Friday, 1 February 2013

GRETA TUBA-MAKEOVER IS OVER

Avastasin, et ma ei olegi ju veel siia pilte pannud Greta valmis toast. Remondiga alustasin eelmise aasta mais ja tuba sai valmis paari nädalalga. Remont sai alguse sellest, et Greta kasvas oma beebivoodist välja ja tuppa oli vaja suurema lapse voodit. See aga omakorda tähendas, et pidime Greta toast koos beebivoodiga välja viskama ka korraliku kaheinimesevoodi kuna see ei oleks sinna uue voodiga koos ära mahtunud (mahtunud oleks aga siis ei oleks mängimiseks palju ruumi jäänud). Vaja oli ka seinu soojustada kuna osa Greta toa seintest on välisseinad ja talvel tihti nurgad hallitasid. Töö käigus nägi tuba välja sellineselline ja selline. Lõpptulemus siis selline. Need pildid on tehtud eelmise aasta suvel. Uusi pilte ei ole mul olnud viitsimist teha aga praegu on ta tuppa veel paar detaili juurde tulnud. Üks on poolik õmblustöö seega kui sellega kunagi ühele poole saan siis teen uued pildid.

Lugemisnurk
16 comments:

 1. See aknapeegel on äge. Kus te selle saite? Polegi enne sellist näinud.

  ReplyDelete
 2. Jeerum kui ilus. Kas voin teie juurde kolida? ;)

  Aknapeegel jai mulle ka just eriti silma!

  ReplyDelete
 3. tahan ka sellist aknapeeglit Anita tuppa!!!

  nummi tuba, vàga Greta nàgu :)

  ReplyDelete
 4. Väga armas tuba. Fotod nagu parimast sisustusblogist või - ajakirjast. Oskaks ka niimoodi...

  ReplyDelete
 5. Aknapeegel on minu meelest Ikeas myygil, vähemalt mina olen seda seal näinud :-)

  ReplyDelete
 6. Lõpuks pääsesin siia :)
  Aknapeegeliga on lood järgmised: algul oli mul plaan panna seinale lihtsalt puidust aknaraam koos aknalauaga ja alla tükike aeda (meil müüakse aianduskeskustes selliseid madalaid peenra ääriseid) ning lille kleepsud seinale. Siis leidsin isegi õhe lilleboxi kus oleks mõnus olnud raamatuid hoida seal aknaraami all. Mõte oli hea aga see lihtsalt ei sobinud kuidagi Greta toaga kokku ja seega jäi ära. Peenraääris jäi samuti kuidagi imelikuks, kui oleks suurem tuba ja rohkem vaba ruumi seinas siis oleks ilus jäänud.
  Aknapeegel Ikeast pärit ei ole. Leidsin selle ühest aianduspoest kus oli palju igasugu ilusaid asju millega oma aeda kaunistada. See on tegelikult õue panemiseks mõeldud aga minu arvates sobis tuppa kui valatud :)

  ReplyDelete
 7. V6rratult ilus ja armas tuba! Justkui m6ne sisustusajakirja kaanepilt :) Nii tore, et varsti seda juba oma silmaga naen :)

  K6ike kaunist!
  Eva

  ReplyDelete
 8. imeline!!! Meie laste toad on selle körval mäekollidele kohaselt koopalikud ;-) Eks ise varsti näete.

  ReplyDelete
 9. Jah ma ei jõua ära oodata millal ma pääsen sinna teie koopasse :D Tähtis ei olegi milline see koobas välja näeb kui kollid ise juba nii ilusad inimesed on :)

  ReplyDelete
 10. Tòesti ilus tuba, valge ja helge, nii nagu lapse tuba olema peab. Aga mul muidugi ei jàànud màrkamata, et kyll teie Gretakesel on alles kraami! :)

  ReplyDelete
 11. Suusi, sa peaksid nägema kui palju kraami meil veel allkorrusel ja pööningul on :D

  Ega ma siis muidu siin iga sünnipäev ja jõulude aeg oiga, et jälle tuleb umbes 30 kingitus juba olevale hunnikule juurde. Hea vähemalt, et osad saame ise valida ja teame, et saavad ka kasutust. Nüüd aga kohe taas Greta sünnipäev tulemas ja sellega kaasnevalt 10 kingitust veel lasteaialaste poole hunnikule juurde, OEH...
  Ma olen juba väsinud selle kingituste vastu võitlemisega kuna ma ei saa ju igale inimesele ettekirjutada mida nad võivad või ei või teha, eriti kui inimesed seda heast südamest teha tahavad. Las siis olla nii nagu on, ega ma ei saagi nõuda oma lapsele sama lapsepõlve nagu minul oli kuna sajand on uus ja tema sünnimaa ka.

  Mul tegelikult oli juba enne Greta sündi suur hunnik mänge, puzzlesid ja mänguasju olemas kuna ma ju töötasin lastega ja mul oli oma materjalide varu vaja.
  Osa nendest on nüüd kasutusel, osa pöönigul ootamas kui Greta vanemaks saab või juba nendest väljakasvanud.
  No ja siis on sellele lisaks veel need asjad mida ise oleme tahtnud talle muretseda. Imelik ka kui ise ei saagi lapsele midagi osta või kinkida.

  Ühte asja võin küll öelda, et Greta mängib kõikide oma asjadega väga ilusti. Loomulikult mitte kõigiga korraga aga vaheldumisi. Mõned nädalald vaid beebidega, siis playmobili tegelastega, siis legodega siis kõikkidega koos ühes mängus. Lauamänge mängime pea igal õhtul. Lasteaias käib ta ju vaid 3le hommikul seega mängimiseks jääb palju aega.

  Teine asi on ka see, et kui me Itaalias elaksime, kus sellist ostu hullust ei ole inimestel kui siin Inglismaal (kus kõige saab odavalt ja poed on pidevalt lahti, sellele lisaks veel heategevuspoed kust kvaliteetseid asju saab lausa odavamalt veel kui võileibu) siis meil kohe kindlasti ei oleks ka kodus nii palju asju. Ühe lapsega elades kulub raha ju ka vähem kui kolmega ja seega jääb rohkem raha järgi reisimiseks, kontserditel-teatris käimiseks ja mänguasjade ostmiseks kui seda suurema pere puhul jääks :)

  ReplyDelete
 12. Vauu, väga ilus. Aknapeegel jäi mulle ka silma. Alguses vaatasin et on aken kõrvaltuppa :)Palju asju küll aga kõik on nii kenasti paigutatud.
  Meil selleks pole kahjuks ruumi kuna nelja lapse peale on vaid 2 tuba, kuhu peavad mahtuma nende kõikide voodid, kirjutuslauad ja riided-kooliasjad. Seetõttu tundubki meie elu kui segasumma suvilas :)

  ReplyDelete
 13. Minu arvates ei ole Greta toas üldse nii palju asju. Üks kõrge raamaturiiul on ainult minu raamatuid täis ja teises on kaks ja pool riiulit Greta oma ülejäänud osa minu raamatute ja ajakirjade osa :)

  ReplyDelete
 14. peale akna j2i mulle silma veel see rahvariidetumba, leidsin sildi jargi ka nende veebilehe. Kas t6id ise v6i lasid saata?

  ReplyDelete
 15. Katarina, kuidas sa küll suutsid mu fotolt selle tumba tootja nime leida??? See ju ei ole pildil üldse loetav :)?

  Tuba aga tõin ise Eestist kaasa. See on väga kerge ja mahub hästi kohvri ära. Ostsin Järve Selverist mitu aastat tagasi ja maksin mäletamist mööda 15 eurot.

  ReplyDelete
 16. Ikka saab v2lja loetud, kui natuke juurde m6elda:) Leidsin esimese korraga nende veebilehe.

  ReplyDelete