Friday, 17 May 2013

KUIVAD ÖÖD

Reisu postitustele vahelduseks ka nüüd natuke igapäevast juttu.
Panin üks päev pesu kuivama ja näppu jäid Greta sukapüksid. Silm peatus sukkpükste sildil kust ma enda suureks üllatuseks lugesin suuruseks 1-2 aastat!! Teadsin, et need tal taguotsast natuke alati alla vajusid aga ma automaatselt arvasin, et tegu pigem sellega, et laps vöökohalt kõhn. Nimelt ta Gap-is ostedud aluspüksid suuruses 2-3 aastat püsivad tal jalas vaid tänu sellele, et nende peal on kas teksad või sükkpüksid. Suvel kleitidega ta neid kanda ei saaks kuna need lihtsalt kukuvad tal seistes maha. Väiksemat suurust aga Gap-is ei eksisteerigi. Samas Greta on täiesti tavalises suuruses laps, ei ole liiga kõhn ega  paksuke aga noh see on küll natuke liiast talle 1-2 aastase lapse sukkpükse jalga ajada :)
Pükste jutuga edasi minnes võin nüüd kõva häälega kuulutada, et lapsel on ööd kuivad. Ma võin öelda, et see juhtus tõesti vaat et öö pealt ja KOHE kui Greta 4 aastaseks sai. Ta ei ole MITTE KUNAGI enne kuiva mähkmega hommikul ülesse ärganud (välja arvatud need mõned korrad kui ta kõrges palavikus on olnud) aga kohe kui 4 aastat sai täis nii see juhtus.
See on hea näide sellest, et kui laps on selleks valmis siis ta on ja kui ei ole siis ei aita mingi treenimine. Pean siis silmas  öist kuivaks saamist. Päeval ju on vanematel võimalik lapse käitumisel silma peal hoida ja lapsel endal ka kontrolli pidada millal potile vaja minna aga öösel on seda kontrolli ikka väga raske hoida nii vanematel kui lapsel. 
Küll me proovisime teda mitmel korral öösel potitada või lihtsalt eemaldasime mähkmepüksid ja lasime tal märjas voodis magada. Mitte midagi ei olnud sellest kasu. Pigem ainult kahju kuna öised pissitamised rikkusid me mõlema unerutiini ja märja taguotsaga magamine põhjustas pigem nohu. 
Nüüd aga potitan ma ta ühtul kuskil kella 10-11 vahel ja sellest aitab, et ta hommikuni vastu peaks. Tavaliselt ei ole tal ka hommikul kohe vaja vannituppa joosta vaid mõnikord alles pärast seda kui on hommikusöögi ära söönud.
Eks mõnel ööl siiski veel juhtub ka õnnetusi (kui ta näiteks on õhtul soolaseid oliive söönud ja siis mingi aeg kell 11 ajal vett juua nõuab) aga seda on väga harva. Reisul käies oleme siiski veel igaks juhuks mähkmepükse kasutanud kuna hakka siis kuskil hotellis või teiste kodus märja voodiga jamama aga eks seegi on mööduv. 

PS. Jah, ja õues on meil veel nii jahe, et käime mütsiga. Täna oleksin isegi kindad tahtnud hommikul kätte panna. Paar ööd tagasi oli isegi kuskil Wales-i piiril lund sadanud ja öösel -4 kraadi külma olnud. 
Tegelikult ma ei kurda kuna Pete autos on külapuhuja tuksis ja selle parandamine maksab üle 400 naela seega mida jäehdam õues seda vähem me autos higistama peame :) (Proovin asjale positiivset külge leida :)


5 comments:

 1. Jah, iga asi tuleb omal ajal või natuke hiljem :)

  Aga meil on nüüd soe, täitsa suvi :)

  ReplyDelete
 2. Jah, ma vaatan jah, et teil on suvi ja meil on sügis :) Nautige!

  ReplyDelete
 3. Meil on ka sùgis!

  tegelikutl tahtsin òelda, et Anita on nùùd mitu kuud kuiv olnud! Kohe nii kuiv, et òòsel keegi ùles ei àrka ja pissile ei lohista teda. Ta on juba 2 òòd ise àrganud! jehuu ja mind kutsunud, kui pissihàda. Need on olnud need òòd, kus laps sòi òhtuks pitsat soolase singiga, seega jòi hambaid pestes klaasi vett àra! Ja see klaas vett ei tulnudkui voodisse.
  Pòhimòtteliselt màrtsis oli viimane ònnetus aga see oli ka selline kord kuus ònnetus...

  ReplyDelete
 4. Ruudi, see on siis vist märk sellest, et me lapsed on kooliküpseks saanud :) Igal juhul tore uudis :)
  Meil oli viimane õnnetus siis kui laps sõi hunniku soolaseid oliive õhtusöögiks ja siis pärast loomulikult oli janu. Ei saanud kuidagi keelata teda joomast ju ka sellises olukorras :)

  Aga mul on ikka raske aru saada kuidas tal need 'torud' töötavad kuna õhtul kui ta magama läheb 8 ajal (harva enne, pigem nats hiljem) siis ta käib pissil. Ma panen ta potile uuesti 10 -11 vahel ja siis ta pissib korralikult uuesti. Et siis kahe tunnise vahega on jälle midagi potti panna :) Siis magab kogu öö ja hommikul kui ärkab siis veel toimetab pikalt ringi ja tihti läheb alles siis vetsu kui on aeg lasteaeda minna 8.30 ajal. 9 tundi kuivalt??
  Aga ega ma ei kurda parem ikka nii mähkmega .

  ReplyDelete
 5. Vot minaa ei pane enam ùldse pissile, teeb òhtul kòik àra ja hommikul enne kui pissile làheb sòòb hommikust ja paneb riidesse.
  Varem kui ma òòsel teda potitasin siis alati lasi midagi sinna sisse ja hommikul muiduagi hàda polnud, aga nùùd peab ilusasti 12 h vastu ilma!

  ReplyDelete