Monday, 20 May 2013

SHOPPAMAS

Sattusin eile linna poodidesse. Ma tean seda juba ette, et kui linna minekuks läheb siis ega raha kulutamisest ei pääse. Aga kuna mul oli vaja paar kingitust osta siis ei saanud ka minemata jätta. Linna all ma mõtlen siis seda kohta kus ostukeskus on, mitte seda, et me ülejäänud aja kuskil maal elaksime :)
Tegelikult oli mul vaja minna ühte poodi endale pluusi ostma. Poes aga selgus, et see pluus õnneks ei sobinudgi mulle nii hästi kui arvasin ja rõõmustasin, et ei pea raha raiskama. Enne poest lahkumist aga lihtsalt huvi pärast proovisin ühte teist pluusi selga ja ühest pluusist sai kaks ja kolm ja siis veel ühte kleiti jne. Lõpptulemus oli see, et ma veetsin seal poes pea 45 min ja lahkusin 4 asjaga. Tegelikult maksin küll vaid kolme eest, kuna just sel nädalalõpul oli pakkumine kus ostes kolm asja saad kolmanda tasuta. Sellistest pakkumistest on poele kohe kindlasti kasu kuna just sellepärast ma ju üldse midagi ostma hakkasingi ja poest lahkusin 4 mitte vaid kolme asjaga.

Linnas asju ajades, ei saanud ma kuidagi ka mööda minna ühest mu lemmik poest nimega White Stuff. Iga kord kui ma sinna lähen leian ma sealt midagi meeltmööda. Õnneks ei ole seal hinnad just kõige odavamast klassist ja seega suureks shoppamiseks kergelt ei lähe aga mingi kaotuse ma oma pangakontole teen tavaliselt ikka. Kuna ma sel korral olin juba ühte poodi portsu raha jätnud siis lubasin endale, et Whit Stuff-is vaid vaatan mis uut ja huvitavat aga midagi ostma ei hakka. Pool tundi hiljem lahkusin poest seeliku ja salliga...
Lohutasin ennast sellega, et kindlasti kui kodus olen riideid uuesti selga proovinud siis avastan, et kõik ei sobigi nii hästi kui esmapilgul arvasin ning viin siis osa asju tagasi (meil saab 30 päeva jooksul enamus poodidesse asju tagasi viia ja raha tagasi saada). Kodus aga selgus, et kõik riided on kui valatud.
White Stuff asjad mulle väga meeldivad just sellepärast, et neil on alati väga huvitavad ja erilised mustrid ja nad pööravad igale väikesele ditailile tähelepanu. Mis mulle ostetud seeliku juures sel korral väga meeldis oli see, et seelikul oli luku asemel nööbid. Mul ei ole küll otseselt kaaluga kunagi probleemi aga mõnikord ka kõige väiksema kaalu kõikumise korral on osa seelikuid siis just 2 mm võrra ebamugavalt kitsad või enamus just nii palju suured, et ei istu enam ilusasti. Selline kaalu kõikumine võid toimuda kas või paari nädalase vahega ja tavaliselt ikka nii, et ma võtan kiire nädala jooksul just nii palju alla, et seelik lihtsalt keerleb vöökohast ja ei istu ilusti paigal. Seega ma ikka proovin osta pigem väiksemaid numbreid kui suuremaid kuna seeliku sisse ära mahtumisega on mul vähem probleeme.
Aga vahel oleks just vaja seelikulukku natuke lahtisemaks teha, et oleks peale suurt söömingut mugav istuda. Lukuga on aga see jama, et kui sa ta juba natuke lahti teed siis ka suure tõenäolisusega jookseb see mõne aja pärast täitsa lahti. Nööpidega aga seda muret ei ole. Avad ühe ning kui vaja siis ka teise aga seelik püsib ikkagi seljas.

White Stuff-i toodetel on alati ka väga omapärased sildid (nii hinnasildid kui ka riiete sees olevad sildid). Näiteks pea iga toode tuleb sellise hinnalipikuga kus kaasas kolm armast nööbikest. Mul on neid nööpe juba üksjagu ja kui ma oleks õmblejatüüpi siis vist oleks neile kuskil juba ka mingi kasutuse leidnud.
Sallil oli sel korral kaasas aga selline sildike. 
Ma alles hiljem märkasin, et see on tegelikult ju puzzle tükk. Järgmine kord poodi minnes uurin kas igal sallin on erinev tükk ja et kas see hull kes endale näiteks 6 salli peaks ostma saaks kokku panna väikese puzzle. Hull siis ikka heas mõttes ja sellepärast, et need sallid ei ole seal just odavad. Ma ei tea kuidas teiega aga ma ei raatsiks küll 26 euro eest endale rohkem kui ühe või äärmisel juhul kaks salli osta. Nüüdgi tilkus süda verd kui selle ühe soetasin. Seda enam, et ühe käe otsas oli mul ju juba üks shopping bag kõlkumas. 
Kui ma olin kodus uue seeliku ära proovinud ja hakkasin sellelt hinnalipikut eemaldama avastasin ma enda suureks üllatuseks sildikese mis teatas, et seelik on kahepoolne. See tähendab, et seda saab kahte pidi kanda. Mis omakorda tähendab, et mul on nüüd ühe seeliku asemel KAKS :) Kui geniaalne!
Kahjuks pean nentima, et White Stuff-i veebilehel näevad kõik riided kuidagi eriti jubedad välja. Ma ei olegi aru saanud miks või kuidas see saab nii olla aga näiteks veebilehelt ei kutsu mind üksgi asi ostma. Kui aga poodi sisse astuda siis tõesti pea iga asi paneb vesistama. Kahjuks on paljud riided seal ka minu jaoks hirmus suurte kaelaaukudega ja kehalt (just puusade kohalt) kuidagi laiad (näiteks kampsunid). Aga noh, eks need olegi disainitud keskmise inglase järgi vist ja nendel on ju palju suuremad puusad kui minul :)
Siit veel mõned sildinäited eelmistest kordadest.Riiete teemadel rääkides siis meil on siin kodus ka üks väikene moedisainer. Greta meil küll tavaliselt mingit huvi oma riiete vastu ülesse ei näita aga kui tal tuleb see hoog peale, et ise ennast riidesse panna siis ta alati oskab valida riideid nii, et need värvi poolest omavahel kokkusobivad ja seda on ta teinud juba väga varajast east peale. Mina talle seda igal juhul õpetanud ei ole seega eeldan, et kohe sündides moegeenius :)
Imestama paneb mind sellistel juhtudel ka veel see, et ta on suutnud alati need riided riidehunnikute alt välja võtta nii, et mitte midagi ei ole segamini läinud. Isegi mul ei õnnestu see tihti.
Selle all oleva komplektiga läks ta õue jalgrattaga sõitma. Mina ei hakkanud ka midagi ära vahetama, ega mina ju temaga õue ei läinud :) ja Pete ei tea sellistest asjadest midagi, kuigi sel korral ta isegi vaatas mulle küsivalt otsa enne kui minekus läks.
dressipüksid, seelik ja kleit

12 comments:

 1. Aga kingad? Kust need pärit on??

  ReplyDelete
 2. Väga lahe see seelikud sul seljas! Peab siis õhukesest materjalist olema, et sa ei märganud kohe kahekordset kangast? Sul on jumala õigus, et nende riided paistavad üldiselt ok, aga kui proovima hakkad on mul sama asi, et kaelaaugud liiga avarad ja puusadest lötakil. Mul niigi laiad õlad ja raske leida sobivat asja poest. Mu arust on briti naistel mingi arusaam, et dekoltee- "cleavage", peab ikka paistma ja mida turskem tädi, seda avaram kaelus, kuidagi vulgaarne. Võibolla siis sellest need kummalised lõiked, aga teistel firmadel on sama viga. Lähen ka seda seelikut proovima :9

  ReplyDelete
 3. Seelik on sellisest tavalisest puuvillasest materjalist. Ma vist ikka märkasin küll, et sees teist värvi materjal oli aga see ei üllatanud mind kuna neil on ju alati igasugu erinevaid detaile ja ma eeldasin, et see on alusseelik :)
  Ainult siis imestasin natuke kui nägin, et nööbid olid ka sisemisel poolel aga kuna ma mingit lahendust nendele sel moel ei leidnud siis arvasin taas, et lihtsalt White Stuff-i stiil :)

  Mul on vahest ka seelikutega seal see probleem, et on kuidagi just napilt liiga pikad (üle põlve), siis nendele suurte kaelustele lisaks :). Kuna aga neil on aga ka tihti alumised õmblused sellised ilusad ja detailsed siis ei raatsi ise lühemaks tegema hakata. Ja paljud muidu ilusa mustriga ja tegumoega kleidid on sellisest kõvat ja karedamat sorti puuvillast mida ei ole üldse mugav suvel kanda.
  Aga tegelikult nii ongi parem, et osa asju ei sobi kuna seda rohkem saab lihtsalt vaatamas käia ja vaid nende kõige õigemate peale raha kulutada :)

  Loodan, et ka sulle see seelik sobib :)

  ReplyDelete
 4. Väga põnev lugeda ka teistsugustest brändidest. Läksin kohe internetti vaatama ja nii ilusad kleidid. Sa oleksid ka võinud üles panna, et millise kleidi ostsid. Aga neil on väga ilusad kangad ja nii armas lähenemine. Meil sellist märki pole ja itaallastele ei läheks ka peale ilmselt. Aga mulle küll väga meeldivad!

  ReplyDelete
 5. Ma küll ei ole mingi moe tagaajaja aga nii tore kui need harvad moe teemalised sissekanded mida ma siin teen kellegile meeldivad :)

  Sel korral ma seal White Stuff-i poest kleiti ei ostnud ega proovinud aga mul on selle firma mitu kleiti kodus küll. Ma võib- olla teen mõnikord nendest ja mõnest teisest nende seelikust pilti kuna need on tõesti armsad ja erilised.
  Kleiti aga proovisin selga Joules nimelises poes ja kleit ise oli selline:
  http://www.joules.com/Women/Dresses/Macee/Womens-Dress/Navspot?id=O_MACEE|NAVSPOT
  Mulle see kleit VÄGA meeldis. Pildil nii hästi ei näe aga kleidil on ka taskud peal kuhu on nii mugav käsi panna :)
  Kleit sobis mulle ja oli just sobiva pikkusega (viimasel ajal on enamus poes olevad kleidid sellise pikkusega, et peaks legginsid alla panema ja see mulle ei meeldi). Oleksin selle kohe ära ostnud AGA rinna osa oli nii õmmeldud nagu oleks tegu rinnahoidjaga (mõõt rindade jaoks juba valmis suuruses). Loomulikult ei olnud minu omad sobiva suurusega ja seega jäi rinna pealt koledasti kotti. Mul oli nii kahju aga ei taha ka 60 naela maksta ja siis ise veel ümberõmblema hakata (seda enam, et ma ei ole just eriti osav sellel ametil) :(

  ReplyDelete
 6. See täpiline kleit on küll väga ilus. Kas on selline paks või õhuke trikoomaterjal või muu puvillriie? Sõidan paari päeva pärast Londonisse ja juba olen välja otsinud paar Joulesi poodi, vast seal suurem valik. White stuffi vist omaette poes kesklinna kandis ei olegi?

  ReplyDelete
 7. Mummuline kleit ei ole õhukesest trikoomaterjalist vaid puuvillane aga selline pealt natuke sile ja mitte paks. Kui ma nüüd õieti mäletan siis seljas tundus just selline millega oleks mõnus igapäevaselt liikuda. Selline naiselik 'kitlike' aga samas väga elegantne :)

  White Stuffi pood on Islingtonis. Nagu ma aru saan siis umbes 10 min jalutamise kaugusel Angel tube stationist.
  12-14 Essex Road
  Islington
  London
  N1 8LN

  Muideks üks Joulse pood on ka nüüd Waterloo rongijaamas üleval korrusel :) Viimasel korral kui ma seal käisin siis oli seal üllatavalt suur naisteriiete valik kuigi poodi ise ei ole väga suur.

  Head shoppamist :)

  ReplyDelete
 8. Aitäh, Islington metrooga ju sealsamas!Waterloo pean ka meeles. Vaatan, kas miskit sobivat leian.

  ReplyDelete
 9. Väga kiftid lingid! Mulle ka hirmsasti täpid meeldivad! Ja küll mul oleks olnud hea meel nende kaasapandud nööpide üle :-)

  ReplyDelete
 10. Ahoi Alice! Tervitused Eestimaalt! Mul on nüüd kõik su viimase aja blogilood lugemata, nii et vuhin järel-lugemist teha :) Jõudsin just su ilusad reisipildid ära imetleda. No sa ikka kohe OSKAD kõike nii kaunilt pildile püüda. Lausa lust on vaadata.
  Sinu shoping oli aga küll ikka väga vägev. Milline saak?! Loodetavasti saabub ka ilus suveilm, et saaksid kõiki neid asju mõnuga kanda. Sildid White Stuffi kraami sees on küll ülimalt andekad. Sellise asja peale annab alles tulla.

  Tuhat tervitust kogu meie kamba poolt!
  Eva

  ReplyDelete
 11. Oi tervitused Eva! Ja oletegi nüüd taas eestlased ja mitte enam richmondlased :D
  Loodetavasti läks te väikene Euroopa reis kümnesse ja nüüd saate Eestimaad nautima hakata. Meil on ilm nagu sügisel, majas on küte ikka veel sees ja õue minnes peab jaki selga panema.
  Sellist ilusat ja soojema poolset ilma kui meie viimasel kohtumisel vist ei olegi uuesti olnud.

  Nautige ja kohtumiseni taas läbi blogi ja võib olla ka siis kui me Eestis oleme :) Kallistused

  ReplyDelete