kui Greta koolis on hakanud käima :)

Kui mul 4 last oleks siis mul oleks lastetoas samuti sellised narid. Mitte ainult narid vaid ka seda sama värvi :). 4 lapse puhul oleks meil ka kindlasti suurem maja seega ma oletan, et terve maja peal vast ikka oleks üks tuba nii suur, et voodid sama moodi tuppa ära mahuksid :) Iseasi loomulikult kui lapsed on eri soost ja ei soovi koos tuba jagada. Ja seda pole vaja mulle üelda, et ülemiste naride peal on jube sitt voodipesu vahetada kuna seda ma tean juba isegi ning kui mul 4 last ja suur maja oleks siis mul oleks ka kindlasti koristaja kes neid linu seal vahetaks :)
Selline beebi majake on ka omapärane kuigi mitte just väga praktiline. Pildi järgi tundub küll, et nii mähkimislaualt kui ka voodist beebit tõstes peaks olema ettevaatlik, et last vastu maja katust uimaseks ei lööks.

Noh, ja selline voodi oleks ka täitsa ilus kuigi ma kahtlen kas meie majas õnnestuks neid voodiraame nii tühjana hoida. Oma tuppa ma sellist majakest ei sooviks aga Gretal võiks mõnda aega küll selline olla (selles samas suures majas kus me enne nelja lapsega elasime :) Ma aga kardan, et ma siis käiks ta toas pidevalt seal majaraamil kõõlumas :)
Ma lähen nüüd ära magama, mõeldes, et võib olla ei jäägi mul muud üle kui ise meile elutuppa tapeet joonistada :) Saab näha mis homne päev endaga kaasa toob. Võib olla siiski tapeeti :)


7 comments:

 1. Teisel korrusel vahetavad linu lapsed ise. Meil on üks nari ja üks poolkõrge voodi, mõlemasse mina oma laia tagumikuga ukerdama ei mahu ega ka viitsi ronida :) Majapidajat kahjuks palgata pole võimalik :))) Aga sinu netiavarustest leitud pildid on ilusad.
  Osta omale ülevärvitav tapeet.

  ReplyDelete
 2. Mulle meeldib ka kodude pilte ja blogisid sirvida ja unistada...
  Näe, see tapeet võiks ka sulle meeldida - http://1.bp.blogspot.com/-lAI0RLHcCWQ/UWkms-8lGbI/AAAAAAAAEvc/FmVoektmb1Q/s1600/buik+kast01.JPG

  ReplyDelete
 3. Kersti, suuremad lapsed saaks vist jah voodipesu vahetamisega ise hakkama aga sellistel Greta vanustel ja nats suurematel nubludel ma seda tööd siiski veel ei annaks :)
  Ülevärvitav tapeet elu-ja söögituppa ei sobi kuna meil on sein kaheks jaotadud sellise puiduse raamiga ja alumne osa vajab mingit mustrit (muidu jääb üldmulje väga kahvatu)

  Riina, tead tavaliselt mul lõppeb selliste kodu blogide vaatamine sellega, et ma lähen kohaliku kinnisvara lehele kus ma hakkan meile uut suuremat kodu otsima aga üsna varsti veendun taas, et alla poole miljoni naela midagi ei leia seega võin vaid edasi unistada :)

  Sinu saadetud lingil on tõesti ilus tapeet mis just sinna tuppa nii hästi sobib. Mulle aga tundub (pildilt vaadatuna), et see tapeet on liiga mustriline. Ainult alumise poole seinast kattes jätaks ta natuke raske mulje. Mul oleks sellist vaja millel on natuke mingit mustrit aga suuremal määral ikkagi tausta värvi :)

  ReplyDelete
 4. Mina olen endale meeldivaid tapeete leidnud: http://www.yorkwall.com/static/collections

  ReplyDelete
 5. Ooo, suured tänud A, seal sinu antud lingis on ju lausa imelised tapeedid. Üks ilusam kui teine. Täielik minu maitse :) Kuna hindu juures ei ole siis ma nüüd loodan, et tegu ei ole 100 naelaste rullidega :)

  ReplyDelete
 6. :( :( See firms on ju Ameerikas :(

  ReplyDelete
 7. YORK tapeedid müüakse Tallinnas tapeedisalongis FiestaDesign (Paldiski mnt.16), võib valiku vaadata ka kodulehelt www.fiestadesign.ee/tapeet/

  ReplyDelete